mm 'Ongewild thuis door vervoer* WD lanceert plan voor City-beach Terneuzen Topvissers uit hele wereld strijden op Kanaal Gent-Terneuzen om titel Beelden op en om Scheldeboulevard Terneuzen blijven verrassen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Deze zomer is weer een verrassende wandeling te maken langs beelden op de Scheldeboulevard. In heel Zeeuws-Vlaanderen maken steeds minder mensen die zijn aangewezen op de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, gebruik van wmo-vervoer. Drempelvrij Hulst, dat zich in zet voor mensen met een beper king, schreef een enquête uit. De prijsverhoging speelt een grote rol in het afnemend ge bruik van wmo-vervoer kwam daaruit naar voren. De eigen bij drage steeg op augustus 2014 in Hulst per zone van 45 naar 95 eurocent. Het instaptarief ging van 67 cent naar 1,17 euro. Wil van Ombergen van Drempelvrij Hulst eerder deze week tijdens een commissiever gadering: „Van de 162 mensen die reflecteerden, zit 33 procent meer thuis dan gewild, vanwege het vervoer." Dat zou vooral ko men omdat haltes te ver weg zijn, er op sommige tijdstippen weinig of geen bussen rijden en omdat de scootmobiel niet kan worden meegenomen. Van Om- bergen: „Het ontbreekt aan een beleidskeuze waarin de tarieven van het doelgroepenvervoer zijn gekoppeld aan die van het ov. De lokale samenleving geeft te kennen niet solidair te zijn met mensen voor wie een volwaar dig bestaan, extra kosten met zich meebrengt." Francois Hoefnagels (Progres sief Hulst) klonk het verhaal van Van Ombergen bekend in de oren. „Het wmo-vervoer is bedoeld om niet achter de gera niums te komen, maar het tegen overgestelde gebeurt." SP'er Mildred van der Poorten: „Er zijn mensen die zich alleen nog verplaatsen als het noodzakelijk is. Zoals bij een ziekenhuisbe zoek." En Jos van Eek (Alge meen Belang Groot Hulst): „Sommige mensen die voor een behandeling naar de kliniek in Hulst konden, moeten nu naar Terneuzen. Die gaan niet meer, vanwege de hoge kosten." Een driftig door de pas serelle benende amb tenaar is donderdag morgen zo in gedach ten verzonken dat hij tegen een van de Low Hanging Clouds van kunstenaar Dik Box oploopt. Hoewel hij net daarvoor niet die indruk maakte, is hij in de gang van stadskantoor naar stadhuis even met zijn hoofd in de wolken. Directeur Jo Stanneveld van Toonbeeld ziet het tafereeltje glim lachend aan. De zes 'laag hangen de wolken' van Box hangen niet voor niets binnen. Robuuste beel den staan op de Scheldeboulevard of er dichtbij. „Binnen en buiten vind je ook de tegenstelling tus sen fragiel en robuust en kolos saal. Neem de beelden van Lon Pennock op de dijk bij de jachtha ven. Die vormen een prachtig con trast met de lichte wolken in de passarelle." Stanneveld coördineert voor de gemeente de tentoonstelling Beel den op de Scheldeboulevard. Sa men met het collectief rondom Jo seph Pannecoucke zorgt hij voor aanbod van kunstenaars. En Stan neveld regelt de hele organisatie, inclusief logistiek, administratie en publiciteit. De expositie moet het dit jaar met tien mille minder aan gemeentelijke subsidie doen, maar het valt niet direct op dat er minder beelden zijn te zien. Titelloze beelden van Lon Pen nock geven de expositie extra ca chet op het veldje bij de jachtha ven schuin tegenover het stad huis. „Regionaal kunstenaar Ernst Joachim gaf aan hoe de beelden moesten staan om vanuit een be paald gezichtspunt in eikaars ver lengde te liggen. Met de skyline van Terneuzen aan de ene en Wes- terschelde en jachthaven aan de andere kant is steeds iets anders aan het kunstwerk te ontdekken." BEELDEN AAN DE SCHELDE TERNEUZEN. Met een aantal betaal bare maatregelen is een fraaie ver binding te maken tussen het win kelcentrum aan de Kenne- dylaan(-west) en het winkelge bied in het nabijgelegen stadscen trum van Terneuzen. VVD-raadslid Jan Sips heeft daarvoor een ontwerp gemaakt. Centraal daarin staat het onder water zetten van het huidige par keerterrein aan het Schuttershof. Die kan worden verfraaid met een fontein. Er is ook ruimte voor een strandje met een pop-up-strand- tent (containers of een tweede hands paviljoen). En 's winters kan er worden geschaatst. Tussen Kennedylaan West en de Kop van de Noordstraat zou een aantrekke lijke verbinding kunnen worden aangelegd met een originele uitno digende bestrating, banieren en lichtelementen. Sips wijst op de gevaren als de koppeling tussen de twee winkel gebieden niet zorgvuldig tot stand wordt gebracht. „Bezoekers doen dan hun boodschappen in een perifeer winkelgebied (Kenne- dy-West), maar zien letterlijk de binnenstad niet." 'City-beach' zou ook direct een oppepper kunnen zijn voor de verpauperde Kop. Sips wil het ontwerp bespreken met wethouder Frank van Hulle. Het wereldkampioenschap wordt gehouden op het kanaal tussen de Autrichehaven en de brug bij Sas van Gent, in de direc te omgeving van Westdorpe. Het parkoers is vier kilometer lang. Elk land levert vijf deelnemers. In totaal gaat het dus om 130 topvis sers. Naast de individuele titel is er ook een landentitel en een titel voor de visser die de grootste vis heeft gevangen. Feedervissen is vissen met een voerkorfje. De organisatoren van Sportvis- serij Nederland verwachten zeker twintigduizend toeschouwers. Wethouder Jack Begijn (sport, midden- en kleinbedrijf) van Ter neuzen probeerde met het oog daarop het WK zo dicht mogelijk bij de stad te laten houden. „Zo dat de Terneuzense middenstand volop van de aanwezige bezoe kers zou kunnen profiteren. Dat bleek niet haalbaar omdat de om standigheden dichtbij de sluizen niet voor alle deelnemers hetzelf de zijn. Je moet daarbij denken aan de aanwezigheid van kabels, aanlegpalen en dergelijke. Ongelij ke omstandigheden zouden vis sers kunnen bevoordelen of bena delen." Hij verwacht wel dat de horeca en detailhandel profijt zul len hebben van het WK. De ho tels zijn bijna volgeboekt. Sportvisserij Nederland laat het niet bij de trainingen en wed strijd alleen. In het kader van het WK worden vislessen gehouden voor leerlingen van de basisscho len. Er zijn ook clinics. Het WK wordt in goede banen geleid door ruim honderd vrijwil ligers van de hengelsportvereni gingen. VRIJDAG 3 JULI 2015 door Bob Maes HULST. Onbetaalbaar, haltes te ver weg en geen openbaar ver voer in het weekend. Een greep uit reacties die Drempelvrij Hulst kreeg, naar aanleiding van vra gen die ze stelde over de daling in het wmo-vervoer in Hulst. Fragiel versus kolossaal door René Hoonhorst Een poort naar de jachthaven? Een opening naar de Westerschelde? Lon Pennock gaf zijn kunstwerk geen titel. De beschouwer kan er dus nog makkelijker zijn eigen fantasie op loslaten, foto's Peter Nicolai De beelden van het Vlaams collec tief rondom Joseph Pannecoucke worden vandaag geplaatst. De tentoonstelling wordt morgen officieel geopend in het stadhuis. De beelden blijven twee maanden (zeker tot 30 augustus) op en om de Scheldeboulevard staan. De gemeente, de belangrijkste subsidieverstrekker, kort haar bij drage van 35 naar 25 mille. Jo Stanneveld hoopt dat meer bedrij ven in de toekomst willen sponso ren. Het Scheldetheater en café-restau rant Westbeer dragen dit jaar al bij; enkele leveranciers vroegen minder voor hun diensten. Een handzaam op te vouwen fol der, onder meer in het gemeente huis te krijgen, geeft informatie over de route. De bezoeker die de meest originele foto van een beeld maakt, prijkt volgend jaar met winnende prent in de folder. De ragfijne wolken, waarin soms een mens is te herkennen, hangen laag in de passerelle waardoor niet oplettende ambtenaren er soms tegenaan lopen. door Wout Bareman door Wout Bareman TERNEUZEN. Sportvissers uit zes entwintig landen strijden zaterdag 11 en zondag 12 juli op het Kanaal Gent-Terneuzen om de WK-titel Feedervissen. De deelnemers wor den maandag al in Terneuzen ver wacht. Er wordt de hele week ge traind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77