Gebruik 'wifi-deken' Goes zit in de lift Aantal jeugdwerklozen in Zeeland daalt nterior Scholieren maken een muurschildering in het zwembad BEVELANDEN en THOLEN 7 Comité Blijven Spetteren hoopt dat inwoners zich in de toekomst blijven inzetten voor het zwembad in Tholen. 20 JAAR WOONINSPIRATIE Iets beloven is één ding, zo'n be lofte ook nakomen is heel iets anders. Comité Blijven Spette ren houdt echter woord. De toe zegging om de inwoners van Tholen de handen uit de mouwen te laten steken voor behoud van het zwem bad is de afgelopen tijd meer dan waargemaakt. Gisteren waren de scholieren aan de beurt. Ze maakten een fraaie muurschildering op het toi letgebouw. Tien kinderen uit groep 8 - twee van elke basisschool in Tholen - wa ren opgetrommeld om kunstenares Andrea Cook te helpen bij het maken van het zomerse tafereel. Melissa van de Velde van De Regenboog was gis termiddag tot de laatste minuut en thousiast aan het schilderen. Terwijl de anderen - volkomen begrijpelijk - op de ijsjes afstormden, ging zij stug door. „Ja, ik vind dit erg leuk", stelde ze. „Iedereen in de klas wilde mee doen, zodat er geloot moest worden. Gelukkig kwam in eruit." Melissa zegt graag creatief bezig te zijn. Dat het voor De Spetter is, het bad waar ze zelf ook graag zwemt, maakt het nog mooier. „Het zwembad moet ze ker behouden blijven", vindt ze. Dat is precies waar Blijven Spette ren voor strijdt. Het comité werd twee jaar geleden in het leven geroe pen toen het college van plan was zwembad De Spetter te sluiten. Dat plan ging al snel van tafel, maar dui delijk was dat de exploitatielasten omlaag moesten. Volgens het comité kan dat onder meer door het mobili- seren van de inwoners. In maart de den tientallen vrijwilligers al klusjes in De Spetter in het kader van de ac tie NL Doet. Ook senioren voeren met enige regelmaat werkzaamheden uit. „Wat ons betreft, is deze inzet vanuit de bevolking structureel", stelt André Riethoff van het comité. Blijven Spetteren is gesprekspart ner van de gemeente als het gaat om de toekomstige exploitatie van het zwembad en de aanstaande renova tie. „Er wordt echt wel naar ons ge luisterd", stelt Riethoff, die de ingang van het zwembad als voorbeeld noemt. „Die wilden ze verplaatsen naar de andere kant. Wij zagen daar totaal het nut niet van in. Het kost al- 'Wat ons betreft, is deze inzet vanuit de bevolking structureel leen maar extra geld. Dat plan is nu gelukkig van de baan." De Spetter wordt in de toekomst waarschijnlijk geleid door een zwem badmanager die in dienst is van de gemeente, maar de ruimte krijgt voor zijn eigen bedrijfsvoering. Het comi té vindt dat een prima oplossing. „Een ander idee was het oprichten van een stichting om het zwembad te beheren", stelt Riethoff. „Maar dat zagen we niet zitten. Het is nooit ons doel geweest om het zwembad struc tureel draaiende te gaan houden. Wij strijden voor het behoud ervan. Dat wil niet zeggen dat een toekomstige beheerder niet op onze hulp mag re kenen. Waar mogelijk, krijgt hij die." GOES. De Goese 'wifï-deken', een netwerk van routers waar door bezoekers van de binnen stad gratis op internet kunnen surfen, wordt steeds succesvol ler. Dat blijkt uit het aantal page views van de website echt- goes.nl, waar internetters auto matisch op terechtkomen zodra ze inloggen via het netwerk Wifï Zeeland. Het aantal 'sessies' lag in mei op 17.790, waarvan de helft binnenkwam via de wifide- ken. In januari, toen het netwerk operationeel werd, waren het 4289 sessies. Voor de aanleg van het netwerk heeft DELTA/Zeelandnet vijftig acces- points opgehangen aan gevels van eigenaren en ondernemers in de binnenstad. In Zeeland is Goes de eerste stad die centrumbrede wifidek- king heeft (en ook op station en meubelboulevard). Delta is bezig om heel Zeeland te voorzien van gratis wifï. Waar internetters via het net werk nu nog 24 uur ingelogd blij ven, wordt dat straks 12 uur. Om het wifi-netwerk nog bekender te maken komen er bedrukte bierviltjes in de horeca te liggen. GOES. Het aantal jeugdwerklo zen in Zeeland is in het eerste tri mester van dit jaar gedaald. Zoch ten in januari nog 1579 jongeren een baan, in april waren dat er 169 minder; 1410. De afname geldt voor alle ge meenten, behalve voor Reimers- waal. Daar steeg het aantal werk loze jongeren van 80 in januari naar 94 in april. Veere laat de grootste daling zien: in januari zochten 65 jongeren werk, in april nog 'slechts' 36. Voor Zee land is twee ton beschikbaar ge steld voor de aanpak van jeugd werkloosheid. Het geld wordt volgens de Goese wethouder André van der Reest gebruikt om bestaande activiteiten (inzet jobhunters, opleidingstrajecten) te intensiveren. Ook wordt sa menwerking gezocht met het UWV. De Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging wordt ge vraagd om werk-leerplekken te creëren. „Het doel is om komen de jaren onder het aantal van dui zend te komen." Overigens is het aantal jeugdwerklozen de af gelopen twee maanden weer iets toegenomen, zegt hij. Woontrend Zeeland land 10% KORTING OP TAFELS VAN METAFORM (DUTCH DESIGN) VRIJDAG 3 JULI 2015 De Spetter krijgt kleur door Rob Paardekam Terwijl de anderen al aan het ijs zaten, schilderde Melissa van de Velde stug door. foto Leo Adriaansen André Riethoff, comité Blijven Spetteren door Luc Oggel door Luc Oggel Woontrend Zeeland bestaat 20 jaar. Om ons jubileum te vieren, doen wij u elke maand een speciale aanbieding. In juli ontvangt u 10% korting op de gehele collectie eetkamertafels, salontafels en bijzettafels van het Nederlandse design merk Metaform. Metaform combineert glas, keramiek, hout, marmer en kunststof tot unieke meubelstukken. Naast de 10% korting vindt u in onze showroom verschillende modellen die wij verkopen tegen nog scherpere prijzen! Dok ontvangt u bij aankoop van een eetkamertafel een dinerbon voor 2 per sonen bij La Bonne Auberge in Koudekerke. Meer informatie: www.woontrend.nl DUINSTRAAT 18A KOUDEKERKE (0118)55 55 60 INF0@WOONTREND.NL WWW.WOONTREND.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74