'Ik ken Sneek vooral van de Elfstedentocht' Harmes komt niet in de buurt van persoonlijk record op 3000 meter hoeken van de baan te zien 15 Desein buigt hoofd voor atletische Australiër Net als bij de vrouwen vloog ook bij de mannen de nummer één van de plaatsingslijst er giste ren uit. De Belg Niels Desein, die 167e staat op de wereldranglijst en in Middelburg al drie keer in de finale stond, werd op een nederlaag ge trakteerd door de Austra liër Maverick Banes: 7-5 6-2. Deze atletische tennis ser uit 'Down Under' treft vandaag in de halve finales Jesse Huta Ga- lung, die voor de derde keer deze week een driesetter speelde. Hij was in een door regen onderbroken partij te sterk voor Vijay Sundar Prashanth uit India. Het werd 6-4 6-7 6-1. In de andere halve eind strijd staan de Zwitser Yann Marti, die pro bleemloos door het toer nooi rolt en pas acht ga mes afstond aan zijn te genstanders, en de Brazi liaan Fabricio Neis. Bij de vrouwen is er mor gen nog een volledig Ne derlandse finale moge lijk. Arantxa Rus staat vandaag in de ene halve eindstrijd tegenover Ber narda Pera, die Lesley Kerkhove uitschakelde, en Quirine Lemoine is nog actiefin de andere helft van het speelsche ma. Zij komt vandaag de Oekraïense Alyona Sotni- kova tegen. Op de voorlaatste dag van de Driekleur Chal lenger Zeeland zijn ook de dubbelspelfinales. Bij de vrouwen staan Kerk hove en Lemoine tegen over Sotnikova en de Zwitserse Conny Perrin. Bij de mannen gaat de strijd tussen de koppels Banes/Neis en Niels Lootsma/Boy Westerhof. Bij de loting voor de eerste ronde van de KNVB be ker werd VC Vlissingen woensdag aan topklasser ONS Boso Sneek gekoppeld. De Walcherse hoofdklasser moet op woensdag 26 augustus naar Fries land, wat verre van ideaal is. Een overwinning in Sneek levert wel een fraaie thuiswedstrijd op tegen FC Utrecht. Trainer Jurriaan van Poelje en middenvelder Etienne Mallie reageren op de loting. Jurriaan van Poelje: „Mijn eer ste reactie was: 'Jammer dat het zo ver reizen is'. Mijn tweede reactie, weer in mijn rol als trainer: 'Het is in ieder geval geen topper uit de topklasse'. Die hadden we ook kunnen treffen. Sneek is dit sei zoen net in de topklasse gebleven, dus dat biedt perspectief. Ik heb wel wat wedstrijdbeelden van ze voorbij zien komen dit seizoen, mede omdat ze met Hoek in de zelfde klasse zaten, en ik denk dat wij wel kans hebben." Etienne Mallie: „Ik zag het als één van de eersten en gooide het meteen in onze Whatsappgroep. 'Hotelletje?', zette ik erbij. Dat meen je niet, reageerden veel spe lers. Volgens mij wist een aantal jongens niet meteen waar Sneek ligt. Met Groene Ster zijn we al eens naar Leek geweest, toen za gen we het op de borden staan. Ik ken Sneek eigenlijk vooral van de Elfstedentocht." Mallie: „We zullen allemaal een vrije dag moeten nemen. Daar zal niemand een probleem van maken, want dit is een uitgele zen kans om een wedstrijd tegen FC Utrecht af te dwingen. Die woensdag zullen we op het ge mak naar Sneek moeten reizen en hopelijk met een overwinning op zak weer terug. Want ik denk niet dat de financiële situatie van Vlis singen het toelaat om er een over nachting aan vast te plakken." Van Poelje: „Het is 303 kilome ter heen en 303 kilometer terug, begreep ik. Dat moet je maar on dergaan. Ik heb zelf ook genoeg wedstrijden door het hele land ge speeld. Het is dan zaak om er niet te zwaar aan te tillen. Die reis 'Volgens mij wist een aantal jongens niet meteen waar Sneek ligt' móét je maken, dus we zullen zor gen dat we onderweg nog eens zullen stoppen en ergens wat kun nen eten. Het is een dag waar we met zijn allen naartoe kunnen le ven. We beginnen, vanwege het lange vorige seizoen, begin augus tus met trainen en hebben dan ruim drie weken om naar deze wedstrijd toe te leven. We hopen op een mooie climax, met een overwinning in Sneek. Dan is het fantastisch om pas om twee uur 's nachts thuis te komen." Van Poelje: „Als klein manne tje heb ik Peter van Vossen nog te gen BW Den Bosch twee keer zien scoren. Ik kwam toen met mijn gezicht net boven de boar ding uit, en straks sta ik mis schien als trainer op het veld bij zo'n wedstrijd. Dat is hartstikke mooi. We moeten FC Utrecht- thuis in ons achterhoofd houden. Want als we in Sneek winnen, ver wacht ik een heksenketel in Vlis singen." Mallie: „Voor ons zou het een geweldig mooie wedstrijd zijn. Hoek speelde bijna twee jaar gele den in de Kuip tegen Feyenoord, dat wil iedere voetballer meema ken. Met het Zeeuws elftal heb ben we ook wel eens zulke wed strijden gespeeld, maar dan gaat het er redelijk vrijblijvend aan toe. Zo'n bekerwedstrijd is totaal an ders. Normaal gezien ben je kans loos, maar stiekem hoop je op die ene procent kans. Dat is het mooie aan voetbal: je weet het nooit." Er kwamen in de snelste serie vijftien mannen aan de start. Har mes en Lars Gerritsen namen het intiatief en pakten de leiding, ge volgd door Maikel Peeman, Erwin Poldervaart, Ricardo St Nicolaas en Bereket Pedersen. In de laatste ronde versnelde Gerritsen en won in een tijd van 8.44.41, op bijna twee seconden gevolgd door Har mes. Marijke de Visser, afkomstig uit Aagtekerke, kwam tot een eindtijd van 10.11.37, bijna een mi nuut boven haar pr. Visser kreeg vorige week een domper te ver werken, toen duidelijk werd dat Marijke de Visser richt zich na het missen van het EK onder 23 jaar nu op de nationale titelstrijd atletiek in Amsterdam ze niet naar het EK onder 23 jaar mocht. „Ik heb daar drie jaar naar toegewerkt en dan komt de klap hard aan." Vorig jaar ging het mis bij het NK toen ze een beenblessu re opliep. Daarna sukkelde ze van blessure naar blessure. „Gelukkig is de druk er nu af en richt ik me op het NK in Amsterdam." Petra de Visser pakte in de tweede serie de tweede plaats bij de vrouwen in 10.53.78. De derde plaats overall ging naar Paola van Gilst die in de derde serie in een groepje met Leonard van Putten, Henk Jan Tieleman, Emma van Mourik en Judith Peters liep. De eindtijd van Van Gilst was 11,26.04. VRIJDAG 3 JULI 2015 het andere niet Lesley Kerkhove heeft moeite om de diepe, vlakke ballen van de Amerikaanse Bernarda Pera te retourneren. foto Lex de Meester door Barry van der Hooft en Mitchell Minnaard Wat dacht je toen duidelijk werd dat Sneek de tegenstander werd? Dat wordt een lange dag met in to taal ruim 600 reiskilometers. Etienne Mallie middenvelder Bij winst treden jullie in de tweede ronde thuis aan tegen FC Utrecht. Dan kunnen oude tijden herleven aan de Irislaan. door Sjaak Sinke ZIERIKZEE. Erwin Harmes is er gis teravond niet in geslaagd zijn per soonlijk record op de 3000 meter scherper te stellen. De Middelbur ger bleef bij de vierde wedstrijd van het Runners World baancircuit in Zierikzee steken op een tijd van 8.46.10 minuten. Zijn persoonlijk record staat op 8.32. De hoofdrolspelers op de 3000 meter. Lars Gerritsen (links) en Erwin Har mes. Gerritsen won de wedstrijd in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68