«Kt. 2013 Opnieuw uitstel zaak bedreigingen Goes Schouwse tennisster krijgt van Amerikaanse alle 14 Zware poule voor zaalvoetballers Coach Stemerdink relativeert nederlaag van Kerkhove in kwartfinales Middelburg. Inschrijven voor Lezerstour PZC kan vandaag nog Spanje en Bosnië-Herzegovina zijn de tegenstanders van het Ne derlands zaalvoetbalteam in de kwalificatie voor het wereldkampi oenschap 2016. De selectie, waar de Vlissingers Khalid El Hattach en Hoessein en Saïd Bouzambou afgelopen jaar meerdere malen voor werden opgeroepen, krijgt er later nog een derde tegenstander bij. Armenië, Cyprus, Estland en Letland strijden in een voorronde om de laatste plaats in groep 4. „Bosnië-Herzegovina kennen we natuurlijk nog van het EK-kwalifi- catietoernooi van afgelopen maart", reageerde bondscoach Marcel Loosveld. „Die moeten we kunnen hebben. In onze laatste ontmoeting (2-1-verlies) waren we de bovenliggende partij." Nederland treedt van 10 tot en met 13 december in Eindhoven op als gastheer van het WK-kwalifïca- tietoernooi. De zeven groepswinnaars en ze ven runners-up plaatsen zich voor de play-offs, die bestaan uit een uit- en thuiswedstrijd. Deze wed strijden worden gespeeld op 22 maart en 12 april. De zeven win naars plaatsen zich voor het WK. Blessure voor Josimar Pattinama Josimar Pattinama heeft gisteren de training bij Sparta Rotterdam geblesseerd moeten verlaten. De Souburgse aanvaller liep een ont steking in zijn hiel op. Vandaag wordt in overleg met de medische staf van de Rotterdamse eerstedivi- sionist bekeken of de speler van VC Vlissingen de training van die dag nog mee kan pikken. Pattina ma, die een profcontract afkan dwingen, hoort dan ook of hij za terdag mee mag en kan doen in het oefenduel met PPSC. Zilver Nieuwenhuis op EK dressuur Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke heeft met de nationale jeugdploeg (Young Riders) zilver behaald op het EK dressuur. Oranje moest in het Franse Vidau- ban de Duitsers voor laten gaan. Het verschil bedroeg na de twee de dag slechts 0,326 procent. Nieu wenhuis had woensdag al gereden en kwam met het paard Hexa gon's Baldacci toen tot een score van 70,789 procent. Nieuwenhuis begint zaterdag aan het individue le toernooi. sport kort ort na de neder laag in de kwart finales van de Driekleur Chal lenger Zeeland gaf Lesley Kerk hove aan 'geen zin' te hebben in commentaar. Ze wilde een uurtje voor zichzelf. Maar ook na die adempauze hield de Zie- rikzeese haar lippen haast op el kaar. Plichtmatig zei ze dat de Amerikaanse Bernarda Pera haar 'alle hoeken van de baan had laten zien' en 'gewoon te goed was vandaag'. „Je kunt niet alle 365 dagen van het jaar winnen." Kerkhove, die op het gravel van MLTC boven aan de plaat singslijst stond, was diep teleur gesteld en liet dat al te goed blij ken. Hoewel ze deze zomer naar eigen zeggen het beste ten nis uit haar carrière laat zien en in vorm is, kwam ze in haar 'thuisstad' Middelburg niet uit de verf. In zowel de eerste als de tweede ronde van het 15.000 dollartoernooi won ze nog wel, maar had ze te maken met te genstandsters die in een lager tempo speelden. Haar opponen- te van gisteren was van een an dere orde. Pera, die haar recent in de Nederlandse eredivisie ook al versloeg, speelde alle bal len diep en hard en daar kon de Schouwse niet mee overweg. Het duel eindigde in 6-1 6-2 en duurde amper een uur. Kerkhove stelde dat ze altijd na een nederlaag teleurgesteld is en tijd nodig heeft om het te verwerken. En dat ze altijd er even kapot van is. „Want als topsporter wil je altijd win nen." Maar Niels Stemerdink, haar coach, noemde de verlies- partij tegen Pera 'niet zo erg'. „Kijk, tennissers verliezen elke week. Dat zit in hun systeem. Ze kunnen daar mee omgaan. VLISSINGEN. De belangstelling voor de Lezerstour van de PZC is groot. Gistermiddag stond de teller op ruim 1800 deelne mers. De hoofdprijs is een fiets ter waarde van 1000 euro, be schikbaar gesteld door Fietswe- reld Melse. Er kan nog steeds ingeschre ven worden voor het spel. Dat kan op de speciale Lezers tour-website: www.pzc.nl/lezerstour De inschrijving sluit vandaag om 18.00 uur. Zaterdag is de proloog in Utrecht, zondag fi nisht de tweede rit op Neeltje Jans. De uitslagen van de lezers tour zijn te vinden op de site. En als je dan deze ziet.Natuur lijk had ze in haar eigen provincie ver willen komen, maar het is maar een 15.000 dollartoernooi. Hier waren voor haar niet veel punten te verdienen." Veel erger was volgens Stemer dink het verlies in de eerste ronde van de kwalificaties van Wimble don, tien dagen eerder. De Zeeuw se stond op het Londense gras met 6-2 en 5-2 voor tegen de Fran- gaise Julie Coin en kreeg zelfs een matchpoint. Toch ging het nog mis. „Lesley stond toen echt goed te tennissen", zei hij. „Maar op een gegeven moment begon ze zich te realiseren dat ze heel dicht bij de tweede ronde was op een toernooi waarop ze altijd al had willen spelen. Tja, dan trof ze het niet dat ze tegenover een speel ster van 32 stond. Zo'n vrouw heeft alles al meegemaakt. Ze ver sloeg ooit Ana Ivanovic op de US Open toen die de nummer één van de wereld was. Dit keer zag ze de onrust bij Lesley, ze zag dat Lesley niet meer happy was. En daar maakte ze optimaal gebruik van." Kerkhove tenniste in Londen beter dan in Middelburg, stelde Stemerdink. „Neem nou dat matchpoint tegen Coin. Daarop deed ze alles goed. Alleen haar te genstandster had een nog beter antwoord. Hier had ze dinsdag acht matchpoints nodig om een meisje in de eerste ronde te ver slaan. En daarbij deed ze de eerste zeven keer juist alles verkeerd." Na de deceptie op Wimbledon nam Kerkhove één dag rust. Ver volgens begon ze aan haar trainin gen op gravel. „Ze is professioneel genoeg om ook nu de knop weer om te zetten", verzekerde de coach. Zondag speelt de Zierikzeese competitie in Duitsland. Daarna doet ze mee aan het 25.000 dollar toernooi van Versmold, in het zelfde land. Daar heeft ze veel punten te verdedigen. Vorig jaar won ze namelijk direct na 'Middel burg' de challenger van Asschaf- fenburg. De dreigementen werden april vorig jaar geuit. In een pe riode van veertien dagen werden er zes anonieme sms'jes naar voorzitter Henk Zwartelé, zijn vrouw en een lid van de techni sche commissie verstuurd. Eind april werd daarvan aangifte ge daan. De politie nam de zaak hoog op en startte een onder zoek naar de bedreigingen. Er werd een verdachte aange houden en verhoord. Gisteren kwam deze verdachte voor bij de politierechter in Middelburg en deed - in het bijzijn van voorzit ter Zwartelé en diens vrouw Ro sa - zijn verhaal. Toen de officier van justitie de verdachte daarop aan enkele vragen onderwierp en met nieuw bewijs op de proppen kwam, werd de zaak aangehou den en uitgesteld naar 30 novem ber van dit jaar. Sport sport@pzc.nl ZEIST S' i De zaalvoetbalinternationals Saïd (m) en Hoessein Bouzambou (r) stuiten met Oranje op zware tegenstanders, foto Peter van Ninhuys ROTTERDAM VIDAUBAN TERNEUZEN Special Olympics De Nederlandse wiel renners bij de Olym pische Spelen voor verstandelijk gehandi capten zijn zaterdag 18 juli te gast bij Su permarktjumbo in winkelcentrum Serlip- pens in Terneuzen. Van Zeeuwse zijde zijn de coureurs Wal ter Pollet, Otto de Vriendt alsmede de coaches Henk Vonk en Jan de Jonge van de partij. Daarnaast worden ook de Ne derlandse kampioe- ne bij de vrouwen Irma van Duyn (foto) uit Schoondijke en Joannathan Duinker- ke (Goes) in het zon netje gezet. De Spe cial Olympics wor den van 25 juli tot en met 2 augustus in Los Angeles gehou den. RILLAND-BATH Motorcross afgelast De clubwedstrijd mo torcross in Ril- land-Bath gaat zater dag niet door. Het is vanwege de hitte niet verantwoord om het evenement door te laten gaan. Giste ren werd ook al ge meld dat de motor crosswedstrijd in Har- dinxveld niet door gaat. De eerstvolgen de wedstrijd voor het district West is nu op zaterdag 22 au gustus. Het ene verlies is door Roeland van Vliet Het was lang geleden dat Lesley Kerkhove een 15.000 dollar toernooi speelde. In april 2013 deed ze voor het laatst mee aan het evenement met dat prijzengeld. In de Franse stad Dijon werd de Schouwse toen uitgeschakeld door... Julie Coin. door Mitchell Minnaard MIDDELBURG. De rechtszaak over de bedreigingen aan het adres van drie leden van voetbalvereni ging Goes is uitgesteld naar 30 november. Er werd gisteren bij be handeling van de zaak nieuw be wijsmateriaal aangedragen door de officier van justitie, waardoor uitstel werd aangevraagd. De zaak loopt nu al ruim een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67