Aantal jeugdwerklozen in Zeeland daalt Gemeente koopt Fordgarage in Zierikzee 1 Sociaal Domein 6 SCHOUWEN-DUIVELAND De overgang van allerlei zorgtaken van het Rijk naar de gemeente vraagt om een nieuwe aanpak. Serie beiaardconcerten van start Met het vissen begint het feest /fil In de regio Zomerbus Renesse maakt zich gereed Rommelmarkt Oosterlands fanfare Wonen en werken in Suriname Mijn dorp, mijn stad Expositie *A Eerste stap nieuwe zorg door Melita Lanting ZIERIKZEE. Nu het Rijk verschillen de zorgtaken op het bordje heeft gelegd van de gemeente en daarbij heeft aangegeven dat het allemaal anders moet, maakt de gemeente daarvoor nieuw beleid. De eerste stap is gezet door de kaders vast te stellen. De gemeenteraad kan daarmee instemmen, al waren er nog wel wat vragen en zorgen. De mensen moeten meer zelf- redzaam worden, langer thuis wo nen, meer hulp zoeken in de ei gen omgeving. Dat vraagt niet al leen een andere opstelling van de mensen zelf, maar ook een omslag van de gemeente intern. Daar wordt de komende tijd aan ge werkt. Maar daar blijft het niet bij. De komende tijd wordt ook benut om te praten met alle betrokke nen in het veld, zoals de huisarts, gezinshulpen, scholen enzo voorts. Dit proces gaat nu lopen. Maar ondertussen zijn er ook initiatieven die eigenlijk zo snel mogelijk van start moeten kun nen zoals het oprichten van een Odensehuis voor dementerenden. Dergelijke initiatieven hoeven niet te wachten op de uitkomsten, maar worden snel beoordeeld. De gemeenteraad wil dat dit soort ini tiatieven voldoende ruimte krij gen. „Waarom beperken tot twee experimenten", zei Corina van Vliet (PvdA) mede namens D66. Meerdere partijen vielen haar bij. Wethouder Cees van den Bos zei toe iedere aanmelding zorgvuldig te bekijken, ook al zijn er meer dan twee. Tussen de regels door viel te beluisteren dat verschillen de partijen zich wel wat zorgen maken of de inwoners mee kun nen met dit proces. door Luc Oggel GOES. Het aantal jeugdwerklozen in Zeeland is in het eerste trimes ter van dit jaar gedaald. Zochten in januari nog 1579 jongeren een baan, in april waren dat er 169 minder; 1410. De afname geldt voor alle ge meenten, behalve voor Reimers- waal. Daar steeg het aantal werklo ze jongeren van 80 in januari naar 94 in april. Veere laat de grootste daling zien: in januari zochten 65 jongeren werk, in april nog 'slechts' 36. Voor Zeeland is twee ton beschikbaar gesteld voor de aanpak van jeugdwerkloosheid. Het geld wordt volgens de Goese wethouder André van der Reest gebruikt om bestaande activitei ten (inzet jobhunters, opleidings trajecten) te intensiveren. Ook wordt samenwerking gezocht met het UWV. De Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging wordt gevraagd om werk-leerplekken te creëren. „Het doel is om komende jaren on der het aantal van duizend te ko men." Overigens is het aantal jeugdwerklozen de afgelopen twee maanden weer iets toegeno men, zegt hij. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. De gemeente koopt het pand aan het Haringvlietplein in Zierikzee, waar tot eind januari de Fordgarage Auto Adria was geves tigd. Na sloop van de garage ontstaat de entree naar een nieuw parkeer terrein ten behoeve van een super markt. Het gaat om een strategi sche aankoop, waarmee B en W ondernemers en buurtbewoners willen laten zien dat zij de daad bij het woord voegen als het gaat om herontwikkeling van het plein. Wethouder Ad Verseput: „We maken de komst van een super markt mogelijk. Er is nog niets concreet. Eind van het jaar hopen we duidelijkheid te krijgen. Gaat de herontwikkeling niet door, dan gaat ook de aankoop van de garage niet door." Willy van Doorne Internatio naal is de huidige eigenaar van het gebouw, dat door Auto Adria werd gehuurd. De Fordgarage ging op 20 januari failliet. De gemeente heeft van de pro vincie subsidie ontvangen voor de herontwikkeling van het Haring vlietplein. De aankoop van de gara ge wordt met dit geld betaald. RENESSE Ook tijdens deze zomervakantie staat de Zomerbus op de ring van Renesse. Het initiatief richt zich op de combinatie tussen recreatie en evangelisatie voor jong en oud. Van maandag tot en met vrijdag is er Kidsclub van 10.30 tot 12.00 uur. Op woensdag zijn er extra ac tiviteiten. De datums zijn: 11 tot en met 25 juli en 1 tot en met 15 au gustus. De Zomerbus is een initia tief van de Christelijke Gerefor meerde gemeente van Schou- wen-Duiveland. Scouting Bruinisse legt zaterdag, samen met de Jachthaven Bruinisse en aannemersbedrijf Boogert, symbolisch de eerste steen van het nieuwe clubhuis. Leden, ouders, oud-leden en belangstellenden zijn hierbij vanaf 14.30 uur welkom. OOSTERLAND Muziekvereniging Oosterlands Fanfare houdt zaterdag haar jaar lijkse rommelmarkt. Behalve aan bod van allerhande artikelen is er ook een kraam met eigen gebak ken cake, boterkoek en appelge bak. Ook is er gelegenheid een kopje koffie, thee of frisdrank te gebruiken. De rommelmarkt vindt plaats op de Markt in Ooster- land en duurt van 9.00 uur tot 13.00 uur. VLISSINGEN Stichting Finance Suriname en Stichting Dunya houden zondag in Vlissingen een informatiemid dag over wonen, werken en onder nemen in Suriname. Ontvangst: 13.30 uur aan de Bloemenlaan 49. Toegang is gratis. Aanmelden via stichting-dunya@zeelandnet.nl BURGH-HAAMSTEDE Snuffelfair De jaarlijkse Snuffel fair in Haamstede staat zaterdag op het programma. De fair, die wordt georgani seerd door de Ont- moetingskerk, vindt plaats in de loods van de gebroeders Boot aan het Steurswek- ken. Van 9.00 uur tot 15.00 uur is iedereen welkom. Er is onder andere een boeken markt, rommelmarkt en een boodschappen- kraam. Daarnaast is er voor kinderen een stand met speelgoed, waar ook spelletjes worden georgani seerd. Ook zijn er prij- ZIERIKZEE zen te winnen door deel te nemen aan het rad van avontuur. De dagopbrengst gaat naar het Hospice Kaas- kenshuis in Zierikzee. ZIERIKZEE De Dikke Toren in Zie rikzee is van zaterdag tot 7 november het onderkomen van de expositie 'Vloedlagen in de zeereep' van kunstenares Karin van Dam. Zij gebruikt on der andere isolatiema teriaal, touw en bouw materialen voor haar kunstwerken. De ope ning wordt om 15.00 uur verricht door Jac queline van Burg, wet houder Cultuur. OUDDORP Menwedstrijd Liefhebbers van paar den kunnen zaterdag in Ouddorp terecht. Menvereniging 'Vier- in Een' organiseert een minimarathon voor recreatie- en wedstrijdmenners. Het is een open in schrijving. Gideon Bodden, de stadsbeiaar- dier van Amsterdam, verzorgt za terdag het eerste beiaardconcert van het zomerseizoen op de beiaard van het Stadhuismuseum in Zierikzee. Om 16.00 uur wordt het spits afgebeten. Deze tijd wijkt af van de normale aanvangs tijd van de beiaard concerten. Het programma van zaterdag bestaat uit beiaardbewerkingen van de muziek van Bach. Zoals delen uit de Brandenburgse concerten en de Goldbergvariationen. Ook zul len er bewerkingen van liederen over Zierikzee klinken. Belangstellenden hebben gratis toegang tot het restaurant, waar beelden worden uitgezonden van de musicerende beiaardier. NIEUWERKERK. Het begint al jaren traditiegetrouw met een viswed strijd voor jongeren: Nieuwerkerk Bruist. Met z'n allen op een rijtje bij de Eendenvijver aan de Schoolstraat luidden ze het begin van de drie dagen feest in. Jonathan (foto) ving een 44 centimeter grote schubkar- per. Vandaag gaat het feest vanaf 10.00 uur verder met een sport- en spelochtend voor basisschoolleerlingen, vanaf 18.00 uur is er een avondmarkt. Zaterdag zijn er de hele dag vanaf 10.00 uur activiteiten, foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvere- niging; Weststraat 18,14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Partituur van zoet en zout; Museum de Burghse Schoole, 13.00- 16.00 uur: Scheeps modellen en attri buten van oud- Westenschouwen; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes;Tref- punt de Dorsvloer, 13.15 uur: Spreek uur dokter; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Recrea tieboerderij van Langeraad, 9.00-14.00 uur: Kofferbakverkoop; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-9.45 uur: Trombosedienst; NOORDWELLE Dorpshuis, 18.00-22.00 uur: Frietavond; NIEUWERKERK Centrum, 18.00-23.00 uur: Nieuwerkerk Bruist Avond- markt; Ons Dorps huis, 20.00 uur: Darten; OUDDORP Beachclub 't Gors- je, 10.00 uur: Strandyoga; Gale rie De Overkant, 11.00-17.30 uur: Ex positie Heieen Mos; ZIERIKZEE Nieuwe Haven, ge hele dag: Delta- week: Grevelingen- meer en rondje Oosterschelde; Sint Lievens- monstertoren: Ex positie Silhouetten tegen het licht; Fizi, De Weverij, 20.00 uur: Les Com- battants; Kerkplein, 20.00- 00.00 uur: Plaine du Vélo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65