Even voorstellen 8 I BINNEN Bijna iedereen heeft een Billy, Bekvam, Lack of PS van Ikea in huis. I landig, betaalbaar, maar uniek? Niet echt. Studenten van Hogeschool Artez inspireren je om zo n klassieker om te toveren tot iets speciaals. Vandaag is de beurt aan Nadia Kippers (26). „Ik ben Nadia Kippers. Morgen neem ik bij Artez Zwolle mijn di ploma in ont vangst voor de opleiding Do cent Beel dende Kunst en Vormge ving. Kunstzin nigheid zat er als kind al in. Niet zo gek als je bedenkt dat mijn ouders el kaar ont moetten op de Kunstaca demie in Den Haag. Met De poster is altijd met me meever huisd, maar nooit meer aan de muur gekomen. Op deze manier geef ik hem nieuw leven. Het tafeltje ga ik niet gebruiken als tv-meubel, maar als bijzet- of sa lontafel. Ik heb ook een bijpas send dienblad ge maakt. Toen ik klaar was, heb ik mijn meubel naar het midden van de kamer gereden. Met een kop thee én mijn eigen zwarte kat Jonas genoot ik van het eindresultaat." mijn twee zussen maakte ik al veel tekeningen en met mijn vader ontwierp ik mijn eigen bed. Voor deze rubriek ging ik aan de slag met tv-meu- beltje 'Lack'. Ik verfde hem oker geel; opvallend, maar niet te do minant of agres sief. Zwarte kat De bovenkant van het tafeltje heb ik gepersonaliseerd met een oude 'Chat Noir'-poster die vroeger op mijn kamer hing. Na het schuren verf ik de tafel met een roller. Tussen de verfbeurten schuur ik wat bij. De bo venkant blijft kaal. Omdat ik het tafeltje door de kamer wil kun nen rijden, bevestig ik wieltjes onder de poten, Twee hebben een rem. Ik snijd de poster uit en plak hem met houtlijm op het blad. Het tafeltje keer ik om. Ik leg er zware boeken op. Een goedkoop houten dienblad verf en beplak ik in dezelfde kleur en stijl als de tafel. Handig voor losse dingetjes. Op de poster komt nog wat blanke lak uit een spuitbus. Ook het dien blad krijgt een laag. Mooi geworden hè? - Lack tv-meubel (Ikea, 9,99) - Lakverf - Schuurpapier - Houtlijm - Kwast - Poster (of teke ning, stuk behang of landkaart) - Wieltjes - Dienblad - Snijmat - Lineaal - Potlood - Stanleymes - Blanke lak vrijdag 3 juli 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60