6 e# Huizenpaspoort I Ze woonden jarenlang in een woonwijk aan de rand van Missingen, maar Monique en Marco van der Knaap fantaseerden over een plekje in het centrum. Binnenkort trekken ze in een nieuw optrekje in het Scheldekwartier. -"nsr i .Lag Het dok oogt industrieel en ruig. Je ziet er nog sporen van de haven en voormalige fabrieksgebouwen &D00R SHARON VAN OOST Marco van der Knaap is makelaar. Tot een paar maanden gele den had hij het pand aan het Dok van Perry zelf in de verkoop, net als een aantal andere huizen en apparte menten in het Scheldekwartier in Vlissingen. Zo'n driejaar geleden werden de woningen in de nieuwe stadswijk aan het water opgeleverd. Alles is er nog gloednieuw. Nog lang niet alle huizen zijn bewoond; het geheel oogt om die reden nog wat kaal. „Toen ik dit optrekje in het begin aan mijn vrouw liet zien, zag ze het niet bepaald zitten," weet Marco nog. „Ze vond het er maar doods uitzien." Ruig Hijzelf viel wél meteen voor de charme van het gebied. „Het heren huis waarin wij straks gaan wonen, ligt direct aan het dok. Je ziet er nog sporen van de haven en voor malige fabrieksgebouwen. Het oogt heel industrieel, ruig zelfs en tege lijkertijd is alles mooi en nieuw. Over een tijdje wordt er waar schijnlijk ook nog een jachthaven- tje aangelegd." Deze plek is perfect voor zijn gezin, denkt de Vlissinger. „We wonen straks midden in het centrum van de stad, een paar minuten lopen van alle voorzieningen. En toch is het er heerlijk rustig." Bovendien is hun nieuwe huis een stuk groter dan de andere wonin gen in het centrum die zij samen bekeken. Marco: „Dat is wel een voordeel als je makelaar bent. Je weet zo'n beetje wat er allemaal wordt aangeboden en waarop je moet letten. Daardoor kun je beter oordelen, bekijk je de boel kriti scher." Dat kan het aan de andere kant ook wel lastiger maken, merkte hij. VLISSINGEN vrijdag3juli 2015 Het Schelde- kwartier is gebouwd in oud haven gebied. it'i txnur-- Veel trapjes en veel ruimte Maritieme sfeer in 44 De vraagprijs van het huis aan Dok van Perry 25 be droeg 375.000 euro. Het is een van de vijf nieuwe he renhuizen in het rij tje. Een maand geleden was de koop rond. Het huis is casco opgele verd. De muren moeten nog ge sausd worden en de vloer, keuken en badkamer zijn nog niet geplaatst. Het gezin rekent daar voor op een bedrag tussen de 40.000 en 50.000 euro. Het gaat om een 'splitlevel'-woning, wat voor een ver springend effect tussen de verschil lende verdiepingen zorgt. Het huis staat in het Scheldekwar tier, de nieuwe ma ritieme stadswijk in het hart van Vlis singen. Het Schel dekwartier is gebouwd op het voormalig Schelde- terrein. Oude ge bouwen en elementen van de scheepswerf, zoals de Timmerfabriek en de havenkraan, zijn behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58