4 mnen ar bui Koffiedrinken uit 'stofzuiger' John de Wolf gaat in hout Hete dagen zijn dure dagen Italiaanse grootheden Ze zijn er nog: échte speciaalzaken van ondernemers die niet raken uitgepraat over hun product. Zoals Inge en Willem Wolters van 't Binnenwerk in Scharendijke. Samen verheffen zij kussens maken tot een ware kunst. Henry Hout Warmte Veel jonge mensen gaan op pad met de caravan. Ze zoeken spulletjes die niet iedereen heeft en die maken wij Madame &D00R SHARON VAN OOST WIE WAT WAAR Vrolijk gekleurde strepen. Rustig antraciet. Glan zend rood met sierlijke Chinese bloemen. De honderden stoffen in de schappen van 't Binnenwerk in Scharendijke zorgen voor een bont tafereel. De meeste materialen komen uit de Pyreneeën, waar on dernemers Inge en Willem Wolters een ambachtelijk fabriekje vonden. De rollen liggen klaar om getrans formeerd te worden tot kussens voor de caravan, het terras of een tuinmeubel. Het is donderdagochtend, de deu ren zijn dicht. Maar van een vrije dag is geen sprake. Inge en Willem zijn beiden hard aan het werk in hun atelier achter de winkel. Zij zit achter de naaimachine, hij is in de weer met de vulling voor een toe komstige set tuinkussens. Alles is handwerk. „Doordeweeks is de win kel alleen open op afspraak," vertelt Inge. „Als we de hele dag in de win kel zitten, komen we niet meer aan werken toe. We geven iedere klant graag veel aandacht, we zijn al snel een uur in gesprek." Zo'n twintig jaar geleden streek het echtpaar neer in Scharendijke. Voor die tijd runden de ondernemers een kussenspeciaalzaak in het hart van Den Haag. Maar, toen de snel heid van het leven in de stad hen steeds meer tegen ging staan, ver trokken ze naar het Schouwse dorpje. „Toen we nog in de Rand stad woonden, kwamen we hier al regelmatig om te duiken en te sur fen. We kenden het eiland. Ieder een is hier altijd in de vakantiestemming, doet het rustig aan. Dat vinden we heerlijk." Caravaneigenaars zijn een belang rijke doelgroep voor Inge en Wil- lem: „Veel jonge mensen gaan te genwoordig op pad met de caravan. Kamperen is hip. Het wordt luxer, de kampeerders steeds modebe wuster. Ze zoeken iets wat niet ie dereen heeft. Dat maken wij." Lowlands 't Binnenwerk doet ook goede zaken met Zeeuwse ondernemers. Strandtenten en andere horecagele genheden bekleden hun terrasmeu bels met de kussens van 't Binnenwerk. „En de steigerhouten tuinsets zijn erg in trek. Iedereen heeft tegenwoordig zo'n plekje in de tuin, met veel kussens." Behalve kussens maakt Willem ook doeken voor in het theater. Regel matig hangen zijn creaties op de podia van het North Sea Jazz Festi val, Lowlands en het Gelredome. „Dat zijn heerlijke uitstapjes," glun dert Willem. „Ik ga altijd zelf naar de locatie toe om de doeken op te hangen en uit te lichten." Ook Inge hoeft niet lang na te denken over haar favoriete moment: „Dat is als we de nieuwe kussens afleveren bij een verheugde klant. Het is een feestje om iemand zo gelukkig te zien met zijn nieuwe aanwinst." Henity vrijdag 3 juli 2015 KUNSTIGE KUSSENS Inge en Willem Wolters 't Binnen werk Putmeet- weg I, Scharen- dijke. Za terdag van 10.00 uur- 16.00 uur of op af spraak (binnen werk.eu). De geliefde stofzuigers Henry en Hetty zijn er nu ook in keramiekuitvoering om je koffie uit te drinken. Het guitige tweetal is verkrijgbaar als mok, waarbij de stof zuigerslang het oor is. Verkrijgbaar bij www.ditverzinjeniet.nl voor €17,95. M—procent van detuin- bezitters is tevreden met zijn of haar gaarde. Een groot deel eet ook graag groente uit eigen moes tuin. Onkruid wieden en bladeren vegen zijn de grootste ergernissen. Met het nieuwe platform woodonline.nl komen kopers en handela ren van hout makkelijk met elkaar in con tact. Houthandelaren worden gelinkt aan potentiële klanten en het verkoopproces is geautomatiseerd. De website moet ko pers en verkopers kosten gaan besparen. Oud-profvoetballer John de Wolf is ge vraagd als ambassadeur van het nieuwe platform. Hoewel de zomer de uitgelezen kans lijkt om energie te besparen, verbruiken we tijdens warme dagen juist meer. Ne derlanders verbruiken tien procent extra elektriciteit met hoge temperaturen, meldt energieleverancier Essent. Ventila tors en airconditioning draaien deze dagen op volle toeren om ons het hoofd koel te houden. Om het huis enigszins aangenaam te houden kun je ramen en deuren overdag het beste sluiten. Open ze pas zodra het 's avonds koeler wordt. Het zal geen verrassing zijn dat deze stoel, genaamd De Madame, een vrouwelijke uitstraling heeft. Het kleurrijke stuk is ontworpen door fashiondesigner Emilio Pucci en meubelontwerper Kantell. De Italiaanse grootheden maakten de stoel voor de Milaan Expo 2015.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56