riHHHHHh Vijf prominenten staan zondag namens Zeeland op erepodium ZEELAND 9 Erepodium op kering De Tourrenners zijn Reclame die Zeeland is een jongensdroom me allemaal even lief krijgt is onbetaalbaar Ik hoop Dumoulin met gele trui te feliciteren Een eer om Zeeland te vertegenwoordigen Namens Zeeland schudden vijf prominenten zondag op het erepodium van de Tour de ritwinnaar de hand. We stelden hun vier vragen: 1. Is het een jongensdroom op dat podium te staan? 2. Wie hoopt u zondag te kunnen feliciteren? 3. Wat betekent de komst van de Tour voor Zeeland? 4. Hoe vaak fietst u zelf? 1. Het is natuurlijk prachtig dat ik op het po dium mag staan. Het erepodium op een ke ring van Rijkswaterstaat bijwonen is inder daad een jongensdroom. 2. Het zou geweldig zijn als een Nederlander op Neeltje Jans zou winnen. 3. De finish is 'midden in zee'. Een uniek mo ment voor de Tour. Nooit eerder bevond een deel van het parcours zich onder de zeespie gel. En het is een uniek moment voor Rijks waterstaat. De renners passeren verschillen de Deltawerken: het meest prestigieuze wa terbouwproject ter wereld. Op het gebied van watermanagement zijn wij Nederlanders internationaal expert. 4. Ik zit veel in de auto. Thuis zit ik zoveel mogelijk op m'n fiets of mijn oranje racefiets. 1. Toen ik gevraagd werd, heb ik er in elk ge val niet lang over hoeven na te denken. Dit is toch wel iets unieks. Ik volg de Tour al jaren. 2. Daar laat ik me niet over uit. Ze zijn me al lemaal even lief. Dat de beste moge winnen. 3. De Tour is een internationaal, wereldwijd bekend spektakel. De komst is belangrijk om Zeeland op de kaart te zetten. Dat is goed voor het toerisme en voor het bedrijfsleven. Het vormt een referentiepunt, net zoals de Four Freedoms Awards, waar we als Zeeland eigenlijk te weinig mee doen. 4. Elke zondag doe ik mijn vaste rondje langs de Zeeuws-Vlaamse kust op mijn Koga Miya- ta en geniet van de omgeving. Dik vijftig kilo meter, met weer en wind. Als ik dat heb ge daan, voel ik me weer helemaal happy. 1. Ik heb er nooit van gedroomd, maar het is wel een eer. Mijn vroegere buurjongen in Ge leen, Jos Alberts, fietste bij Panasonic. Daar door kende ik de wielerwereld wel. 2. Ik hou het wielrennen niet meer zo bij, dus ik zou het niet weten. Het zou wel leuk zijn als het een Nederlander is. 3. Als je ziet in hoeveel landen de Tour wordt uitgezonden... Het bereik is gigantisch. Zee land is drie kwartier lang wereldwijd in beeld. Dat is onbetaalbaar. Daarnaast heb je ook de directe revenuen. De vijf ton die Zee land voor de Tour betaalt, haal je er dubbel en dwars uit. 4. Toen ik nog in Limburg woonde, fietste ik vaak. In Zeeland niet meer, want ik ben geen man voor het vlakke. Nu loop ik vaak hard. nog O dagen TOURFAVORIET 1. Het liefst stond ik er natuurlijk als renner... Maar het is een eer om Zeeland te vertegen woordigen. 2. Degene die met een beetje Zeeuwse tegen wind en een mooie sportieve strijd Zeeland zo lang mogelijk in beeld heeft gehouden en daarmee de harten van de kijkers voor onze provincie heeft gestolen. 3. Het is dus een unieke kans om het onder scheidende van onze provincie onder de aan dacht te brengen. We zijn blij dat we met zo'n groot sportevenement kunnen meelif ten. Die positieve aandacht voor onze provin cie is met geen andere campagne te evena ren. 4. Zoveel mogelijk elke werkdag van mijn huis in Middelburg naar de Abdij! 1. In zekere zin wel, namelijk als wielrenner. Maar niet als 'prominent'. 2. Tom Dumoulin met de gele trui. 3. Een prachtige dag voor Zeeland en de Zeeuwen, die wereldwijd kunnen tonen hoe mooi hun provincie is: 'Land in Zee'. En daar zal zeker economisch voordeel uit voortko men. Dat laten we onderzoeken en niet al leen de economische impact van de komst van de Tour de France, maar ook bijvoor beeld de maatschappelijke en belevingsim pact. Over de uitkomsten van het onderzoek zullen we zeker berichten. Want de Tour is de grootste promotiecampagne voor Zeeland die je kunt bedenken. 4. Iedere week rij ik op de racefiets minstens 100 kilometer. #Twitter Peter Koeman @koemanpeter De tourhelikopters zijn in het land. Vlo gen er net 5 over. #tdfzeeland Het weer De bijnaam De Pantserwagen VRIJDAG 3 JULI 2015 Zij feliciteren de winnaar Ben de Reu, gedeputeerde sport. foto Lex de Meester Commissaris van de Koning Han Polman. foto Lex de Meester Jan Hendrik Dronkers, directeur-generaal Rijks waterstaat. foto Gregor Servais Martin Verbrugge, ondernemer en lid sponsor commissie Tour de France, foto Mechteld Jansen Rob van der Zwaag, burgemeester van de ge meente Veere. Het is al vaker gezegd in de aan loop naar 5 juli: de etappefinish op Neeltje Jans zou best wel eens mooie plaatjes op kunnen leveren - zeker als het een beet je waait. Aan de organisatie van de Tour zal het in elk geval niet liggen, die zijn er klaar voor. Het weer op Neeltje Jans op zondag 5 juli: 26 "Celsius Neerslag: 2 mm Wind: 4 (west-zuid-west) (Bron: weerplaza.nl) Wielerminnend Nederland hoopt dat het Tom Dumoulin morgen lukt: de proloog in Utrecht winnen, zodat er einde lijk weer eens een geletruidra ger van eigen bodem komt. De kans lijkt groter dat het geel morgen om de schouders van een Duitse krachtpatser zit. To ny Martin werd in 2011, 2012 en 2013 wereldkampioen tijdrij den. Vorig jaar moest hij het goud aan Bradley Wiggins laten. Martin draagt de bijnaam De Pantserwagen, een gepantserd militair voertuig. Voor de duide lijkheid: eentje zonder rupsban den. Als hij gas geeft is hij door niets of niemand te stoppen. Dat wil Martin in de Tour weer laten zien. Voor Dumoulin is het te hopen dat de Duitser een keer een mindere dag heeft of een lekke band krijgt. Want zelfs een pantserwagen verliest dan aan snelheid en kracht. Morgen: 'De Vlinder van Maas tricht'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41