Woningen verwoest bij grote brand Middelburg Wethouder Verboom gaat discussie brede school niet meer aan Interior Grondige opknapbeurt Duinweg Oostkapelle m Gevaarlijk prikkeldraad en slechte verharding bij strandovergangen baren dorpsraad Oostkapelle grote zorgen. WALCHEREN 7 20 JAAR WOONINSPIRATIE De brand brak rond kwart voor vijf in de middag uit in de serre van een huis aan de Poor tershove in Middelburg-Zuid. Mede door de warmte verspreid de het vuur zich snel door het huis naar boven en sloeg over naar het huis ernaast. Doordat de houten constructie doorliep naar het andere huis, was het moeilijker om de brand volledig onder controle te krijgen. Van brandstichting was geen sprake maar officier van dienst Eric Lems kon slechts gissen naar de oorzaak. „Het kan kort sluiting zijn, maar het ook zijn dat het glas op de serre als een soort brandglas heeft gewerkt." In beide huurhuizen woon den een moeder met kinderen. Woongoed Middelburg had twee gemeubileerde huizen be schikbaar om de gezinnen op te vangen, maar zij gingen voor zo ver bekend naar familie. De brandweer rukte vanwege de warmte met extra wagens uit. Later riep Lems nog een wagen op, om zijn personeel sneller te kunnen vervangen. Door de warmte was het erg zwaar voor de brandweerlieden. Zij werden ook voorzien van extra water. De pogingen van de openbare en de christelijke school om in gezamenlijkheid met andere ge meenschapsvoorzieningen in één gebouw te wonen, strand den op de simpele reden dat er geen goede plek bestaat in Sou burg-zuid. „Kunnen we nu een voudig besluiten dat we twee nieuwe scholen gaan bouwen waar de Tweemaster/Kameleon en de Burcht-Rietheim elk al hun leerlingen in één gebouw kunnen hebben?", verzuchtte wethouder Dick Verboom. „Ik ga geen 25 discussies meer aan met de raad. Het klinkt onbedoeld on vriendelijk, maar we gaan dit doen en als uit milieutechnisch onderzoek blijkt dat het niet kan, kijken we verder. Ik wil niet meer op voorhand preluderen op weer elf mogelijke varianten, an ders blijven we bezig." Het onderzoek of de huidige locaties geschikt zijn voor grote schoolgebouwen, is verplicht en derhalve onontkoombaar, voeg de Verboom Alex Achterhuis (PSR) en Pim Kraan (POV) toe, die het maar wilden overslaan. En een brede school op twee lo caties, daarvan heeft één van de schoolbesturen al gezegd dat niet te willen, kreeg Lilian Janse (SGP) als antwoord. En Alex Soplantila (GroenLinks) ook toen hij de SGP-suggestie nog eens opdiste. Of nieuwbouw nu goedkoper is dan vernieuwbouw is pas ter zake als de bouwplaats geschikt blijkt volgens de nor men en de technische toets van de gebouwen. „Het enige nieuwe is dat de Artikel 12-inspecteur kan besluiten dat de gebouwen met opknapwerk nog jaren mee kunnen", noteerde Verboom. Panta Rhei Er wordt nog steeds onderhan deld over de strandwachttoren van Panta Rhei. Dat zei wethou der Dick Verboom donderdag in de raad op vragen van Progres sief Ondernemend Vlissingen. Verboom gaf afgelopen week opdracht aan de strandbewaking om de wachttoren op het Nolle- strand te ontruimen omdat het college en toreneigenaar Wil lem-Jan Buijs al drie jaar bakke leien over huur danwel koop van de toren. Verboom informeerde de raad gisteravond over de kwes tie in beslotenheid. 'Ik wil niet meer op voorhand preluderen op wéér elf mogelijke varianten' OOSTKAPELLE. Zo vlak voor het hoogseizoen maakt de dorpsraad in Oostkapelle zich grote zorgen over de staat van onderhoud van de overgangen Duinweg/De Pi raat, Lage Duintjes en Berken bosch. Zeker gezien het feit, aldus de dorpsraad, dat de overgang bij de Duinweg de drukste is binnen de gemeente Veere. De dorpsraad verwoordde een en ander in een brief aan de ge meente. Het gaat om drie van de acht strandovergangen in Oostka pelle. Dat schrijven kwam giste ren aan de orde tijdens de gemeen teraadsvergadering van de ge meente Veere omdat de fracties van de VVD en D66 opheldering wenste van verantwoordelijk wet houder René Molenaar. Molenaar: „De gemeente gaat zo snel moge lijk aan de slag met de duinover gang aan de Duinweg. Twee we- ken geleden heb ik samen met Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) een 'strandschouw'ge- maakt. We hebben daar inderdaad gezien dat de huidige situatie on gewenst is. We zetten alle zeilen bij om dat nog dit seizoen te ver beteren." „We beginnen bij De Piraat om dat die inderdaad erg druk is. Het prikkeldraad langs het pad wordt weggehaald. Dat was ooit neerge zet om dieren in de duinen te hou den, maar er staat tien meter duin- inwaarts ook al prikkeldraad. Er worden horizontale houten bal ken langs het pad geplaatst. We moeten nog bekijken wat de beste manier is om de verharding aan te pakken. De betonplaten zullen we ook fatsoeneren." De dorpsraad wil overigens ook graag weten bij wie de reke ning komt te liggen. Die zal naar verwachting rond de vijftien- tot twintigduizend euro bedragen. Molenaar: „Geld is geen struikel blok, daar kijken we nog goed naar." De SSV maakt op dit moment een inventarisatie van de staat van onderhoud van strandovergangen in de gemeente en stelt een top-tien op van 'slechte' overgan gen. Molenaar: „Die krijgen priori teit en worden in een plan voor aanpak gezet." Woontrend Zeeland Woo*trENd <-£eland 10% KORTING OP TAFELS VAN METAFORM (DUTCH DESIGN) VRIJDAG 3 JULI 2015 De woningbrand in de Poortershove in Middelburg trok veel bekijks. De oorzaak van de brand is nog onbekend, foto Maurits Sep MIDDELBURG Bij een grote brand in Middelburg is gistermiddag een woning verloren gegaan en dat ernaast zeer zwaar bescha digd. De bewoners bleven onge deerd, maar konden niet meer in hun huizen blijven. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Een aantal raadspar- tijen in Vlissingen kon gisteren moeilijk afstand doen van de al ja ren spelende discussie over een brede school voor de Souburgse scholen De Tweemaster/De Kame leon en de Burcht-Rietheim. Dick Verboom, wethouder Slecht strandpad wordt aangepakt door Annemarie Zevenbergen - - Duinovergang aan de Duinweg in Oostkapelle. foto Lex de Meester Woontrend Zeeland bestaat 20 jaar. Om ons jubileum te vieren, doen wij u elke maand een speciale aanbieding. In juli ontvangt u 10% korting op de gehele collectie eetkamertafels, salontafels en bijzettafels van het Nederlandse design merk Metaform. Metaform combineert glas, keramiek, hout, marmer en kunststof tot unieke meubelstukken. Naast de 10% korting vindt u in onze showroom verschillende modellen die wij verkopen tegen nog scherpere prijzen! Ook ontvangt u bij aankoop van een eetkamertafel een dinerbon voor 2 per sonen bij La Bonne Auberge in Koudekerke. Meer informatie: www.woontrend.nl DUINSTRAAT 18A KOUDEKERKE (0118)55 55 60 INF0@W00NTREND.NL WWW.WOONTREND.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39