'Meer toneel en minder musical in Middelburg' Konijnen terroriseren Veerse sportvelden Walchers Goud M 6 WALCHEREN Daling aantal werkloze jongeren Oorlogsschroot uit Veerse Meer DE SMAAK VAN TOEN 'De daling in het bezoek aan theatervoorstellingen is gelukkig tot staan gebracht Ik vind het logisch het huidige profiel te handhaven' - weekendaanbieding - In de regio Evelien de Vries uit Middelburg is cum laude afgestudeerd als master in muziek aan het conservatorium in Tilburg Eigen producten op speciale markt Coldplace op laatste editie Survivorsland Hitte speelt evenementen parten Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl Wonen en werken in Suriname door Maurits Sep Terwijl de gemeenteraad van Middelburg ongedul dig wacht tot het college een nieuw cultureel pro fiel voor de schouwburg klaar heeft, mag wat theaterexploitant Frans Lievens betreft gerust alles bij het oude blijven. „Met alleen iets minder musicals en iets meer toneel. Maar dat doen we al." In februari vroeg de raad aan het college om een nieuw cultu reel profiel te schrijven waaraan de programmering in de schouw burg moet voldoen - denk aan het aantal voorstellingen per genre. Dat had er in juli moeten zijn, maar tot ongenoegen van enkele fracties - met name de Christen- Unie - ligt er 'slechts' een memo met een analyse van de ontwikke lingen in de theaterwereld in Zee land en de plek van Middelburg daarin. „We wisten niet goed wat we moesten doen", verdedigde wethouder Saskia Szarafinski zich woensdagavond. Het bestaande profiel gaat uit van 'vernieuwend en onderscheidend', en eigenlijk klopt dat nog wel, zei Szarafinski. „Lever dan hetzelfde profiel in, zet er nieuw boven en dan komen wij wel met onze wensen", besloot WD'er Benno Nieuwenhuis. Wat zij er ook boven en/of in gaat zetten, voor theaterexploitant Frans Lievens hoeft er niets te ver anderen. Hij exploiteert ook de theaters in Goes en Terneuzen en verdeelt de voorstellingen zo, dat elke schouwburg een eigen accent heeft. In Middelburg brengt hij het toneel waarvoor in Goes en Terneuzen te weinig belangstel ling is. „We brengen nu zelfs iets meer toneel dan voorheen, en iets minder musicals. De daling in het bezoek aan toneelvoorstellingen is na enkele jaren gelukkig tot staan gebracht. Ik vind het logisch het huidige profiel te handhaven." Ook al omdat Lievens begon nen is met de verbouwing van Stu dio A58 op ZEP. Daar kan hij grote re voorstellingen en concerten aan bieden. Studio A58 vult daarmee het gat dat de drie schouwburgen van Zeeland Theaters laten vallen. „De verbouwing moet half okto ber klaar zijn." Ook worden ge sprekken gevoerd tussen Zeeland Theaters en Stichting Zeeuwse Concertzaal over de programme ring van grotere klassieke concer ten. „Het is belangrijk dat de ge meente duidelijk maakt wat ze verlangt. Maar waar in andere schouwburgen in het land minder uitvoeringen te zien zijn, houden wij het aantal in ieder geval op peil. Wij willen Middelburg een bijzondere plek geven." door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. „Zijn konijnen anno 2016 zo anders geprogrammeerd dan die van voorgaande lichtingen", vroeg Wim Bartels van de DTV-fractie zich gisteravond af tijdens de raads vergadering van de gemeente Veere. Hij doelde op de 143.000 euro die de gemeente wil stoppen in bestrijding van de diertjes die de sportvelden in de gemeente ondergraven. Arie - ambachtelijk puur - €1'° pure produéien uit een authentieke bakkerij LANGEVIELE 67 MIDDELBURG Schot (SGP/CU) hoopte dat 'Reintje de vos zijn werkter rein uitbreidt en in samenwer king met roofVogels het natuur lijk evenwicht terugbrengt'. Sportwethouder Chris Maas pakte het onderwerp, dat aan bod kwam tijdens de behande ling van de kadernota 2015, ech ter serieus op. „Ze richten niet alleen forse schade aan. Het is gewoon link. De velden wor den natuurlijk gecontroleerd. Maar je zal maar hard rennend met je voet in een vergeten gat terecht komen. De overlast neemt toe. Wat we ook gepro beerd hebben, het helpt niet. We plaatsen een gaasafraste ring rondom de getroffen vel den. Die wordt een stuk inge graven. En nee, vossen zijn daar ook niet welkom." Na zeven uur vergaderen schaarde de raad zich achter de nota die de opmaat vormt voor de begroting voor 2016. Pijn punten zaten niet in de cent jes, Veere staat er financieel goed voor, maar in bijvoor beeld het langslepende Singel project in Domburg. Hoewel wethouder Jaap Melse blijmoe dig riep dat 'de haven in zicht is' heeft hij het geduld van de raad over de herinrichting van dat gebied vrijwel verspeeld. De WD-fractie wilde zelfs her ziening van het plan, maar gaf de wethouder nog een kans en hield een motie daarover aan. GRIJPSKERKE Alleen maar handgemaakte spul len zijn vandaag en morgen te vin den op een speciale markt bij Bro- cante-schuur Goedt, aan de Pop- pendamseweg 3a in Grijpskerke. Zo'n dertig deelnemers staan er za terdag met hun zelfgemaakte pro ducten, van haak- en breiwerklief hebbers tot stroopwafel- en taar tenmakers. Allebei de dagen is de toegang gratis en de markt geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG De laatste editie van Survivors land is op zondag 23 augustus in 't Schuttershof in Middelburg. Het festival stopt na tien jaar. Op het podium staan Coldplace (de tribu- teband van Coldplay), Rebelstar, de Rolling Stones Tribute Band, The Dead Flowers en de Haagse hardrockband Mutt Dog County. Ook DJ H@NSJE is van de partij. Meer informatie staat op www.survivorsland.nl VLISSINGEN/MIDDELBURG Op last van de burgemeester kan er zaterdag een streep gezet wor den door twee wandelafstanden langs de Walcherse kust. Vanwege het warme weer is het onverant woord om de 20 en 30 kilometer door te laten gaan. De 5,10 en 15 kilometer gaan wel gewoon door. De start is om 8.30 uur vanaf de Kanovijver in Vlissingen. Ook het optreden van het Balkan ensemble, zaterdag in de Abdij, gaat niet door wegens de warmte. SINT LAURENS Rommelmarkt Korfbalvereniging On- do houdt zaterdag haar tweejaarlijkse rommelmarkt op sportpark De Brigge in Sint Laurens. De rommelmarkt begint om 9.00 uur. DOMBURG Meezingconcert Yoga Domburg houdt zaterdag van 16.00-17.30 uur in sa menwerking met Mare Citroen een mantra meezingcon cert. Dat wordt gehou den in het Schutters hof in Domburg. Het concert begint met een mini-workshop MIDDELBURG meditatie en ademha ling en uitleg over de werking van de man tra's. Daarna begint het concert en wordt iedereen aangemoe digd om mee te zin gen. Toegang kost 3,50 euro bij aanmel ding vooraf, 5 euro aan de deur. Aanmel dingen en informatie: els@yogadomburg.nl, tel. 06-50911013 RITTHEM Zomerse open tuindagen Rammekenshof in Rit- them houdt ook deze zomer open tuinda gen. De tuin is in de maanden juli en augus tus op vrijdagmidda gen geopend voor lief hebbers om te genie ten van het moois dat er in de zomer bloeit. Naast de vele rozen, bloeien de vaste plan ten in alle kleuren van de regenboog. Toegang tot de tuin kost 5 euro. Kinderen tot achttien jaar mo gen gratis naar bin nen. Ook honden zijn toegestaan, mits aan gelijnd. Het aantal jeugdwerklozen in Zee land is in het eerste trimester van dit jaar gedaald. Zochten in janua ri nog 1579 jongeren een baan, in april waren dat er 169 minder; 1410. De afname geldt voor alle ge meenten, behalve voor Reimers- waal. Daar steeg het aantal werklo ze jongeren van 80 in januari naar 94 in april. Veere laat de grootste daling zien: in januari zochten 65 jongeren werk, in april nog 'slechts' 36. Voor Zeeland is twee ton beschikbaar gesteld voor de aanpak van jeugdwerkloosheid. Het geld wordt volgens de Goese wethouder André van der Reest gebruikt om bestaande activitei ten (inzet jobhunters, opleidings trajecten) te intensiveren. VROUWENPOLDER. De laatste resten van de Duitse mijnenlegger in het Veerse Meer zijn gisteren geborgen door een duikgroep van de Ge niecompagnie. In 2013 werd het grootste deel van het wrak al ge ruimd; het laatste schroot - toch brokken staal van vijf meter - is giste ren omhoog gehesen aan boord van de MS Delta van Rijkswaterstaat. „Het was steeds een verrassing wat er boven kwam", vertelt projectlei der van Rijkswaterstaat Gerius van Woudenberg. „Het zicht onder wa ter is erg slecht door de vele algen." De Marinefahrprahm-920 liep in juni 1944 op een mijn die het schip zelf gelegd had. Onderweg naar de werf kapseisde het averijschip bij Vrouwenpolder en zonk vijftien me ter diep, vlak bij het strand en de aanlegsteigers. Vandaag zijn de dui kers weer in de kazerne in Hedel. foto Gerius van Woudenberg GRIJPSKERKE Poppendamseweg 3A, 10.00-17.00 uur - Handgemaakt- markt MIDDELBURG Galerie T, Vis markt 13-19. Turf- kaai 25-27,11.00 -16.00 uur - Exposi tie Susan Ruiter SEROOSKERKE Torenstraat, 19.30 uur - Zomeravond concert Muziekver eniging EMM VLISSINGEN Bellamypark, 16.00 - 24.00 uur - De Parkparade op Fes tival Onderstroom; De Piek, 21.00 uur - Zomerconcert Miss Montreal Sint Jacobskerk, 12.00-12.30 uur - zo merconcert door Chris Bragg uit Schotland WESTKAPELLE Markt, 12.00-20.00 uur - Seizoens- markt VLISSINGEN Stichting Finance Suriname en Stichting Dunya houden zondag een informatiemiddag over wo nen, werken en ondernemen in Suriname. Drie sprekers geven voorlichting over de financiële kant, de mogelijkheden voor het starten van een bedrijf en over de remigratieregeling. Ontvangst om 13.30 uur aan de Bloemenlaan 49 in Vlissingen. Toegang is gratis. Aanmelden via stichting-dunya@zeelandnet.nl Frans Lievens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38