dat ik ga vergeten te ademen' I 'Karen favorietmaar ik blijf blond' 1Moslima op waarom niet?' 'Ik wil de volgende Josje worden' CULTUUR SHOW 31 Veel geweld in videoclip Rihanna Eerbetoon aan Jaap Buijs op tv Popster Rihanna heeft haar nieuwe videoclip van Bitch better have my money online gezet. Die valt op vanwege het gewelddadige karakter en bevat een blote Rihanna, besmeurd met bloed. De clip is al meer dan een miljoen keer bekeken. Ruim 115.000 mensen 'liken' het filmpje, 16.000 mensen vinden het helemaal niks. AvroTros zendt vanavond een eerbetoon aan de pas overleden artiestenmanager Jaap Buijs uit. In Gewoon ]aap Buijs is te zien hoe hij samen met Jan Smit te rugblikt op hun intensieve sa menwerking en warme vriend schap. Het programma begint om 21.30 uur. De oorspronkelijk geplande uit zending van Sterren muziekfeest op het plein schuift door naar vol gende week. Ook NPO Best brengt een eerbetoon aan Volen- dammer Jaap Buijs door de eer ste twee seizoenen van Gewoon Jan Smit uit te zenden vanaf maandag 3 augustus. „Ik hou van zingen, kan goed overweg met kinderen en vind het leuk om in de spotlights te staan. K3 is heel leuk, ik ben daarmee opgegroeid en had vroeger alle cd's. Mijn favoriet is Karen, zij is ook vaste klant bij ons in de kapsalon. Maar mochten ze mij vragen om mijn haar rood of zwart te ver ven, dan zou ik toch heel vrien delijk weigeren. Ik blijf blond." „Toen Gert zei dat een moslima perfect deel kan uitmaken van K3, heb ik niet getwijfeld. Ik ben isla mitisch, doe mee aan de ra madan, maar draag geen hoofddoek. Ik heb zelfs al blond en rood haar gehad, dus K3 zit wel in mij." ze lacht. „Het spreekt me vooral aan dat je een heel lange tijd van je leven kunt doen wat je graag doet. Als ik daarbij voor wat diversiteit kan zorgen, graag. Ik zie mijn hoofd nu al op koekdozen staan." vergeten en juist te blijven zingen. Josje is in de wolken. Karen ook: „Mocht ik mezelf kunnen samen stellen, ik zou er zoals u uitzien." Maar Kristel schudt het hoofd. Zij is niet overtuigd van het zangta lent. „Niet dat ik het duizend keer beter kan, maar mijn hart maakte geen sprongetje." Conclusie: het blijkt niet zo simpel om als meisje aan alle ei sen te voldoen. Kunnen dansen en zingen is één ding, maar ook karakter, stemkleur, houding en uitstraling zijn van belang. En nieuw sinds deze eeuw: de drie uitverkorenen moeten accentloos praten. „Zware accenten, dat kan niet als je in België en Nederland optreedt", aldus Kristel. De grote baas heeft er het vol ste vertrouwen in dat het goed komt. „Het vertrouwen stijgt dag na dag", zegt Verhulst. „Op dit mo ment zouden we met de geselec teerde kandidates al een nieuwe K3 kunnen samenstellen. Die pu blieksjury zegt exact wat wij den ken." oma's en opa's. Kortom, het pu bliek dat je treft bij een K3-show. „Ik denk dat ik ga vergeten te ademen", paniekt Jessica Swarte- broeckx (25) die nul ervaring heeft op een podium. Dat geldt voor veel van de meisjes die van daag aanwezig zijn. „Ik heb geen dansje voorbereid. Ik ga voor de spontaniteit van het moment", zegt een kandidate van 21. Algauw merkt ze dat ze het beroep van kleuterpopster heeft onder schat. Ze komt veelbe lovend op en zwaait enthousiast in de lucht. Maar als ze het tweede couplet wil inzet ten, stokt haar adem. De publieksjury buigt zich met medische precisie over de presta ties van het slachtoffer. „Ze kwam goed op, maar zodra ze begon te zingen, werd het pijnlijk. Jam mer, want ze mag er wel zijn", klinkt het bij de papa's. Als een optreden wél de meerderheid van de publieksju ry overtuigt, schuift de tribune open en komt de kandidaat oog in oog te staan met de vakjury: Josje, Karen, Kristel en Studio 100-baas Gert Ver hulst. Zij heb- r 9 JK ben het laatste woord. Dat is nogal wat voor de kandidaten. „Gert van Samson en de drie meisjes van K3, ik ben daarmee opgegroeid", piept een kandidate. „Dat zij mij straks zullen horen zingen en misschien wel tegen mij praten, geeft drie scenario's: flauwvallen, huilen, of keihard in de lach schieten." Volgens Verhulst zijn 'winna ressen zeker van een succesver haal'. Lees: geld en roem. Nienke uit Amsterdam, die maar al te graag de nieuwe Josje wil zijn, vindt dat beangstigend. „Je moet het nog altijd zien waar te maken. Als je niet naar behoren kunt dan sen, zingen en acteren, zal je car rière geen lang leven beschoren zijn." Een meisje dat alle kwaliteiten volop lijkt te bezitten, zet op dat moment haar liedje in. Ze zwaait, lacht en zingt alsof ze nooit iets anders gedaan heeft. Eén voor één lichten de tribunes op en splijten ze open als de Rode Zee. De hart slag van de kandidate schiet naar de stembanden. Nu is het zaak de tekst niet te Het is gedaan met de 'oude' K3. Jos je, Karen en Kris tel maken plaats voor drie nieuwe zangeressen. De zoektocht naar hun opvolgers is komend najaar op televisie te zien. In België begonnen afgelo pen week de opnames. Een blik achter de schermen levert één con clusie op: hoe simpel Josje, Karen en Kristel het ook doen lijken, hét K3-totaalpakket vinden is lastig. Het is bloedheet in de hangaar waar de opnames voor K3 zoekt K3 plaatsvinden. De opnames liggen zelfs even stil nadat drie mensen in het publiek onwel worden van wege de extreme hitte. Extra air co's moeten soelaas bieden. Op dag drie staat een dozijn meisjes tussen 20 en 25 jaar voor een ventilator hun oksels te dro gen en danspasjes te perfectione ren. Ze zijn slechts enkele van de honderd kandidaten die via een pre-auditie uit de ruim zesdui zend inschrijvingen zijn geselec teerd. Luttele minuten voor ze één voor één de auditieruimte in gaan, gieren de zenuwen door de kelen en de lijven van deze ar me meisjes. Straks staan ze oog in oog met een honderd- koppige publieksjury, be staande uit 25 kinderen, 25 mama's, 25 papa's en 25 „Het is vooral de combi natie van zang, dans, ac teren en fotoshoots die me aanspreekt. Ik zie het wel zitten om de volgende Josje te wor den. Met haar heb ik het meeste gemeen. Als ze mijn haar plots zwart of rood willen maken: let's go! Het feit dat je zeker bent van een succesvolle car rière is leuk, maar be angstigend tegelijker tijd. De lat ligt heel hoog." VRIJDAG 3 JULI 2015 De vertrekkende :hter de jurytafel ert Verhulst, foto': Chana Dardenne (21) uit Brasschaat, kapster Nora Charib (21), uit Antwerpen, verkoopster door Evelien Delgouffe Nienke Kroon (24) uit Amsterdam, pro ductieassistente bij BNN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31