Literaire strip Karei Appel op expo Schiedam Stedentrip ïgnaêir Eerste opnames voor tv-serie begonnen: 'Ik denk vol zenuwen.n)0< Ze wiHen een piekje ïfe hou van alle kleuren van de regenboog 30 CULTUUR SHOW Ierse zanger Val Doonican dood Testpersing elpee Dylan kost 11.000 euro Tientallen OPS'"»" De Ierse zanger Val Doonican is op 88-jarige leeftijd overleden. Hij debu teerde in de jaren zestig en had jaren lang een eigen tv-show op de BBC. Doonican stopte in 2009 met optre den na een carrière van ruim zestig jaar. Zijn grootste hit was Walk tall. Karei Appel (1921-2006) als striptekenaar. Dat had het Stedelijk Mu seum in Schiedam, een instituut als het op werk van Co bra-kunstenaar Appel aankomt, ook nooit kunnen bedenken. Conservator Wilma Sütö werd verrast door de Nederlandse regis seur Karim Traïdia (hij kreeg een Gouden Kalf voor de film De Pool se bruiddie een serie van hon derd nooit tentoongestelde inktte- keningen onder de aandacht bracht. „Karei Appel heeft in zijn leven enorm veel kunstwerken ge maakt. In 1987 werd hij door mu seumdirecteur en dichter Claude Fournet uitgenodigd om naar Ni ce te komen voor het maken van een retrospectief. Appel en Four net raakten bevriend met als uit komst dat een gedicht van Four net (morgen ook aanwezig bij de opening van Karei Appel. De geverf de man. Schilderingen en gedichten van wel honderd strofen door de schilder van inkttekeningen werd voorzien." Dat werk was bedoeld om als boek uit te geven, maar zover is het nooit gekomen. „Fournet ver kocht het werk en na omzwervin gen kwam het in handen van een privéverzamelaar in Zuid-Frank rijk, die weer een vriend is van Ka rim Traïdia. Via de Rotterdamse kunstenaar Henk Tas kwamen wij in contact met Karim en zo kwam dit werk via via onder onze aan dacht." Sütö was direct enthousiast over het beeldverhaal. Ze is blij dat ze alle losse bladen tentoon kan stellen. „Het Stedelijk Mu- seum heeft belangrijke werken van Appel in zijn collectie. Met de ze vondst willen we schakelen met schilderijen en gouaches uit de bestaande collectie. We combi neren de tentoonstelling, eigenlijk een stripverhaal op een literair kunstzinnige manier, met het op nieuw activeren van bestaand werk." Speciaal voor de expositie is langs de wanden van het museum een aantal inkttekeningen groot opgeblazen, vertelt de Rotterdam se conservator. „Dan zie je pas goed de meesterhand van Karei Appel. Neem bijvoorbeeld de teke ning waarop je een afbeelding ziet van half slang, half vogel. Groot opgeblazen werkt dit beeld ook fantastisch." 4-daagse busreis, vertrek in: juli en augustus 'Het kan altijd nog een beetje beter' Wie een testpersing van het Bob Dylan-al bum Blood on the tracks uit 1975 wil bezitten, moet er flink voor betalen. Platenwinkel Amoeba in Hollywood verkoopt de zeldzame elpee voor 11.000 euro. Er zijn maar vijf kopie- en bekend van de testpersing, die nooit offici eel verscheen. zeemeerminnen en dus ligt ook het kleurrijke universum van K3 me wel. Ik was fan tot en „Ik heb al ongeveer acht jaar haar in alle kleuren van de regen boog. Ik hou van My Little Pony, na werd ik wat te oud, maar K3 is cultureel erfgoed en moet blij ven bestaan. Dit is een once in a lifetime-kans. Aangezien ik po diumkunsten heb gedaan, hoop ik dat ik een streepje voor heb." www.effeweg.nl/summer of bel 0529 - 46 96 67 1$. door Hans Beider Tekening van Karei Appel. foto Frans van Leeuwen Karei Appel. De geverfde man. Schilderin gen en Gedichten. Te zien: vanaf 4 juli, Stedelijk Museum Schiedam. Meer in fo: www.stedelijkmuseumschiedam.nl Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijt en vervoer per luxe touringcar Highlights: de Big Ben, Buckingham Palace, London Eye, Westminster Abbey Reisbeoordeling: 8,4! Ook stedentrips mogelijk naar: tkfftk W/Ofl ff/ Berlijn - Parijs - Praag - Kopenhagen - Antwerpen Paul McCartney zanger Hieuw e vinden Anke Van Laecke (23) uit Genk, studente Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30