42% TO0S 'Wegwerker met drie schoten geliquideerd' Vrijspraak voor binnenvaartschippers €75,9? Tourelours 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Cool dat Zeeland zo koel is! Uw Mening ONEENS Campers zijn welkom Onderzoek leaserijders Paarden naar particulier 1 paul kusters vrijdag Maan Leo De Zeeuwse Biblio theek organiseert de Jour du Tour. Het Utrechts Dichtersgil- de presenteert de dichtbundel Schaduwpeloton. On der auspiciën van de Universiteit Utrecht wordt een College to Col- lege-fietstocht verreden van Mid delburg naar Utrecht. In Zeeland zijn er wielertochten in Ovezan- de, Calfven, Heinkenszand, Axel, Wemeldinge, Cadzand, Hulst, Hansweert, Oostburg, Nieuw en St. Joosland, Kloosterzande en 'Geel is in ieder geval dé kleur: van de Tour de France en van Goudse Kaas' Westkapelle. Tijdens het Interna tional Tour Film Festival kan je fi- losofietsen. Er is een weekendvul- lend Tour-programma in Mont- foort. Toni Peroni zingt de Tour-kraker 'Achterlijk hard'. Blaudzun zingt de song Le Tour 'Bon Voyage'. De Steegzangers zingen het Tour-lied 'Champs Elysées'. Bob Zimmer man en Ruben van Gogh schre ven het 'Chanson du Départ'. En laten we de Tour de France-musi- cal niet vergeten. Het Utrechtse Universiteitsmu seum heeft een Fietslab ingericht. In de bibliotheek in Terneuzen kunt u de expositie Koers is Kunst bekijken. Galerie Sille in Oudewater stelde de expositie Tour De Art samen. Ook in Oudewater: SGP-ers stellen voor om spijkers op de weg te gooien, want de tour komt op zondag langs. In Gouda opperde de wet houder Stadsmarketing: 'Geel is in ieder geval dé kleur: van de Tour de France en Goudse Kaas.' Het Haastrechtse college van B&W fietste in vol Tour-ornaat door de stad, waarbij ze een basis school, een seniorencomplex en een fietsenmaker passeerden. De gemeente Waddinxveen organi seert een 'mooie fotowedstrijd' rond de Tour. In Utrecht mogen de komende tijd overigens op diverse plekken geen fietsen geplaatst worden van wege een of ander.fietsspekta- kel. Wanneer is het 6 juli? Laten jullie het me weten als Nederland zijn hersenen heeft teruggevon den? Ik kijk de Tour-finish op Neeltje Jans op tv toosenhenk.nl D VENTILATOREN BIJNA OVERAL UITVERKOCHT De gemeente Schou- wen-Duiveland laat de 'Tourvolgers' die 's nachts vanuit Utrecht komen onge moeid. De camperaars wor den niet beboet voor wild- kamperen. Wel wordt in de gaten gehouden of ze niet op plekken gaan staan waar ze de Tour hinderen of ont sluitingswegen blokkeren. Vanuit binnen- en buiten land is er altijd een groep wielerliefhebbers die (meestal met een camper) de Tour de France van etap pe tot etappe volgen. Zij rei zen na de finish in Utrecht alvast door naar Zeeland. Automobilisten in Noord-Holland en Zeeland gebruiken de meeste brand stof. Dat blijkt uit onder zoek onder meer dan 20.000 leaserijders van leasemaat schappij Alphabet. Uit de analyse komt ook naar vo ren dat vrouwen zuiniger rij den dan mannen. Mannen verbruiken op honderd kilo meter ruim een halve liter meer aan benzine dan vrou wen. Dat komt waarschijn lijk omdat mannen noncha lanter rijden. De twee paarden die dins dag kwamen aanlopen bij een pensionstalling in Re- tranchement, zijn voorlopig ondergebracht bij een parti culier in de gemeente Sluis. Het is nog steeds niet be kend van wie de paarden zijn. Mogelijk biedt het uitle zen van de chip uitkomst. De gemeente beraadt zich nog op vervolgstappen. „Dit is voor ons niet alledaags." MENSEN Reactie of tip? redactie@pzc.nl „Hij is afgemaakt. Eén kogel door de mond terwijl hij nog stond, twee andere van opzij toen hij al op de grond lag." Volgens de officier is er geen twijfel mogelijk over wie schoot: Hasan D. (26) uit Dordrecht. Ook over het motief bestaat volgens hem geen twijfel. Het slachtof fer, getrouwd met een ander, had een geheime relatie met de zus van D. Deze Günes D. (22) zou door haar familie worden uit gehuwelijkt aan een neef. Omdat zij door die relatie de eer van de uit Oost-Turkije afkomstige fami lie bezoedelde moest hij sterven. De politie werd die bewuste 25e september 2013 door Hamza D. (52) gebeld met de medede ling dat hij Bozkurt om het leven had gebracht omdat een twistge sprek uit de hand was gelopen. Volgens de officier probeert deze vader de schuld op zich te ne men zodat zijn zoon vrijuit gaat. Maar op basis van technisch be wijs, getuigenverklaringen en ca mera- en telefoongegevens blijkt volgens de officier duidelijk dat Hasan de schutter moet zijn. Zo zat het bewuste pistool vol met zijn dna-sporen en blijkt uit zijn telefoongegevens dat hij op het moment van de dodelijke scho ten op de plaats was waar Boz kurt is gevonden. Zijn vader arri veerde pas op die plek, aldus de officier, nadat de dodelijke scho ten waren gehoord. Direct na de moord op Boz kurt reed Hasan D. via Aarden burg naar Duitsland waar hij het vliegtuig naar zijn geboorteland nam. Bij terugkeer, enkele maan den later, werd hij aangehouden. Sinds die tijd zit hij vast maar heeft nog steeds geen verklaring afgelegd. Ook gisteren beriep hij zich op zijn zwijgrecht. Dat de den ook zijn vader en zijn oom Hüsnü D. (49). Deze man wordt door het OM gezien als de intel lectuele dader. Tal van afgeluis terde telefoongesprekken wijzen in die richting. Maar Van der Hof stede bekende ook dat hij niet het overtuigende bewijs kan leve ren dat deze directeur van het be drijf waarvoor de D's en Bozkurt werkten, echt de man is die op af stand alles regelde. Hij eiste te gen hem een celstraf van twee maanden terwijl deze man al bijna vier maanden in voorarrest heeft gezeten. Tegen de twee an dere D's eiste hij elk 19 jaar. Günes D. zit nog steeds onder gedoken omdat ze voor haar le ven moet vrezen. Ze kon giste ren via een satellietverbinding de rechtszaak tegen haar familie leden volgen. Vandaag komen de advocaten aan het woord. Günes D. zit onderge doken. Via een satelliet verbinding kon ze de rechtszaak tegen haar familieleden volgen. Tegen hen was een voorwaar delijke gevangenisstraf van een maand plus een boete van 3500 euro geëist voor het overvaren van een jachtje in het Kanaal door Zuid-Beveland op 12 augus tus 2023. Het echtpaar Bergmans uit Hulst kwam daarbij om het leven. De rechtbank oordeelde dat op basis van uitgevoerde bereke ningen niet vast is komen te staan dat beide schippers het jachtje hadden moeten zien aan komen. Evenmin kon worden vastgesteld wanneer het bootje binnen de dodehoek is komen te varen. Het jachtje 'Carnat' van krap tien meter lengte van het echt paar Bergmans werd die fatale ochtend in volle vaart en varend op de automatische piloot door de tien keer zo grote gastanker overvaren. Het aangevaren boot je verdween direct onder water. De vrouw overleed in het zieken huis. De man ter plekke. Beide schippers hielden vol niets te hebben gezien of via de marifoon te hebben gehoord. Ze ontdekten pas dat er iets mis was toen de boeggolf er anders dan normaal uitzag. H0TELDEAL.NL/K7031 L088-0331506 246 reacties BEHALVE BIJ C>E ACTION/ BAAR HAB ZE 1BE LAATSTE BIJNA TE PAKKEN... BURCH-HAAMSTEDE VLISSINGEN RETRANCHEMENT MIDDELBURG Roy Donders treedt op bij de Media Markt Roy Donders (bekend van het tv-programma de Sty list van het Zuiden) treedt zaterdag 11 juli om 13 uur op in de Media Markt in Middelburg. Aanleiding is het verschijnen van zijn de buutalbum 'Ik wil jou'. Hij zingt een aantal nummers van zijn nieuwe cd en hij sig neert vervolgens. De eerste 25 fans die in een Roy Don ders juichpak komen, krij gen de cd gratis. door Emile Calon MIDDELBURG. Een liquidatie. Die twee woorden gebruikte officier van justitie Gunnar van der Hof stede om de gewelddadige dood van Muzekka Bozkurt te beschrij ven. Deze wegwerker (24) uit Dor drecht werd op 25 september 2013 bij IJzendijke met drie pis toolschoten in het hoofd om het leven gebracht. MIIDDELBURG. Beide Duitse schip pers van de binnenvaartgastanker LRG Gas 86, de 50-jarige Kay Z. uit Rangsdorf en zijn 44-jarige col lega Jens B. uit Schollene, zijn don derdag door de rechtbank in Mid delburg vrijgesproken. 3 dagen op de Veluwe incl. diner 56% Hotel Dennenhoeve 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x 3-gangen diner Gebruik Wi-Fi parkeren Vlakbij Harderwijk en het Veluwemeer voor meer informatie ma-vr: tot 23:00 za-ZO: tot 17:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2