PZC Veteraan Nummerdor redt het WK We zijn begonnen met de Lezerstour! 20 SPORT Met Bart Vriends als goudhaantje heeft Go Ahead Eagles voor het eerst in de club historie een Eu ropees resultaat geboekt. Met het 1-1 gelijkspel tegen het veel sterker geachte Ferencvaros is de tweede kwalificatieronde van de Europa League nog ver weg, maar met het bravoure wat de spelers en aan hang van de Deventer eerstedivi- sionist uitstraalde, dwong de club alom respect af. Voor het eerst in vijftig jaar keerde Go Ahead Eagles gister avond terug op het Europese po dium. Na het echec van 1965 - toen Celtic de vloer aanveegde met Eagles en de club in de Ade laarshorst met 6-0 vernederde - aasde heel Deventer op revanche. Al was het Europese ticket slechts een bescheiden pleister op de ga pende wond die de degradatie naar de eerste divisie open reet. „We moeten genieten van dit soort wedstrijden. De spelers, maar ook het publiek", meende trainer Dennis Demmers, die op zijn weken werd bediend door zijn fel meelevende aanhang. De opvolger van Foeke Booy wist echter ook dat Go Ahead met Ferencvaros niet het gouden lot had getrokken. De nummer twee van Hongarije is de grootste en meest populaire club van het land. Het won al eens een Europe se trofee - saillant genoeg in 1965 - en is na een moeizame start van het decennium op de weg terug naar boven. Aan de hand van voor malig Duits international Thomas Doll heeft Ferencvaros een nieuw sportief fundament gelegd. „Wij zijn favoriet en willen ons weer la ten zien in Europa." Na twee minuten wedstrijd le ken de slingers al terug in de doos te kunnen. Bart Vriends liet zich wegzetten door de bonkige spits Daniel Böde, waarna het voor in ternational Zoltan Geraeen koud kunstje was om doelman Erik Cummins te passeren (0-1). Waar Ferencvaros twee goede kansen kreeg, kwam Go Ahead Eagles steeds beter in de wedstrijd. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg de Deventer ploeg loon naar werken. Vriends knikte de bal na een hoekschop van Jerry van Ewijk hard binnen (1-1) en zorgde voor de eerste Europese treffer ooit van een Eagles- speler. Na de pauze bleef Go Ahead Eagles de betere, al leverde het weinig op. En Ferencvaros? Dat ge loofde het allemaal wel, had zijn gewenste uitdoelpunt te pakken en mag met een vrij gerust hart uitkijken naar de return van vol gende week in Boedapest. Het maakte Eagles weinig uit. De Deventer ploeg wilde een re sultaat in Europa en dwong dat feestje eigenhandig af. Bogarde als trainer terug bij Ajax Het ziet er naar uit dat Winston Bogarde terugkeert bij Ajax. De voormalige international voert momenteel gesprekken om in de jeugdopleiding verdedigers te gaan trainen. Bogarde won als speler met de Amsterdamse club de Champions League in 1995. Ondertussen heeft Kolbeinn Sigthórsson Ajax definitief verla ten. De IJslandse spits tekende gisteren een contract voor vijf seizoenen bij FC Nantes. Met de transfer is een geldbedrag van ongeveer 3 miljoen euro ge moeid. Bij Ajax had de 25-jarige Sigthórsson weinig kans op speeltijd komend seizoen. Kuijt gaat voor prijs met Feyenoord Hij is bijna 35 jaar, maar zit nog altijd vol ambitie. Dirk Kuijt is te ruggekeerd bij Feyenoord omdat hij naar eigen zeggen nog iets te doen heeft in Rotterdam. „Een van de teleurstellingen uit mijn eerste periode hier is dat ik nooit een prijs heb gewonnen. De am bitie om dat nu wel te doen, is er dus zeker", zei Kuijt gisteren in De Kuip, nadat hij aan de over kant op Varkenoord zijn eerste training had afgewerkt. Honder den supporters waren naar het trainingscomplex gekomen om de 'verloren zoon' te onthalen. „Het welkom was letterlijk en fi guurlijk heel warm", zei Kuijt. Onderzoek naar corruptie bij Dinamo De Kroatische poli tie is een groot on derzoek gestart naar malversaties bij voet balclub Dinamo Za greb. De speciale an ticorruptie-eenheid USKOK is de finan ciën van enkele top mensen van de club aan het nalopen. Zij worden verdacht van onder meer be lastingontduiking en corruptie. Hoewel de USKOK geen na men noemt, zijn vol gens verschillende bronnen de broers Zdravko (voorzitter) en Zoran (coach) Ma mie twee van de hoofdverdachten. Griek Katsikas volgt Bjelland op bij Ttoente Andreas Bjelland ver kast van FC Twente naar Brentford FC. Dat heeft de Engelse club van trainer Ma- rinus Dijkhuizen ge meld. De Deense ver dediger lag nog tot medio 2016 vast bij Twente, dat in zwaar financieel weer zit. Om die reden moest Bjelland vertrekken, want zijn salaris drukte flink op de be groting. Zijn opvol ger in Enschede is Giorgios Katsikas. De 25-jarige Griek is voor één jaar vastge legd en komt trans fervrij over van PAOK Saloniki. Juventus slaat miljoenenbod op Pogba af Juventus heeft een bod van 80 miljoen euro van FC Barcelo na op Paul Pogba af geslagen. Volgens di recteur Giuseppe Marotta is de Franse middenvelder niet te koop. Zo'n beetje de volledige Europese top zit achter Pogba aan. De 22-jarige Fransman ligt echter nog vier jaar vast, waardoor clubs een gigantische transfers om moeten betalen voor de fysiek sterke international. Man chester City zou tus sen de 100 en 140 miljoen euro over hebben voor Pogba. Direct.nl Dagelijks de uitslagen en klassementen in jouw krant maak kans op prachtige prijzen! Schrijf nu gratis in op: pzc.nl/lezerstour De veteraan onder de Ne derlandse topspelers, Reinder Nummerdor, redde gisteravond sa men met teamgenoot Christiaan Varenhorst sportief gezien het WK beachvolleybal. Organisatorisch blijkt de titel strijd een groot succes, maar zo'n toernooi is pas perfect als er een of meerdere thuisteams ver ko men. Dat lukte de titelhouders Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen woensdag niet en gis termiddag sneuvelden ook de Eu ropese kampioenen Marleen van Iersel en Madelein Meppelink. Zij verloren met 1-2 van de Australi sche vrouwen Bawden en Clancy verloren. „Ik weet niet of het de druk was", zei Van Iersel. „Ja, ik wilde wel heel graag. Dit moest óns toernooi worden." Alle hoop was daarna gevestigd op Nummerdor en Varenhorst. In een tijdsbestek van zes uur won nen ze twee zware partijen: in de achtste finale tegen de Russen Kra- silnikov en Semenov (2-1) en in de kwartfinale tegen de Amerika nen Bourne en Hyden (2-0). Het moest bij de 38-jarige Num merdor uit de tenen komen, maar de veteraan brak niet. Ruim vier duizend toeschouwers stonden gisteravond voor hem en zijn part ner op de banken in Den Haag. „Het is een genot om hier te spe len", zei Nummerdor na afloop. Of ze de druk hadden gevoeld van het moeten presteren nadat de andere Nederlandse koppels waren uitgeschakeld? „Nee, we hebben er geen boodschap aan wat anderen doen", zei Nummer dor tussen de twee duels in. „We concentreren ons alleen op onze eigen doelen." Go Ahead viert Europees succesje door Dennis Arentsen 1 De rake kopbal van Bart Vriends tegen Ferencvaros (1 -1was de eerste Europese goal voor Go Ahead. VOETBAL VOETBAL VOETBAL UITSLAGEN TENNIS Londen (Eng). Wimbledon. Mannen, tweede ronde: Murray (GBr/3) - Haase (Ned) 6-1 6-1 6-4, Federer (Zwi/2) - Querrey (VSt) 6-4 6-2 6-2, Berdych (Tsj/6) - Mahut (Fra) 6-1 6-4 6-4, Brown (Dui) - Na- dal (Spa/10) 7-5 3-6 6-4 6-4, Simon (Fra/12) - Kavcic (Slv) 6-1 6-1 6-7 (5) 6-1, Tsonga (Fra/13) - Ramos (Spa) 6-3 6-4 6-4, Basilasjvili (Geo) - Lopez (Spa/15) 7-5 3-6 6-3 2-6 6-4, Monfils (Fra/18) - Mannarino (Fra) 7-6 (5) 6-3 7-5, Bautista (Spa/20) - Pai- re (Fra) 2-6 4-6 6-3 6-3 6-3, Troicki (Ser/22) - Bedene (GBr) 6-4 3-6 6-2 6-4, Seppi (lta/25) - Coric (Ser) 4-6 6-4 6-7 (3) 6-1 6-1, Pospisil (Can) - Fognini (lta/30) 6-3 6-4 1-6 6-3, Groth (Aus) - Duckworth (Aus) 7-5 6-4 7-6 (6), Ward (GBr) - Vesely (Tsj) 6-2 7-6 (4) 3-6 6-3, Andujar (Spa) - Rosol (Tsj) 6-4 1-6 4-6 7-6 (4)6-4. Vrouwen, tweede ronde: Kvitova (Tsj/2) - Nara (Jap) 6-2 6-0, Wozniacki (Den/5) - Al- VOETBAL VOETBAL lertova (Tsj) 6-1 7-6 (6), Rybarikova (Slw) - Makarova (Rus/8) 6-2 7-5, Kerber (Dui/10) - Pavljoetsjenkova (Rus) 7-5 6-2, Radwanska (Den/13) - Tomljanovic ((Kro) 6-0 6-2, Bac- sinszky (Zwi/15) - Soler Espinoza (Spa) 6-2 6-1, Dellacqua (Aus) - Svitolina (Oek/17) 7-6 (3) 6-3, Lisicki (Dui/18) - McHale (VSt) 2-6 7-5 6-1, Blanco (Spa/20) - Lucic-Baroni (Kro) 6-3 4-6 6-2, Keys (VSt/21) - Koelitsjko- va (Rus) 6-4 7-6 (3), Govortsova (WRu) - Cornet (Fra/25) 7-6 (6) 2-6 6-1, Jankovic (Ser/28) - Rodina (Rus) 6-7 (4) 6-1 6-3, Gior- gi (lta/31) - Arruabarrena Vecino (Spa) 6-0 7-6 (5), Maria (Dui) - Duan Yingying (Chn) 1-6 6-2 10-8, Niculescu (Roe) - Cepelova (Slw) 6-3 6-3. VOETBAL Edmonton (Can). WK voor vrouwen. Halve finale: Japan - Engeland 2-1. Finale, maandag 1.00 uur: Verenigde Staten - Ja pan. Bart Vriends (m) viert de gelijkmaker van Go Ahead Eagles tegen Ferencvaros. „Ik denk dat we volgende week in Boedapest een kans maken", aldus de aanvoerder. „Ik ben niet zo onder de indruk van ze." foto Erik Pasman/Pro Shots door Hans Klippus Reinder Nummerdor knuffelt de mascotte, foto Valerie Kuypers/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20