Run op ferry's elders in Europa door stakingen bij Eurotunnel 14 NIEUWS Het is chaos bij de veerboten naar Engeland. Door de stakingen bij de Franse Eurotunnel is er een run op andere oversteekhavens. Feest op Amstel slot jubileumjaar Waarschuwing bij botoxredame Vermoorde man kwam uit Polen 'Media regeren politiek te veel' 'Er stonden 150 wagens die geen kant op konden' noodsituatie te raken. Die wagens moeten ergens anders heen." Gis terochtend kon hij zijn ogen niet geloven. „Er stonden hier 150 vrachtwagens die geen kant op kunnen. Ondernemers hier kon den niet meer bij hun pand ko men." Veel transportbedrijven die staan te dringen bij de haven van Hoek van Holland om naar Enge land te varen, krijgen nul op het re kest. Stena Line, die zowel passa giers als goederen naar Groot-Brit- tannië vervoert, zit tot en met za terdag vol. „We hadden graag extra boten en bemanning, maar we kunnen nergens meer uit put ten", zegt een woordvoerder. De blokkade bij de Eurotunnel komt het bedrijf niet slecht uit. „Natuur lijk, we zijn voor 100 procent be zet. Maar we moeten ook aan vaste klanten nu soms 'nee' verkopen. Daar balen we uiteraard van." Marcel van Bruggen van ABC Logis tics uit Poeldijk, verzorgt transport voor een aantal bedrijven van het ABC-terrein, waaronder de Best Fresh Group. Hij ziet dat er alleen producten worden verkocht voor de vrachten die zeker zijn van een over tocht, meer niet. „Onze klanten heb ben daar wel begrip voor, die zijn na tuurlijk ook op de hoogte van de he le situatie." Noodsituatie Bedrijventerrein De Kulk in Hoek van Holland staat bomvol vrachtwa gens die soms dagen staan te wach ten om met de boot naar Engeland te kunnen. „Dit wordt echt te gek", vindt Cees Schalkoort van de onder nemersvereniging. Al maandenlang wordt De Kulk door vrachtwa genchauffeurs gebruikt om te bivak keren wanneer zij op de boot naar Engeland wachten. „Het is al heel ver velend, maar nu dreigen we in een We hebben een derde van de vrachten niet naar Engeland kunnen vervoe ren", zegt Maaike de Vries van Dai- lyfresh Logistics uit Maasdijk. „Dit is een zwarte bladzijde in de ge schiedenis van ons bedrijf." De Vries schat het aantal trucks dat de boot niet op kon op zo'n dertig. „Calais is vrijwel onbereikbaar, waardoor een run op ferry's is ont staan. Het verkeer stapelt zich zo op dat zelfs vrachtwagens die wel een boeking hebben, het niet altijd redden om op tijd de boot te berei ken." Dat heeft het transportbedrijf doen besluiten gisteren geen vrach ten aan te bieden. Eerst moeten de ladingen die al klaar stonden wegge werkt worden. Vanuit het Westland gaan veel ladingen met groenten en bloemen de boot op. „Alles staat in koeltrailers. Dat kan wel een dagje hebben, ook met deze temperatu ren." Ook bij Post-Kogeko zijn de gevol gen van de staking in Frankrijk merk baar. „Het valt niet mee om een boe king te krijgen, de druk op de ferries is enorm", verklaart commercieel di recteur Chris Beezemer. „We hebben klanten teleur moeten stellen en be perkingen moeten stellen aan de or ders." Doordat de Maasdijkse transpor teur regelmatig met de Stena Line vaart, kunnen ze ook nu rekenen op een aantal vaste plekken. „Daar naast probeer je zoveel mogelijk erbij te boeken, maar dat lukt nauwelijks." „Kijk uit. Jezelf mooier maken kan lelijk uitpakken. Een geslaagde in greep begint bij een goede arts." Dat is de boodschap die vanaf deze zo mer wordt gegeven bij reclames voor cosmetische ingrepen als botox of borstvergrotingen. Minister Edith Schippers wil men sen waarschuwen tegen beunhazen in de snelgroeiende 'mooimaakin- dustrie'. Om de kwaliteit van de in grepen te verbeteren mogen schoon heidsspecialisten geen injecties ge ven. Alleen bevoegde artsen en huidartsen mogen nu risicovolle la serbehandelingen uitvoeren. Het mi nisterie heeft een site in het leven geroepen met informatie voor men sen die een ingreep overwegen. De vermoorde man die vorig jaar april in de Scheurhaven in Rozen- brug werd gevonden is een dertigja rige Pool. De man was door vuurwa pengeweld om het leven gekomen. Hij lag al geruime tijd in het water toen hij werd gevonden en daardoor was identificatie zeer moeilijk De politie heeft het gezicht van de ver moorde man laten nabouwen. Het programma Opsporing Verzocht be steedde aandacht aan de zaak maar zonder resultaat. De zus van het slachtoffer herkende hem in maart op de site van de politie en nam con tact op met de autoriteiten in haar vaderland. Nu de identiteit van de man bekend is, gaat het onderzoek naar zijn dood verder. D66-Kamerlid Gerard Schouw heeft met een waarschuwing afscheid ge nomen van de Kamer. „In plaats van een stroom wetsvoorstellen dicteert de kop in de krant en het oog van de camera het ritme", schrijft hij in zijn afscheidsbrief. Schouw was ook lid van de Eerste Kamer. In totaal vertoefde hij 25 jaar op het Binnen hof. „De balans tussen actuele poli tieke incidenten en de langetermijn- onderwerpen is er zo af en toe uit. Een reëel risico voor de democrati sche werking van onze huidige par lementaire democratie. Daardoor gaan dingen mis", aldus Schouw, die directeur wordt van de Neder landse Vereniging voor Innovatieve Geneesmiddelen. De viering van tweehonderd jaar Ko ninkrijk wordt 26 september afgeslo ten in Koninklijk Theater Carré en de nabijgelegen Amstel in Amster dam. Koning Willem-Alexander, ko ningin Maxima en prinses Beatrix zijn daarbij aanwezig. In de avond staat er een 'feestelijk slotspektakel' op het programma op de Amstel en op en rond de Magere Brug, met op tredens van bekende Nederlandse artiesten. NPO 1 zendt het evene ment rechtstreeks uit. Het thema van de slotviering is 'Eenheid in ver scheidenheid'. In september is het precies tweehonderd jaar geleden dat koning Willem I werd ingehul digd. De evenementen begonnen in november 2013. Stormloop op oversteek Rijen vrachtwagens op weg naar de ferry in Hoek van Holland, foto Fred Libochant Cees Schalkoort ondernemer door Bart Lelieveld en Rob van Elewout DEN HAAG ROZENBURG DEN HAAG 10 De WOZ-waarde van woningen in het aardbevingsgebied moet met 10 procent worden verlaagd. Dat heeft de rechtbank donderdag besloten in drie zaken die waren aangespannen door woningeigenaren uit de gemeente Eemsmond. DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14