Beeldbank Bevelanden is nu operationeel Geen geld voor strandje bij Thoolse keersluis Ti 6 BEVELANDEN en THOLEN Luzac blijft voorlopig in Stadspoort Tocht over de schorren en slikken Daar is het pontje weer BIJ EEN COOLE OPTICIEN EEN BRIL UITZOEKEN In de regio Rommelmarkt rondom Mariakerk Fiesta Europa op de Grote Markt Beiaardiers geven avondconcerten Cl Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl Het verhaal van Rinus tijdens wandeling KAPELLE. De Beeldbank Bevelan den is nu ook officieel operatio neel. Belangstellenden kunnen er via internet gebruik van maken. Behalve vele tienduizenden foto's ontsluit de beeldbank ook de be volkingsregisters, met gegevens over geboorte, huwelijk en overlij den. De gemeente Kapelle heeft dit gisteren bekend gemaakt. De Beeldbank is al langer on-line, maar daar werd geen ruchtbaar heid aan gegeven omdat nog spra ke was van kinderziekten. De Beeldbank is een initiatief van de archieven van Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland. De foto's komen niet alleen uit de gemeente-archie ven, maar ook uit die van vereni gingen, kerken, bedrijven en parti culieren. Twee jaar geleden waren al zo'n 115.000 foto's opgenomen, toen nog hoofdzakelijk uit Goes. Dat aantal is inmiddels flink ge groeid. Foto's worden pas in de beeld bank opgenomen wanneer de au teursrechten zijn vrijgegeven. Daartoe moeten eerst de rechtheb benden worden benaderd. Om die reden staan nog maar 1800 van de 8500 Kapelse foto's on-line. Wie nog foto's heeft die in de Beeld bank passen, kan ermee terecht bij de gemeente-archieven. De Beeldbank staat op: http://debevelanden.rvc.nl/debev elanden GOES. In tegenstelling tot het Ge tijde College blijft Het Luzac Ly ceum voorlopig gewoon in de Stadspoort in Goes zitten. Dat stelt directeur Rens Koole. Beide scholen zitten momen teel met een tijdelijke ontheffing van de gemeente in de Stads poort, dat eigenlijk een kantoren gebouw is. Het verschil is echter dat het Luzac Lyceum er nog maar een jaar zit, terwijl het Getijde College al twee jaar wordt 'ge doogd'. Die school maakte on langs bekend naar het stationsge bouw te verhuizen. Volgens Koole heeft het Luzac Lyceum geen haast. Hij sluit zelfs niet uit dat de school een poging zal doen om langer op de huidige locatie te blijven. „Want we zitten hier uitstekend." Het Luzac Lyceum is een parti culiere school voor voortgezet on derwijs. Leerlingen kunnen er ma vo, havo en vwo doen. door Rob Paardekam THOLEN. De gemeente Tholen is niet van plan geld uit te trekken voor een strandje bij de toekomsti ge keersluis in de haven van Tho- len-stad. Daarmee lijken de kansen op de komst van de recreatieve voorzie ning verkeken. Eerder liet het wa terschap al weten dat voor een strandje geen geld is uitgetrokken. Dijkgraaf Toine Poppelaars zette de deur destijds wel op een kier. „Ik wil best eens met uw gemeen tebestuur bespreken welke moge lijkheden er zijn en wat wij kun nen betekenen." De gemeente kaatst de bal echter terug. Volgens het college ontbre ken de financiële mogelijkheden om het opspuiten van een strand je te kunnen betalen. „Maar als het waterschap of een andere par tij bereid is erin te investeren, zal de gemeente planologische mede werking verlenen", aldus een woordvoerder. Het college heeft ook besloten geen geld uit te trekken voor een trottoir langs de hele Schelde- Rijnweg. Ter hoogte van de nieu we woningen in Waterfront II komt wel een trottoir, maar die zal niet verder gaan dan de grens van de bebouwde kom. WALSTRAAT 81 tilrop VLISSINGEN Uil WCUfD LICK www.tilroe.nl brillen contactlenzen AIRCONDITIONING AANWEZIG IN DE WINKEL NISSE Rond de Mariakerk in Nisse wordt zaterdag de 41e editie van de plaat selijke rommelmarkt gehouden. Be langstellenden zijn vanaf 13.00 uur welkom. Het aanbod is uiteenlopend: van speelgoed tot elektra en van kle ding tot boeken. Enkele pronkstuk ken zijn een houten wandkoffiemo- len met messing onderstel en een zeer oud hobbelpaard. De volledige opbrengst gaat naar de Mariakerk. 3 Vissers in Sint Annaland kunnen sinds kort gebruik maken van drie nieuwe visplateaus op de Oosterscheldedijk. De plateaus liggen nog geen honderd meter ten westen van het zwemstrandje (achter het chaletpark). De visplateaus liggen ruim boven de hoogwaterlijn. GOES De Grote Markt in Goes is zater dag, zondag en maandag toneel van Fiesta Europa, een gezelschap van internationale marktkramers. Deelnemers uit veertien landen brengen streekproducten mee: van kaas en worst tot elandpelzen. Ook is er livemuziek. Fiesta Europa begint zaterdag om 17.00 uur - na de weekmarkt - en duurt tot 00.00 uur. Ook op zon dag (10.00-21.00) en maandag (10.00-1900) is de internationale braderie te bezoeken. GOES Na de restauratie en ingebruikna me van de beiaard in de toren van de Grote Kerk in Goes houdt de Stichting Goese Beiaard een serie van zes zomeravondconcerten op donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De beste luisterplaats is de Manhuistuin. Hier is ook het pro gramma verkrijgbaar. Het openings concert wordt morgen verzorgd door Rien Donkersloot, stadsbeiaar- dier van Goes. Hij speelt onder an dere werk van Bach en Mozart. ELLEWOUTSDIJK Nieuwe expositie 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk opent zaterdag haar zomer- tentoonstelling met werk van Diana Ste vens uit Driewegen. De expositie begint om 14.30 uur. James van de Water en Ro land Stolk zorgen voor muziek. De toegang is gratis. Diana Stevens toont een keur van olieverf schilderijen waarin ze speelt met grenzen van land en water, licht en donker, zon en schaduw. De tentoon stelling is elk zaterdag en zondagmiddag in juli te bezoeken tussen SINT ANNALAND 13.30 en 16.00 uur. WEMELDINGE Ringrijden Ringrijderij Vereniging 'Ons Genoegen' uit Wemeldinge rijdt za terdag haar jaarwed strijd in de Dorps straat. De wedstrijd op onge zadelde trekpaarden en warmbloeden start om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Rond 14.00 uur wordt de kamp om de pol lepel verreden. Zoals gebruikelijk wordt er gereden met het 'kor te stokje'. De wedstrijd zal om ongeveer 16.30 uur afgelopen zijn. Aansluitend wordt tra ditiegetrouw het stoel tjerijden gehouden op het weitje van Gijssel aan de Wilhelmina- straat. De ringrijders te paard zullen zich weer, onder begeleiding van dweilband van Muziek vereniging OKK, naar het weitje van Gijssel begeven voor specta culaire slotstuk van de dag. Wie van modder en natuur houdt, moet zaterdag naar het eiland Tho len afreizen. Staatsbosbeheer houdt die dag de Nattelaarzentocht in Sint Annaland. Deelnemers wor den door modderige kreken en over de schorren en slikken geleid. De tocht, die zo'n twee uur duurt, begint om 11.00 uur. De start is aan het eind van de Sluispolderweg. De organisatie raadt deelnemers aan laarzen, een wandelstok, oude kleren en verrekijker mee te ne men. Een goede conditie is vereist. De tocht wordt ook gehouden op zaterdag 1 augustus (10.00 uur), donderdag 13 augustus (8.45 uur) en zaterdag 12 september (9.30 uur). WEMELDINGE. Juli is begonnen en daarmee ook het pontjesseizoen. Gis teren voer de MS SunBear dit seizoen voor het eerst tussen Yerseke, Go- rishoek en Wemeldinge (foto). Het schip de Sunbear is in 1928 gebouwd om de veerdienst tussen de Duitse Waddeneilanden te onderhouden. Rond 1986 is het schip verbouwd en geschikt gemaakt voor onder meer rondvaarten en de sportvisserij. Het biedt plaats aan veertig fietsers en vaart tot en met 28 augustus doordeweeks vanaf 9.30 uur. De overtoch ten Yerseke-Gorishoek en Gorishoek-Wemeldinge duren tussen de 30 en 45 minuten. Het fietsveer werd twee jaar geleden overgenomen door Erica en Hans Voorthuyzen. Dat was ook het jaar waarin de vaarroute naar Wemeldin ge werd geïntroduceerd, foto Marcelle Davidse COLIJNSPLAAT Visserijweg 2,11.30 -15.30 uur - Cul tuurhistorische rondleiding 'Verras send Colijnsplaat'; Westzeedijk, 19.00 uur - Wandeling met als thema 'het verhaal van Rinus' HEER ARENDSKERKE Grand Café Poel- wijck, Boogstraat, 19.00 uur - Avond3daagse HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Hoef bladstraat 1,13.30 - 14.30 uur - Activitei ten in beweegtuin (inlooptrainingen met begeleiding) KAPELLE Cederhof, 08.00- 21.00 uur - Exposi tie Tonny Fassaert KATS Galerie Kats, 13.00-17.00 uur - Ex positie 'Ploum en Capello, Brothers in Art" KRUININGEN Centrum, overdag - Kermis COLIJNSPLAAT Landbouwer Rinus de Regt uit Co lijnsplaat geeft wekelijks op dins dag en donderdag rondleidingen door het natuurgebied Morgen land. In een wandeling neemt hij bezoekers mee door de inlagen en over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. De Regt vertelt tij dens de trip over 'vernieuwing, na tuur, mensen en morgen'. Belangstellenden kunnen zich om 19.00 uur melden bij de Vogelkijk- hut aan de Westzeedijk in Colijns plaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74