1 l 1 Modderbad na warme quiz R Het Luzac Lyceum blijft voorlopig in Stadspoort Chris Braat zet traditie van zijn ouders voort in Burgerweeshuis SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Echtpaar werkt hard om monumentale Burgerweeshuis weer op de kaart te zetten. unstliefhebbers kunnen hun lol niet op deze zomer in Zierikzee. Chris en Theresia Braat organiseren vanaf vrijdag voor het eerst in vijf jaar weer een zomerexpositie in de ka mers en tuin van het Burgerwees huis aan de Poststraat. Daarmee zetten zij de traditie van Chris' ouders Ad en Tessa voort. „Dit is de 45ste keer", vertelt Chris. Sinds maart woont hij met echtgenote Theresia op de eerste verdieping van het Burgerwees huis, waar hij opgroeide. Ze wer ken hard om het monumentale pand weer op de kaart te zetten. „Tot 2009 organiseerde mijn moe der de expositie. We willen die tra ditie in ere herstellen. Dit is zo'n mooie locatie." Vorig jaar nog werd de regen tenkamer, die decor was voor een scène in de speelfilm Michiel de Ruyter, helemaal gerestaureerd. Chris en Theresia willen de traditie van de zomerexpositie in het Burgerweeshuis in ere herstellen Ook daar kunnen bezoekers een kijkje nemen. Naast werk van wijlen Ad en Tessa is er nog veel anders te zien. Voor de tentoonstelling selecteer den Chris en Theresia vijftien kun stenaars uit de grote groep die er de afgelopen 45 jaar exposeerde. Chris: „Ze waren verrast, vinden het mooi dat we het werk van mijn ouders voortzetten. De mees te kunstenaars zijn al flink op leef tijd en kozen speciaal voor deze tentoonstelling bijzondere stuk ken uit." Het resultaat is een bonte verza meling van ongeveer 200 kunst werken - vooral beelden - die alle maal te koop zijn. Er zitten ab stracte werken bij, maar vooral fi guratieve kunst: stukken met een Achter de bladeren van een struik in de tuin komt een wulpse marmeren dame vandaan duidelijke vorm, zoals mensen en dieren. „Figuratieve kunst is toe gankelijker voor een breed pu bliek, veel mensen vinden het fijn als ze iets herkennen in een kunst werk. Het is een mengelmoes, voor ieder wat wils", legt Theresia uit. De tuin leent zich goed voor de zomerexpositie in dit jaargetij. Achter de bladeren van een struik komt een wulpse marmeren da me tevoorschijn. Bronzen vogels steken nieuwsgierig hun kopje bo ven de bosjes uit. Kunstenaar Juul Kortekaas leverde zelfs twee bij zondere fonteinen aan, ook voor de verkoop. Chris denkt terug aan de jaren '60 toen deze traditie ontstond. „Het is bijzonder om het werk van mijn ouders voort te zetten. Al ging het toen wel anders. Er was een tijd dat mijn vader stuk ken vanuit het Rijksmuseum naar Zierikzee liet komen." Ze rekenen tijdens de expositie op de eigen in woners maar ook op toeristen. Wie een kijkje wil nemen, betaalt 2,50 euro entree. „Daardoor ko men alleen de echt geïnteresseer den binnen", denkt Theresia. RENESSE Luid joelend springen vijf meiden in een poel in het kli maatpark in Renesse. Eerst nog wat aarzelend, maar al snel glijdt de eerste uit en ligt languit in het water. Het is voor Kim, Annabel, Nena, Floor en Rosalie het start sein voor een heus modderge- vecht. Een ontlading na een wat lange openingshandeling in de brandende zon. Want voor ze het water in konden, moesten ze sa men met andere kinderen eerst vragen beantwoorden over de na tuur en het klimaat. Met de ant woorden konden ze letters verdie nen die uiteindelijk de nieuwe naam van het park vormden: Duinzoom. De kinderen waren afgekomen op de aan de opening gekoppelde Zeeuwse modderdag. Een route langs allerlei opdrachten, zoals een modderschilderij maken of een modderbad nemen. De specie- kuip met blubber bleef onaange roerd, maar het poeltje ernaast zat GOES. In tegenstelling tot het Ge tijde College blijft het Luzac Ly ceum voorlopig gewoon in de Stadspoort in Goes zitten. Dat stelt directeur Rens Koole. Beide scholen zitten momen teel met een tijdelijke ontheffing van de gemeente in de Stads poort, dat eigenlijk een kantoren gebouw is. Het verschil is echter dat het Luzac Lyceum er nog maar een jaar zit, terwijl het Getijde College al twee jaar wordt 'ge doogd'. Die school maakte on langs bekend naar het stationsge bouw te verhuizen. Volgens Koole heeft het Luzac Ly ceum, particuliere school voor voortgezet onderwijs, geen haast. Hij sluit zelfs niet uit dat de school een poging zal doen om langer op de huidige locatie te blij ven. „Want we zitten hier uitste kend." Boudaenlaan 2 Middelburg al snel vol. Klimaatpark Duin zoom maakt deel uit van het na tuurgebied Duinzoom. In het park is een wandeling uitgezet met op drachten die de bezoeker meer le ren over klimaatverandering en energiebronnen. In het klimaat park ligt ook het klimaatbos dat met financiële steun van Delta is aangeplant. Met dit bos compen seert energieproducent Delta de uitstoot van CO2. DONDERDAG 2 JULI 2015 4 5 ste zomerexpo van start door Sharon van Oost Vb i Chris en Theresia Braat bij de 'Zilveren Reiger' van Jacqueline van der Laan, een van de kunstwerken uit de zomerexpositie. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita lanting Een moddergevecht in een kleine poel met water bracht een welkome af koeling voor deze meiden, foto Dirk-Jan Gjeltema 10 JAAR Karakteristieke villa Parkachtige leefomge ving Veel leefruimte Goed onderhouden Fraaie architectuur Div. gebruiksmogelijk heden Vraagprijs 495.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67