'Pak hufters op het water9 PZC Mitch Henriquez kwam waarschijnlijk om het leven door politiegeweld. We zijn begonnen met de Lezerstour! AGENTEN VERDACHT NA DOOD ARRESTANT Sinds overlijden Henriquez klinkt de roep om wraak en worden agenten bedreigd. VAN DE VOOR PAGINA DEN HAAG. Gisteren kwam de offi ciële bevestiging dat Mitch Henri quez om het leven kwam tijdens zijn arrestatie, hoogstwaarschijn lijk door toedoen van agenten. Het vijftal dat Henriquez aan hield, is aangemerkt als verdach ten. Nu is er de vrees voor vergel ding, die volgt op de roep om wraak. Politiechef Paul van Musscher van de eenheid Den Haag moest gisteren pijnlijke mededelingen doen. „Het is echt fout gegaan. Er was een gegronde reden tot aan houding, maar die had een fatale afloop." De voorlopige conclusies uit het onderzoek van de Rijksrecher che kwamen opvallend snel en zijn schokkend. Henriquez is zeer waarschijnlijk om het leven geko men door zuurstoftekort, ont staan door het handelen bij zijn aanhouding, zaterdag in het Haag se Zuiderpark. Van drugsgebruik of overmatig alcoholgebruik is niets gebleken. „Dit zijn heftige bevindingen. Die hebben onbeschrijflijke impact op de familie", zegt waarnemend hoofdofficier van justitie Kitty Nooy. De vijf betrokken agenten zit ten thuis. Zij worden nog ver hoord. Politiechef Van Musscher van Den Haag vindt het 'verschrik kelijk' dat Henriquez om het le ven is gekomen na de aanhou ding, maar gaat er wel vanuit dat zijn mensen met goede intenties hebben gehandeld. In eerste instantie werd op ba sis van 'summiere informatie van de politie' gezegd dat Henriquez niet tijdens de aanhouding stierf, maar in een politiebusje onwel werd. Het Openbaar Ministerie moest het bericht dat op basis hiervan naar buiten werd ge bracht echter intrekken, toen uit filmpjes van omstanders bleek dat Henriquez al niet meer op zijn be nen kon staan toen hij in de bus werd gezet. Op sociale media zijn niet al leen beelden van de arrestatie, maar ook een foto van een wijk agent van politiebureau De Heemstraat verschenen. Zijn por tret wordt vergezeld door de me dedeling: 'Dit is hem dan. De 'Er was een gegronde reden tot aanhouding, maar die had een fatale afloop' 'held' die het nodig vond Mitch Henriquez net zo lang te wurgen tot hij niet meer bewoog.' Het is een verkeerde conclusie. Van bureau De Heemstraat waren geen agenten betrokken bij de ar restatie in het Zuiderpark, dat geen deel uitmaakt van het werk gebied van dit bureau. De dien ders die bedreigd zijn, hebben vol gens Van Musscher 'niets met de zaak te maken'. Inmiddels houden andere Haagse agenten nauwlet tend in de gaten of hun gezichten te zien zijn op internet. De politie zegt 'passende maat regelen' te nemen, om collega's die het slachtoffer worden van be dreigingen te beschermen. Ook wordt strafrechtelijk onderzoek ge daan. In de Schilderswijk, waar giste renavond weer werd gedemon streerd, is de houding naar de poli tie grimmig. Betrokkenen vrezen dat de gevolgen van de betogin gen en rellen nog lang gevoeld zul len worden. De buurt is, zo ver zuchten ze, verworden tot een kruitvat waar het elk moment weer mis kan gaan. DEN HAAG. Bootbezitters die de vaarregels aan hun laars lappen, moeten via zelfgemaakte film pjes op sociale media tegen de lamp kunnen lopen. Dat vindt de PvdA. Volgens Tweede Kamerlid Lutz Jacobi is de pakkans op on der meer snelvaren, geluidsover last, watervervuiling, dronken schap en andere overlastgevende en gevaarlijke overtredingen nu laag. Daar komt bij dat de politie alleen boetes kan uitdelen als de boosdoener op heterdaad wordt betrapt. „Ik ben zelf veel op het water. Waar ik vaar met mijn sloepje, liggen veel woonarken", zegt Jaco bi. „En dan komt er weer zo'n aso met een grote speedboot langsscheuren die veel schade kan veroorzaken. Of van die men- 'En dan komt er weer zo'n aso met een grote speedboot langsscheuren' sen die een bootje huren, maar voor geen meter kunnen varen." De PvdA, en ook het CDA, wil de strijd aanbinden met hufters op het water. Het kabinet moet onderzoeken hoe de handhaving slimmer en eenvoudiger kan wor den gemaakt. Jacobi wil van moderne tech nologie gebruikmaken, zoals beel den op sociale media of het be staande automatisch identificatie systeem voor de scheepvaart, om overtreders op te sporen en dan te beboeten. Het probleem van hufterig vaargedrag speelt overal: op de Waddenzee, in waterrijke bin nensteden - zoals Amsterdam, Haarlem en Leiden - en de bin nenwateren. Dagelijks de uitslagen en klassementen in jouw krant maak kans op prachtige prijzen! Schrijf nu gratis in op: pzc.nl/lezerstour DONDERDAG 2 JULI 2015 foto Nico Schouten Fatale fouten bij arrestatie door Niels Klaassen en Carla van der Wal Paul van Musscher politiechef door Edwin van der Aa Lutz Jacobi Kamerlid PvdA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3