Natuurdubs sturen brandbrief over NIOZ S Vechten tegen smurrie in de Bierkaai OM denkt aan eerwraak in zaak dode wegwerker Thomas Schoorel knokt zich een weg terug ff Blauwe zone en verwijssysteem moeten probleem in de zomer oplossen Het idee is: parkeren op de juiste plek. Kortparkeerders in het centrum, lang- parkeerders bij het Veerplein. BRESKENS. Het uitbreiden van de blauwe zone in Breskens moet hel pen om de parkeerproblemen in het kustdorp tegen te gaan. Aan vullend daarop worden parkeer ders door middel van een parkeer- verwijssysteem naar de juiste plek geleid. De nieuwe situatie gaat vandaag in. Na vier maanden wordt de boel geëvalueerd. Niet iedereen is het ermee eens, maar een groot deel van de ondernemers en bewoners uit het centrum vindt dat Breskens, met name in de zomer, een parkeerpro bleem heeft. De verkeerde voertui gen staan op de verkeerde plek: zo zetten langparkeerders hun auto vlakbij de winkels, waardoor klan ten die een 'snelle boodschap' wil len doen, soms ver moeten lopen. De parkeerplaats bij het winkel centrum aan het Spuiplein werd daarom eerder al een 'blauwe zo ne', en dat verbeterde de situatie. Die blauwe zone wordt nu uitge breid met het Spuiplein, de Grote Kade en delen van de Dorpsstraat en de Boulevard. Met een parkeer- schijf kun je daar anderhalf uur staan. Bewoners kunnen een ver gunning kopen. Aanvullend op het invoeren van de blauwe zone heeft de ge meente Sluis bij de entrees van Breskens verwijsborden neerge zet. Wie het dorp binnenrijdt, leest waar hij of zij het beste kan parkeren. Kortparkeerders kun nen terecht in de blauwe zone, langparkeerders in de straten er omheen en mensen die niet per se in Breskens zelf hoeven te zijn - omdat ze bijvoorbeeld gaan fiet sen of naar het strand willen - worden verwezen naar de parkeer plaats bij het Veerplein. De ondernemers in het cen trum zijn blij met de maatregelen, vertelt Ronald Lohman van de Plus-supermarkt. „Gemeenten zijn geneigd parkeerproblemen op Het gros van de bewoners en ondernemers vindt dat Breskens vooral in de zomer een parkeerprobleem heeft te lossen door het invoeren van be taald parkeren. Wij zijn één van de weinige badplaatsen aan de Vlaamse en Zeeuwse kust waar parkeren nog steeds gratis is. Dat is uit concurrentie-overwegingen voor ons wel belangrijk." Overigens krijgen foutparkeer- ders niet meteen vanaf vandaag een boete, benadrukt parkeerwet- houder Christiane van de Vijver. „Natuurlijk krijgen mensen de tijd om aan de nieuwe situatie te wennen. We gaan eerst een paar weken waarschuwingen geven." De proef wordt over vier maan den geëvalueerd. Daarna wordt be sloten of de situatie permanent wordt. YERSEKE. Het NIOZ-Yerseke moet behouden blijven voor Zeeland. Zeeuwse en landelijke natuurclubs vinden dit zo belangrijk, dat ze be reid zijn een financiële bijdrage te leveren. Dat staat in een brandbrief van de Coalitie Delta Natuurlijk. On der die noemer werken samen het Brabants Landschap, de Brabantse Milieufederatie, het Zeeuwsch Landschap, Natuurmonumenten, Natuur- en Milieufederatie Zuid-Holland, Vogelbescherming Nederland, WNF, Zuid-Hollands Landschap en Zeeuwse Milieufede ratie. De brief, gericht aan het Minis terie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, benadrukt het be lang van het NIOZ-Yerseke, 'de eni ge onderzoeksinstelling van Zee land met een werkelijk internatio nale reputatie'. Het verdwijnen daarvan betekent verlies van hoog waardige werkgelegenheid en 'enorme kapitaalvernietiging' om dat de wetenschappelijke facilitei ten ter plekke van de ene op de an dere dag geen functie meer heb ben. Dit strookt niet met het stre ven van het kabinet naar weten schappelijke vernieuwing en top prestaties, aldus de briefschrijvers. SPORT 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 1 juli 2015 Zeeland Parkeren Breskens op de schop door Martijn de Koning Waterpest HULST. De groene planten in het water van de Nieuwe Bierkaai in Hulst mogen dan goed zijn voor de waterkwaliteit, het drijvende en woekerende spul ziet er niet zo fraai uit. Daarom gaf de gemeente Hulst opdracht het overschot aan drijvende planten uit het water te halen. De planten, zoals aarvederkruid, eendenkroos, gedoomd hoornblad en waterpest, zijn afkomstig uit de Binnenvest waarmee de Bierkaai in verbinding staat. Met name de waterpest zorgt voor veel groene smurrie. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren is het waterpeil in de Bierkaai tijdelijk verlaagd. Aarvederkruid GedoorncT hoornblad Eendenkroos foto Camile Schelst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68