Renaultgarage terug in midden-Zeeland Markt Kruiningen klaar Gastvrije ontvangst voor bewoners Avezande in Ovezande BEVELANDEN en THOLEN 7 De nieuwe bewoners van Avezande in Ovezande kregen gisteren de sleutel. 'Er zit een grens aan uitbreiding van bedrijven' Succes in huis nen'." De rust van het dorp - daar door zijn er weinig prikkels - sprak haar erg aan. „En alles is lek ker nieuw hier. Ik vind het gewel dig. En ik kan de fiets pakken en naar Goes gaan." De nieuwe bewoners van de ap partementen zijn zeer verschil lend. Mannen en vrouwen, jong en ouder. „Dat is bij de meeste complexen van ons", vertelt Jan van Blarikom, voorzitter van de Raad van bestuur van Zeeuwse Gronden. „Bij ons wonen mensen die het dagelijks leven niet goed op orde hebben, die de rest van hun leven hulp nodig hebben bij het op orde houden van het ritme, medicijngebruik of het huis goed verzorgen. Dan gaat het met hen heel goed." Van Blarikom is trots op het complex in Ovezande. „We zijn hier heel gastvrij ontvangen." Het appartementsgebouw staat midden in het dorp, aan het cen trale plein. Zeeuwse Gronden komt voort uit familievereniging Ypsilon en heeft de ambitie om in iedere Zeeuwse gemeente een soortge lijk complex te realiseren. Het verst is de organisatie daarmee in Goes. Maandagavond wordt de buurt geïnformeerd over de vesti ging van een complex in voorma lig Huis den Berg. Myriam van Unen betrekt over twee weken haar nieuwe stek. Ze ziet er erg naar uit. „Maar ik vind het ook wel spannend." Oooh, wat mooi." Myriam van Unen slaat de hand voor de mond als ze haar nieuwe apparte ment in Ovezande binnenloopt. Ze is een van de vijftien bewoners van het nieuwe complex Avezan de, waar mensen met ernstige psy chiatrische aandoeningen wonen en begeleiding krijgen. Gisteren kregen ze de sleutel tijdens een feestelijke bijeenkomst. Stil loopt Myriam rond en laat het allemaal op haar inwerken. „Heel mooi", zegt ze. „Je hebt hier vrij uitzicht op het plein, en daar kijk je zo de straat in. „Geen over buren", zegt haar moeder enthou siast. „Je valt met je gat in de bo ter." Myriam van Unen woont nu vier jaar in Vlissingen. „En het was tijd om een stapje verder te gaan. Een van de begeleiders maakte me attent op dit project. Ik ben op de site gaan kijken en werd gelijk verliefd." Om te kijken of ze ook in Ovezande zou kun nen wennen, zijn ze naar het dorp gegaan. „We reden het dorp in en ik dacht gelijk: 'hier wil ik wo- Familiebedrijf AutoKievit, met een Zeeuwse vestiging in Zierik- zee, opent vanmorgen een nieuw filiaal in Goes in de voor malige Ford-garage aan de Antho ny Fokkerstraat. „We hebben het gebouw een echte metamorfose gegeven. Het is nu de modernste Renaultgarage van Nederland", zegt een trotse Michiel Kievit. De verkoopruimte heet geen showroom maar een 'R-store' en is opgebouwd uit allerlei 'bele- vingshoeken' -inclusief een Da- ciahoek- en voorzien van allerlei digitale apparatuur. „Klanten kunnen thuis een nieuwe auto sa menstellen, hier inloggen en daarmee verder gaan." Midden-Zeeland moest het een half jaar zonder Renault- dealer stellen nadat Auto Cen trum Zeeland met vestigingen in Goes en Vlissingen in december 2014 failliet ging. Alle recente oud-klanten van Auto Centrum Zeeland krijgen bericht over de nieuwe vestiging in Goes. Men sen op Walcheren kunnen voor onderhoud ook terecht bij Dijk- wel Auto Shopping Centre in Oost-Souburg, dat vanaf 1 juli of ficieel een in Renault gespeciali seerd bedrijf is. Bij Auto Centrum Zeeland werkten ten tijde van het faillis sement zo'n 25 mensen. Zes van hen zijn nu in dienst bij AutoKie vit. KRUININGENReimerswaal moet waken voor het ontstaan van 'mini-bedrijventerreintjes' in het buitengebied. Dat stelt Kees Verburg van de PvdA. De gemeenteraad boog zich gis teren over een 'veegplan' dat de uitbreiding van elf bedrij ven in het buitengebied moge lijk moet maken. „Wanneer gaan we deze bedrijven vragen te verhuizen naar échte bedrij venterreinen?", vroeg Verburg zich af. Hij vreest dat de uit dijende ondernemingen vroeg of laat overlast geven. Andries Jumelet van de Christenunie plaatste vraagtekens bij de toe gankelijkheid. „Veel polderweg getjes zijn niet geschikt voor vrachtverkeer." Ted Krijger van Leefbaar Reimerswaal vroeg aandacht voor de ver plichte groene buffers. „Contro leert de gemeente ook of die echt worden aangelegd?" Wethouder Jaap Sinke zei dat de gemeente hier tegenwoor dig scherp op is. Wat betreft de grenzen van de uitbreidingen legde hij de bal bij de gemeen teraad. „Uiteraard zijn er gren zen en uw raad bepaalt die." KRUININGEN. De Markt en de Snel le Markt in Kruiningen hebben in drie maanden een gedaanteveran dering ondergaan. Vorige week heeft Aannemingsbedrijf Reimers waal het laatste werk aan de nieu we bestrating uitgevoerd, zodat vandaag de kermis op een gloed nieuw plein kan plaatsvinden. Zodra de kermis en de wieler koers van zaterdag weer achter de rug zijn, wordt het dorpshart van Kruiningen verder afgemaakt. Zo worden bankjes, fietsenrekken en afvalbakken geplaatst. Ook wordt het wapen van Kruiningen in de bestrating verwerkt en wordt de nieuwe muziektent geïnstalleerd. Met de herinrichting moet het centrum van Kruiningen aantrek kelijker worden voor winkelend publiek. Door de nieuwe inrich ting zijn auto's meer 'te gast' waar- Vanaf vandaag tot zaterdag is het weer kermis in Kruiningen. De herinrichting van de Markt is vorige week afgerond. door ze minder hard door het cen trum rijden. Woensdag 15 juli wordt het nieuwe plein feestelijk geopend. Iedereen mag hier vanaf 11.00 uur bij aanwezig zijn. De officiële ope ningshandeling is om 11.30 uur. De oude Adria-garage aan de Anthony Fokkerstraat is omgetoverd tot de modernste Renaultgarage van Nederland WOENSDAG 1 JULI 2015 'Met je gat in de boter' Myriam van Unen bekijkt het uitzicht vanaf haar balkonnetje, foto Marcelle Davidse door Melita Lanting door Joeri Wisse GOES Ontheemde Renault- en Da- ciarijders op de Bevelanden en Walcheren kunnen vanaf vandaag weer in de buurt terecht voor een nieuwe auto of gespecialiseerd on derhoud. RENAULT door Joeri Wisse Goeman Borgesiusstraat 89 Vlissingen makelaar M2makelaars.nl KIJKDAG 3 JULI I6:30T/M 17:30 UUR I1OIE1 Ruime hoekwoning 5 slaapkamers Zonnepanelen Garage bij te kopen Fors uitgebouwd Luxe keuken badkamer Koopsom 199.000,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66