'Rellen heel beroerd voor wijk' Grand Voyages NIEUWS 5 Bezoek van Maxima Grote thema's worden uitgevochten in de Haagse Schilderswijk ten hadden daar moeten staan, maar hun bureauchef. De taak van wijka genten is om na zo'n incident te be middelen in de wijk, niet tijdens zo'n emotionele betoging." Ze benadrukt de andere kant. Hoe sommige jongeren ook voor deze agenten opkwamen - net als Mousta- fa Sealiti, de man die nota bene zelf ooit werd mishandeld op De Heemstraat. Sahla: „Een blunder." En toch. Nuzegt een agent van De Heemstraat die anoniem wil blijven, 'is het oorlog'. Met als ingrediënten: warm weer, waardoor veel mensen op straat zijn te vinden. Het broze evenwicht in de wijk wankelt. Een in het nauw gedreven politie en het laatste ingrediënt voor de explosieve cocktail: de dood van Mitch, de Aru baan die zondag zijn laatste concert bezocht. DEN HAAG. Burgemeester Jozias van Aartsen kwam gistermid dag poolshoogte nemen in de Schilderswijk. „Tja, het was een heel moeilij ke afweging. Ik heb veel begrip voor de boosheid en de emo ties rond de dood van Mitch Henriquez afgelopen zondag. Daarom vond ik het niet gepast om tegen de Arubanen en te gen andere betrokkenen te zeg gen: U mag hier niet demon streren. U moet maar ergens an ders heen." „Onterecht. De eerste ander half uur van de bijeenkomst verliep heel waardig. Daarna hebben vandalen zich tussen deze mensen gemengd en mis bruik gemaakt van de situatie door de boel kort en klein te slaan. Daar zaten nauwelijks wijkbewoners tussen." „Er is absolüüt geen sprake van structureel geweld door de poli tie in de Schilderswijk. Dat heb ben de Nationale Ombudsman en de Universiteit Leiden eer der al geconcludeerd. Anders zou ik hier ook niet als burge meester staan. De politie heeft de afgelopen 1,5 jaar enorm geïnvesteerd in verbinding met de wijkbewoners. Met succes. Die basis is niet zomaar wegge poetst." „Dit hoort er helaas ook bij. Ik vind de rellen vooral heel be roerd voor de Schilderswijk. De wijk is weer het slachtoffer." Harder optreden tegen hooligans Burgemeesters krijgen vanaf mor gen meer mogelijkheden om men sen aan te pakken die rond voet balwedstrijden geweld plegen of de openbare orde ernstig versto ren. De vandalen riskeren geduren de een langere periode een ge- biedsverbod, een meldplicht of groepsverbod. Bovendien wordt het eenvoudiger om deze maatre gelen voortaan ook te laten gelden bij uitwedstrijden. De Eerste Ka mer stemde gisteren in met deze verscherping van de aanpak van voetbalgeweld en misstanden rond wedstrijden. Compensatie crash valt niet goed Luchtvaartmaatschappij Lufthan sa biedt familieleden van de 149 omgekomen inzittenden van het neergestorte toestel van dochter onderneming Germanwings 25.000 euro aan smartengeld. Dit bedrag komt bovenop de reeds uit gekeerde 50.000 euro die per slachtoffer aan nabestaanden is uitbetaald. Dat geld was bedoeld als dekking voor de eerste kosten. Nabestaanden zien het nieuwste voorstel voor compensatie niet zit ten. De Airbus van Germanwings verongelukte op 24 maart in de Franse Alpen. Steun IS Nérgens voordeliger! 17 dagen v.a. 1199 1359 1449 WOENSDAG 1 JULI 2015 De ME grijpt in bij rellen in de Schilderswijk. foto Arie Kievit/ANP door Lex de Jonge en Niels Klaassen Heeft u overwogen om de demon stratie tegen te houden? Dat heeft u eerder gedaan. Nu zeggen mensen weer die Schil derswijk? Vermeend politiegeweld is al lan ger een heikel thema in de wijk. Rellen in de Schilderswijk en on derzoek naar politiegeweld: u zult geen vrolijk mens zijn? DEN HAAG FRANKFURT DEN HAAG Onderzoek Turkse jongeren gekraakt Het onderzoek van bureau Motivaction naar steun onder Turks-Nederlandse jongeren voor terreur beweging IS bevat 'se rieuze tekortkomin gen'. Zo waren vragen niet eenduidig geformu leerd en was er ondui delijkheid over wat de jongeren verstaan on der termen als 'jihadis- me' en 'kalifaat'. Dat concludeert een ander onderzoeksbu reau dat in opdracht van minister Lodewijk Asscher (Integratie, fo to) keek naar de kwali teit van het Motivac- tion-onderzoek. Daaruit kwam vorig jaar naar voren dat on der Nederlandse jon geren van Turkse kom af veel steun is voor Is lamitische Staat. Het onderzoek zorgde voor veel geschokte reacties. Ook Asscher noemde de uitkomst verontrustend. Maar snel daarna ont stonden twijfels over de onderzoeksmetho den. Asscher liet daar op het onderzoek na kijken door een ande re bureau, Labyrinth geheten. Conclusie daaruit is dat er twij fels zijn over de geldig heid en betrouwbaar heid van het onder zoek. Het onderzoek kon daardoor geen re presentatief beeld ge ven van de opvattin gen van de jongeren. „Ik vind het betreu renswaardig dat Turks-Nederlandse jongeren hierdoor ge kwetst zijn", reageer de minister. MANILLA. Koningin Maxima praat met een Filipijnse familie die ananas sen kweekt in Tagaytay, ten zuiden van hoofdstad Manilla. Ze sprak er met lokale ondernemers. Maxima brengt een driedaags bezoek aan de Filipijnen als speciaal vertegenwoordiger van de secretaris-generaal van de VN op het gebied van financiering, foto Erik De Castro/Reuters Jl Unieke grote vaarreizen... en compleet verzorgd! Inclusief vlucht, transfers en alle maaltijden aan boord. Deze cruises zijn ieder jaar razend populair. Boek snel! Italië naar Antillen Guadeloupe Naar o.a. Marseille, Malaga, Tenerife, St. Lucia, BarbadosMartinique en Guadeloupe. Cruise per Costa Favolosa****+ Maak ook een catamaran- en kajaktocht Vertrek: 27 november Zie: Kras.nl/37412 Italië naar Brazilië Naar o.a. Barcelona, Malaga, Casablanca, Madeira, Tenerife, Recife, Maceió Salvador. Cruise per Costa Pacifica****+ Inclusief dagtour in Rio de Janeiro Vertrek: 28 november Zie: Kras.nl/37403 Dubai naar Italië Naar o.a. Dubai, Khasab, Muscat, Aqaba, Kreta, Athene, Corfu, Dubrovnik Ancona. Cruise per Costa neoRiviera"** Inclusief uitgebreide stadstour Dubai Vertrek: 12 maart Zie: Kras.nl/37397 17 dagen 20 dagen 24 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5