MarmurGo+ zoekt geld voor culturele sociëteit II 'Zoveelste park vakantiehuisjes' 6 SCHOUWEN-DUIVELAND De Vereniging Stad en Lande waarschuwt voor omslag 'zorgresort' naar 'bungalowpark' in Zonnemaire. Gemeente legt plannen uit Kennismaken met drones De vereniging Stad en Lande heeft grote twijfels bij de haalbaarheid van het plan om zestig zorgchalets te bouwen. Zierikzees stel wil van café aan de Visstraat een culturele sociëteit maken. Daarvoor is 360.000 euro nodig. In de regio Reünie basisschool De Schouw Van Langevelde dominee Zierikzee Mijn dorp, mijn stad Concert Crescendo Muziekvereniging Cres cendo houdt vrijdag een concert in samen werking met zusterver eniging Juliana uit Ud- del op het grasveld bij de NH kerk aan de Ring in Dreischor. Bij slecht weervindt het concert plaats in de kerk. Het concert be gint om 18.00 uur. De toegang is gratis. Negatief advies over zorgvilla's door Ton van den Nouweland ZONNEMAIRE. De zorgfunctie van Résidence Oud Bommenede be perkt zich tot fysiotherapie, voe dingsadvies en fïtnessapparatuur. Als straks blijkt dat er weinig zorg- behoeftigen zijn, kan er zomaar een 'gewoon' nieuw vakantiepark worden gesticht. De Vereniging Stad en Lande laat zich daarom negatief uit over het plan om zestig zorgchalets te bouwen bij Résidence Oud Bom menede in de polder van Zonne- maire. De vereniging herinnert daarbij aan park De Soeten Heart aan de Rampweg in Renesse. „Dit park is opgezet voor mindervali- den en als zodanig door de ge meenteraad geloodst. Maar inmid dels worden de vakantiehuizen verhuurd aan willekeurig welke doelgroep", schrijft Stad en Lande in een ongevraagd advies aan B en W en de gemeenteraad. Het plan wordt gefinancierd door verkoop van de zorgchalets aan particulie ren. Die mogen daar zelf maar drie maanden gebruik van maken. In de overige negen maanden wor den de chalets verhuurd door de maatschap Van Putte en Van Put- te-Voets, die de huisjes laat bou wen. Stad en Lande: „Daarbij is aangegeven dat wanneer er geen zorgbehoeftigen zijn, de wonin gen ook aan 'gewone' recreanten kunnen worden verhuurd." De vereniging zegt mede op ba sis hiervan grote twijfels te heb ben of de initiatiefnemers de zorg- economie op het oog hebben. „Dit soort initiatieven zijn ingegeven door het private belang van de on dernemer. Het publieke belang wordt er vaak met de haren bij ge sleept om het plan 'erdoor' te krij gen. In de zorgeconomie is het pu blieke belang juist het vertrek punt." In de visie van Stad en Lande is het gevaar groot dat 'de beoogde zorgvoorziening niet haalbaar is en het zoveelste reguliere huisjes park opduikt in ons landschap.' De vereniging wijst verder op de gevolgen van zestig woningen voor het polderlandschap en de toename van de verkeersdruk op de smalle polderwegen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Marijke Folkertsma en Louis Kleingeld van platenzaak, an nex galerie MarmurGo+ in Zierik- zee, zijn een crowdfunding begon nen om kapitaal te vergaren voor een culturele sociëteit. Het stel heeft 360.000 euro nodig om het voormalige café Zeeuwse Taveerne aan de Visstraat te ko pen en in te richten. Zelf kunnen ze door verkoop van hun huis en de winkel 120.000 euro op tafel leggen. „We hebben al enkele deel nemers," zegt Kleingeld. „Niet al leen Zeeuwen, maar ook iemand uit Zutphen en uit Tilburg." Belangstellenden wordt om een lening van 3000 euro ge vraagd. Daar wordt jaarlijks wat van afgelost en er wordt drie pro cent rente uitgekeerd. Mensen kunnen hun aflossing ook laten uitbetalen in lp's, cd's, foto's of schilderijen. Deelnemers krijgen ook voorrang bij kaartverkoop voor concerten en korting op de artikelen. De huidige vestiging van MarmurGo+ aan de Poststraat is te klein geworden. Er is nauwe lijks plek om muziek af te spelen, veel voorraad moet in de opslag blijven en de foto's en schilderijen van Folkertsma komen onvoldoen de tot hun recht. In de Visstraat is voldoende ruimte, achterin het ca fé en in de bovenzaal is plek voor exposities, lezingen en concerten. „We gaan ook dameskleding en sieraden verkopen", zegt Klein geld, „want vrouwen hebben het in een platenzaak over het alge meen sneller gezien dan man nen." Mocht de koop van het café niet doorgaan - er heeft zich een kandidaat-huurder gemeld - dan verwezenlijkt het stel zijn plan nen elders in Zierikzee. BROUWERSHAVEN Na 120 jaar sluit de PC Radarschool De Schouw in Brouwershaven op vrijdag 17 juli definitief haar deu ren. De school nodigt al haar oud leerkrachten, oud-leerlingen en hun ouders komende vrijdag uit om herinneringen op te halen. Om half vijf komen de huidige leerlin gen en hun ouders alle gemaakte dingen bekijken, waarna een maal tijd volgt. De reünie begint 's a- vonds om 19.00 uur. De bijeen komst duurt tot circa 22.00 uur. 7648 De collecte van het Rode Kruis heeft dit jaar in de gemeente Schouwen- Duiveland 7648 euro opgebracht. De opbrengst komt ten goede aan de opbouw van een AED-netwerk op het eiland Bruinisse zorgde voor de hoogste opbrengst. ZIERIKZEE Dominee J. van Langevelde zal zon dag als predikant van de Christelij ke Gereformeerde Kerk van Zierik zee worden bevestigd. De dienst, die begint om 16.00 uur, zal worden geleid door de vorige predikant G.J.H. Vogel, en wordt ge houden in het eigen kerkgebouw aan de Zevengetijstraat te Zierik zee. Tevens zal Van Langevelde zijn in trede doen in deze dienst. DREISCHOR ZIERIKZEE Kunstroute Havenkwartier In het Havenkwartier in Zierikzee wordt - zo als iedere eerste zon dag van de maand - de Kunstroute gehouden. ZIERIKZEE Deelnemers openen hun deuren van 13.00 tot 17.00 uur. Schilder club Tussen de Havens exposeert in het Sint Jacobshofje. Ook houdt de Herenlo- ge Luctor et Emergo van de Odd Fellows daar open huis. Harry Koster toont zijn schil derkunst in Het Padde- huys. In het Cameramuseum is een nieuwe exposi tie te zien. BURCH-HAAMSTEDE Excursie door natuur Schouwen-Duiveland Begeleid door gidsen van de Natuur- en Vo gelwacht Schou wen-Duiveland begint donderdag een excur siereeks in de Bos- wachterij Westen- schouwen en door de Meeuwenduinen. De tocht vindt tot 27 augustus elke donder dagavond plaats. Informatie over de kaartverkoop en ver trektijden zijn verkrijg baar bij het VW kan toor in Burgh-Haamste- de. De gemeente Schouwen-Duive land presenteert haar inwoners een aantal mogelijke scenario's over het invullen van maatschappelijke voorzieningen in de toekomst. Voor de uitwerking van de plan nen is gebruikgemaakt van de in put die de inwoners eerder in mei leverden. Buiten de presentatie krijgt het pu bliek ook de mogelijkheid om op de plannen te reageren. De bijeenkomsten zijn op dinsdag 7 juli in dorpshuis De Vanger in Bruinisse en op donderdag 9 juli in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven. Inlopen kan vanaf 19.00 LEWEDORP Modelvliegclub Delta uit Vlissingen houdt zaterdag en zon dag vanaf 11.00 uur een open dag op haar vliegveld in Lewedorp. Tij dens deze dagen zal er gevlogen worden met zweef- en gewone vliegtui gen en met turbine aangedreven helikopters. Ook het vliegen met dro nes wordt gedemonstreerd. „Het doel van deze open dagen is het pu bliek te laten kennismaken met de hobby modelvliegen", vertelt Wilco Flipse van de organisatie, foto Patrick Seeger/EPA tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN Haven Den Osse, 13.30 uur en 15.30 uur: Rondvaart Gre- velingen, rederij Zeeland; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheid kamer, 10.00 uur: Demonstratie Bolus- bakken; Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; Neeltje Jans, 17.00 uur: Avondma- kreelrondvaart Hoo- gerwerf; Slot van Haamstede, 11.30 uur: Diapresentatie en bezoek Ridder zaal; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 18.30 uur: Kreeftenrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textiel- werken van Els Lemkes; Trefpunt de Dorsvloer, 14.00 uur: Volwassenen Ontmoetings Plaats (VOP); 17.30 uur: Eten wat de pot schaft;i9.30 uur: Cursus gevoelsschil- deren; 20.00 uur: Band Schor; Wijn hoeve de Kleine Schorre, 15.00-17.00 uur: Wijnproeverij en rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jartclub de Antilo pen; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00 uur -17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 18.00 uur - 21.00 uur: Zumba; NOORDCOUWE Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvere niging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00 uur: Workshop schilderen en foto graferen; 14.00 uur: Kinderworkshop mozaïek; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; RENESSE Centrum, 8.00 uur: Seizoen week markt; 10.00 uur To renbeklimming Ja- cobuskerk; Delta Klimaatpark Lagezoom, 13.30- 16.00 uur: Scharrel- kids modderen aan; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's; 14.00 uur: Fototour door Zierikzee on der begeleiding van fotograaf Leen Ko per; Evenemententer rein Camping Kloet, 10.00 uur: Wekelijkse Snuffel en Brocantemarkt; FIZI, 14.00 uur: Kid- nep; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Rond vaart Nationaal Park Oosterschelde; 14.00 uur: Zeiltocht met traditionele Zeilklipper; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00 -17.00 uur: Exposi tie Silhouetten te gen het licht en be klimming van de to ren;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57