Zoutjes met suiker D&GOED I 3 DE KLANT IS KLOOTWIJK Ruil van huis Met de bus, lekker knus Je kunt als stel ook met zijn tweeën één koffer inchecken in plaats van leder één Maak kinderen lid van het spaarpro gramma van KI,M Slim inpakken scheelt euro's chips zozeer vet zijn, maar doe maar het in een huis- Iets goeds verveelt nooit. Neem nu de klassieke naturel chips. Kloeke eenvoud in een zakje. Een meesterwerk van de internationale culinaire industrie, om zijn eenvoud en be grijpelijkheid, is de potato chip. Het ge bakken aardappelschijfje met een beetje zout. Ze klooien soms wat af, de grootin dustriëlen in snacks en snoep. Uit wan hoop. Ze weten niet goed wat mensen willen en gooien daarom zoveel mogelijk verschillende dingen bij elkaar in een pan netje op het vuur. Even roeren, laten af koelen, vormpjes van kneden en afwachten of iemand het lust. Chips zijn andere koek. Kloeke eenvoud. De gewone dan, die 'naturel' worden ge noemd. Paprikachips, daar gaat het mis. Er zit niet alleen vieze paprikapoeder in maar ook een smaakverbeteraar die dat vieze lekker moet zien te maken. hoek en de lokale wasserette kost minder dan de hotelwasserij. En re serveer de taxi vooraf. De goedkoopste accommodatie is een ruilhuis. Meld je aan op een huizenruilsite, maak een profiel aan en probeer een match te maken. Na liften en fietsen is reizen met de bus de goedkoopste manier van rei zen. Bijvoorbeeld via Eurolines.nl. Die maatschappij reist naar alle gaten en hoeken van Europa, voor een fractie van een vlieg- of trein reis. Heen en weer naar Spanje lukt in het hoogseizoen al voor rond de 150 euro. Kinderen tot 11 jaar beta len de halve prijs. „Maak je kinderen (vanaf 2 jaar) gratis deelnemer van het spaarpro gramma Flying Blue van KLM. Daarmee bespaar je 50 procent op een in te checken koffer op Euro pese vluchten. Wel even de koffer online bij het boeken (of voor ver trek) in de boeking opnemen. Veel mensen vergeten dit en dienen dan alsnog bij het inchecken het volle pond te betalen. Zonde van het va kantiegeld want het scheelt met gemak zo een bedrag van rond de 50 euro in totaal." „Niemand heeft vijf paar schoenen nodig op reis. En je hebt ook min der kleren nodig dan je denkt. Als ik met handbagage een week op reis kan, dan kan een stel ook met zijn tweeën één koffer inchecken in plaats van ieder één. Bij 'reguliere' airlines is het inchecken van een koffer gratis, maar bij budgetairli- nes scheelt dit je zo 30 euro per persoon." hebt ook chips waar, meestal in het En gels, op staat dat ze met de hand gebakken zijn: hand cooked. Maar verschil is er niet. De grote chipsbakkerij in Noord Holland 0, die voor Lays grote chipsbakker, werkt, bakt we wisten niet dat precies eender als iemand die houdfriteuse wat minder da doet. puike chips, die van Lays, zolang ze maar niet met de paprika- strooibus in de weer gaan. Maar ze zijn, zoals alle groten in de snack sector, dag en nacht bang dat ze er minder van gaan verkopen omdat ze ons, denken ze, gaan vervelen. kunnen hun zenuwen niet de baas en gaan het vragen. Ze roepen drie mensen bijeen. Een consumentenpanel. Ze delen chips uit en vragen het panel: zouden jul lie niet eens iets anders willen? Ja hoor, best wel. En zouden jullie het bijvoorbeeld iets minder vet willen? O, nu u het zegt, grote chipsbakker, we wisten niet dat chips zozeer vet zijn, maar doe maar wat minder dan. Zo komt het. Volgens eigen onderzoek van Lays heeft het Nederlandse Volk sterke behoefte aan iets anders dat minder vet is. Het is een zak kruimels geworden. Vlokken, gekneed van aardappelmeel met tarwebloem. En zopas hebben de gezamenlijke super marktorganisaties deze zak kruimels een prijs gegeven voor het beste nieuwe zoutje van het jaar 2014. Lays Oven Crispy Tins. In een oven gebakken dunne dingetjes. Nog even over de ongeëvenaard goede aardappelchips. Zitten maar drie ingre diënten in. Overzichtelijk: aardappel, olie en zout. In de gelauwerde zoutjes zit, staat op de zak, 40 procent minder vet. Maar wel 15 vreemde stofjes. En voor zoutjes heel gek: suiker. soi/Nr s Wouter Klootwijk proeft en test producten woensdag I juli 2015 GO Ook hier applaus voorde smeerbaarheid en het doseergemak Testers zijn te spreken over de smeerbaarheid en het doseergemak Laat witte waas achter en trekt niet heel gemakkelijk in de huid Is wat plakkerig en laat witte smeersporen achter. Lonely Planet Beste Reistips Explorista.nl 44 David Elliot, ticketspy.nl —7 Milou van Roon, Explorista.nl Nee dan de naturellen, heerlijk en eerlijk. Je Iets goeds verveelt nooit, maar toch. Ze Reageren? wouter.klootwijk@persgroep.nl sussprav;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47