2 I &W\ Spuiten en snieren I 50+ Vakantie valt vaak duurder uit dan gepland. Jammer, want zo n aanslag op de bankrekening blijft je maandenlang achtervolgen. 10 zonnige reisbespaartips van de experts. Test 1, 2, 3 Zonnige bcspaarttps Treed buiten de plat getreden paden Kies een alternatief onderkomen Houd het banksaldo via app in de gaten Ga tijdens de lunch uit eten in plaats van's avonds, want dan zijn de menu's vaak goedkoper Volg de juiste sites Lel op niet op sterren Vermijd dure wasserij Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek met zonnebrandcrèmes voor kinderen. Je zou denken dat zon nebrandcrèmes van 31 euro stukken beter hun werk doen dan de goedkope smeerseltjes van Etos, Lidl en Kruidvat. Niets is min der waar. Vorig zomer testte de Consumenten bond 12 verschillende zonnebrandmiddelen voor kids. En wat bleek? De factor 50-va- rianten van peperdure merken als Lancaster en Garnier scoorden onvoldoendes. De crème van Lancaster kreeg een 4,9. Garnier en Vichy doorstonden - ondanks de claim 'wa- terresistant'- de water- bestendigheidstest niet. Als het om zonne brandcrèmes gaat, kan het gezegde 'goedkoop is duurkoop' dus defini tief naar de prullenbak. Etos Suncare Kids Lo tion Spray kwam als winnaar uit de test, en ook andere budgetmer- ken als Cien (Lidl) en Kruidvat waren goed voor dikke voldoendes. Dissonant in de budget sector is Hema, dat een 5,3 scoorde in de test. Volgens verschillende sites zouden zonne brandmiddelen de hor moonhuishouding verstoren en leiden tot onvruchtbaarheid, ont wikkelingsstoornissen en kanker. Stuk voor stuk indianenverhalen, schrijft de Consumen tenbond geruststellend. Reageren? ETOS SUNCARE KIDS LOTION SPRAY spray ELLEN DEN HOLLANDER „Kies in plaats van een bekend va kantieland eens een minder voor de hand liggend land zoals Polen of Li touwen en zoek het platteland op. Of kies in een bekend land eens een on bekender gebied zoals Cadiz in Spanje in plaats van die eeuwige Costa Brava en Costa del Sol. Kijk ook eens verder dan de bekende hoofdsteden. Ook Metz in Frankrijk, Lviv in Oekraïne en Manchester in Engeland zijn de moeite waard." -4 Nicole Franken en Anneke de Bundel van Nomadandvillager.com „Zeker tijdens een stedentrip kan het lonen om dat eeuwige hotel eens aan je voorbij te laten gaan. Vaak boekje voor minder geld een ap partementje via AirBnb, waarbij je met meerdere mensen kunt ver blijven en ook nog een keuken tot je beschikking hebt. Ook kun je een kamer in een hostel huren voor meerdere personen. Dit zijn vaak stapelbedden. Voor stellen zijn er tweepersoonskamers. Er zijn tegenwoordig heel hippe, de signhostels waar je gewoon rustig kunt slapen, en bovendien zelf kunt koken in de hostelkeuken." Miljou van Roon, Explorista.nl Maak voor vertrek een budget per dag en verhoog dit bedrag iets voor de eerste dagen. Aan het begin van de reis lopen de kosten vaak op omdat iedereen op gang moet komen. Gebruik tijdens de vakantie de beschikbare technologie om het budget te bewaken: online bankie ren, sms-alerts bij overschrijding van het budget en apps als Next en Budgt maken het makkelijker om zicht op de uitgaven te houden. Nog wat tips: ga tijdens de lunch uit eten in plaats van 's avonds, want dan zijn de menu's meestal goedko per. Let op de happy hours maar drink niet te veel. Wijn, bier en sterke drank zijn nergens goedkoop. Bovendien zorgen ze ervoor dat rem mingen wegvallen, ook als het om geld uitgeven gaat. Op sites als lowcostairlines.nl en skyscanner.nl kun je eenvoudig zoe ken op vliegtickets met de laagste prijs. Probeer te zoeken met flexibele data en toets als vertreklocatie een keer Eindhoven of Weeze in in plaats van Schiphol. Maar er zijn meer opties. „Volg web sites als Ticketspy of schoolvakantie- deals.nl voor de beste aanbiedingen. Ticketspy.nl verstuurt nieuwsbrieven met superactuele tips en is heel ac tief op Facebook. Andere voorbeel den: Weflycheap.nl en Vakantiepiraten.nl. Als je alleen in de schoolvakanties kunt reizen dan kun je het beste het iets minder ac tieve schoolvakantiedeals.nl volgen." Explorista.nl „Misschien denk je datje een vier- sterrenhotel nodig hebt, maar als je dit denkt omdat je graag een step- apparaat en gratis wifi wilt, dan volstaat soms een appartement of hostel al. En dat voor minder geld." Lonely Planet Beste reistips (Kosmos, €10) Dure diensten zijn te vervangen door goedkopere. Internet is vaak gratis in een koffietent, de minibar valt te vervangen door de bar op de woensdag I juli 2015 GO geldengoed@persgroep.nl Prijs: €5,50 Scoort eigenlijk op alle onderdelen dikke voldoendes Is ietsiepietsie duurder dan zijn budgetconcurrenten @tos slpnCarê bAIJ: ER HOOG VORSTELIJK OP ROS MAAR DAN VOOR weinig 44 Lonely Planet Beste Reistips -4 Je huis ruilen is stukken goedkoper dan een hotel boe ken. ILLUSTRATIE FLOS VINGERHOETS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46