De Keersmaeker wint in Sint Jansteen Antwan Tolhoek hoopt samen te trainen met idool bij Tinkoff-Saxo Hardhitter was plezier tien maanden kwijt 13 Winst en extra geld voor Kerkhove De beslissing viel voor de coureur uit Kapelle op een slecht moment. „Ik brak mijn zadel in dezelfde ronde. Ik zeg niet dat ik had gewonnen, want De Keersmaeker is een goede coureur. Ik ken hem van de wedstrijden in het Waasland. Een tweede plaats had er nog wel ingezeten." Raadtgever eindigde als vijf de. De wielerkoers voor Elite/Beloften/Amateurs was een slijtageslag. In de laatste ronden was het deelnemersveld van vijftig renners totaal ver snipperd in groepjes. „Ik kan niet goed tegen de warmte, maar deze koers is ook bijna honderd kilometer. Dat is extra zwaar", gaf Raadtgever de slijta geslag aan. Na wat schermutselingen in de beginfase, ontstond er na dertig kilometer een kopgroep van elf renners. Het bleek met een de goede slag te zijn. Behal ve Raadtgever maakte ook Jim my de Bruyn deel uit van de kopgroep. De plaatselijke favo riet had even een slecht mo ment en moest samen met nog drie renners lossen. De Bruyn herpakte zich la ter, maar kon niet meer de aan sluiting realiseren. De kopgroep liep steeds verder uit. In de slot fase streden Rik Nederlof, Lie ven Anthonise, Raadtgever, Lex Nederlof samen met de Vlamin gen Jarno van Guyse en De Keersmaeker om de overwin ning. De Keersmaeker ging voor zijn kans, zes ronden voor het einde. „Ik had een gaatje, maar de rest bleef achter mij koersen. Ze kwamen niet dich terbij, zodat ik verder kon uitlo pen. Het was een zware koers. Ik heb uiteindelijk zelf ook nog wel wat gaten dicht moeten rij den." 'Ik heb gesukkeld met mijn knie en heb net mijn examens achter de rug. Dit is een mooie bekroning' Het betekende de eerste over winning van het seizoen voor de Belg. „Ik heb gesukkeld met mijn knie en heb nu net mijn examens achter de rug. Dan is dit een mooie bekroning." De leidersprijs werd gewon nen door Lex Nederlof. De Keer smaeker is de opvolger van Brian van Goethem, die de laat ste twee edities van de wieler ronde van Sint Jansteen won. „Onze teammanager Arthur van Dongen belde me op toen ik op weg naar huis was van het NK in Emmen", vertelt Tolhoek, die zaterdag als zesde over de finish kwam bij het Nederlands kam pioenschap op de weg. „Hij zei: 'Ik weet niet of je het gaat geloven, maar je mag met Tinkoff-Saxo mee op hoogtestage. Zie je dat zit ten?' Ik zei: 'Bel maar snel terug!' Dat hoefde niet meer, want hij had al direct gezegd dat ik dat wel zou willen." Het gaat volgens de Yerseke- 'Ik zie het als een ongedwongen trainingsweek, maar wil me natuurlijk wel laten zien' naar om een kennismakingsperio de. „Er is nog een aantal beloften uitgenodigd", weet Tolhoek. „Ze zitten daar met dertien profs, en wij mogen meetrainen. Ik zie het als een ongedwongen trainings week, maar wil me natuurlijk wel laten zien. Ze vragen niet zomaar iedereen mee." Tolhoek kijkt er naar uit om te trainen met de profs van de Russi sche ploeg. „Het zou mooi zijn als Chris Anker Sörensen erbij zou zijn", spreekt hij hoopvol. „Hij is een voorbeeld voor mij. Ik heb al eens in een koers achter hem gere den, nu ga ik misschien met hem op stage. Dat is toch moeilijk voor te stellen?" Tennisster Lesley Kerk hove heeft gisteren in de eerste ronde van de Drie kleur Challenger Zee land afgerekend met Lu cia Cervera-Vazquez. De Zierikzeese titelfavoriet in Middelburg versloeg de Spaanse met 6-2 7-5. De partij nam vijf kwar tier in beslag en eindig de pas in het schemer donker. Kerkhove, gekleed in het stralend wit, had een uitmuntende start. Ze won meteen zeven punten op rij. In het ver volg van de partij krijg ze meer tegenstand. Aan het eind had de 23-jarige Schouwse moeite een matchpoint te verzilve ren. Het was wel prettig ten nissen voor Kerkhove, nadat de organisatie van het toernooi tijdens een speciaal sponsormo ment enkele duizenden euro's had opgehaald voor haar. „Een jaar tennis kost me ongeveer 80.000 euro. Met extra sponsoring kan ik me wat makkelij ker bewegen op de tour", zei ze, voordat toernooidirecteur San- der van Buren met de pet rond ging. Zelf do neerde hij 200 euro. Ook Arantxa Rus en Qui- rine Lemoine, de num mers drie en vier van de plaatsingslijst, stroom den door naar de twee de ronde. Bij de mannen had Jesse Huta Galung het verras send zwaar in de eerste ronde. Hij sloeg zich maar net voorbij de Spanjaard Juan Lizaritur- ry: 7-5 2-6 7-6. De Neder lander maakte in de hele partij opvallend genoeg minder punten dan zijn opponent. WOENSDAG 1 JULI 2015 UITSLAGEN DUIVENSPORT Agen Bordeaux. Oude duiven: 1. S. de Vos ('s Heeren- hoek), 2. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 3. J. Al- lemekinders (Kapelle), 4. I. Vermeulen (Lewedorp), 5. A. v.d. Veeken (Clinge), 6. J. Melis (Zoutelande), 7. Comb. Krijger&Zn (Hansweert), 8. F. Janssens (Kapelle), 9. C. de Ridder&Zn (Arnemui- den), 10. J. du Puy (Biervliet). Jaarlingen: 1. L. van Belzen (Arnemuiden), 2. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 3. C. Filius (Zierik- zee), 4. F. Leliaert (Aardenburg), 5,10. Comb. Krijger&Zn (Hansweert), 6. Comb. Hoek (St.Philipsland), 7. Comb. Fonteyne/Walpot (Oud Vossemeer), 8. Comb. Hengst/Provoost (Aagtekerke), 9. K. van Dommelen (St.Philipsland). Fortenay sur Eure. Oude duiven: 1Ge- br. Scheele (Terneuzen), 2,5. Comb. Derycke/Schieman (Axel), 3. W. van Hou- te (Heikant), 4. H. Calon (Hoofdplaat), 6. Comb. E&M. Kint (Kloosterzande), 7. P. d'Hondt (Hulst), 8. C. Moeliker (Tholen), 9,10. Joh. van Spaandonck (St.Jansteen). Quievrain jonge duiven: P. Bolsens (Clin ge)- WIELRENNEN Wielerronde van Sint Jansteen. Elite/Beloften/Amateurs. 1. Alexander de Keersmaeker, Kruibeke (B) 96 km in 2.06.11; 2. op 36 seconden Jarno van Guyse, België; 3. Rik Nederlof, Breda; 4. Lieven Anthonise, Dordrecht; 5. Dennis Raadtgever, Kapelle; 6. Lex Nederlof, Lamphun; 7. Jehudi Schoonacker, Oost- eeklo (B); 8. op 1.17 Tristan Sint Nico- laas, Dordrecht: 9. Niels van der Pijl, Al phen aan de Rijn; 10. Gerwin de Regt, Nis pen; 11. Jimmy de Bruyn, Sint Jansteen; 12. Pieter Vette, Heinkenszand; 13. op 1.28 Hans Dekkers, IJzendijke; 14. Eric Vereecken, Hulst; 15. Youri van lersel, Ber- kel-Enschot; 16. Youp Havermans, Rotter dam; 17 op 1.29 Mike Castel, Ossend- recht; 18. Eloy Raas, 's Heer-Hendrikskin deren; 19. Michel Stroosnijder, Hans weert; 20. Roy Gijsel, 's Heer-Arendsker- ke. door Aector Dooms SINT JANSTEEN. Alexander de Keersmaeker ontsnapte gistera vond in de wielerronde van Sint Jansteen zes ronden voor het einde uit de kopgroep en reed onbedreigd naar de overwin ning. Aan de finish hield de wiel renner uit het Belgische Kruibe ke een dikke halve minuut over op zes achtervolgers, waarbij Dennis Raadtgever zat. Alexander de Keersmaeker Alexander de Keersmaeker kwam gisteren als winnaar over de streep in de wielerronde van Sint Jansteen. foto Camile Schelstraete door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. Antwan Tolhoek gaat op hoogtestage met de wieler ploeg van Tinkoff-Saxo. De wielren ner uit Yerseke heeft samen met ploeggenoot Martijn Tusveld - bei den rijden voor de opleidingsploeg Rabobank Development - een uit nodiging gekregen van de World Tourploeg. De hoogtestage is van 4 tot en met 19 juli in het Italiaanse Livigno. Antwan Tolhoek nu weinig waard Thomas Schoorel boekte gisteren een overwinning op de Chileen Jorge Aguilar in de eerste ronde van de Driekleur Challenger Zeeland, foto Ruben Oreel IN SHAPE Projects

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41