KHHHHHh LeTd^ ho*Lt ZOMERPRKKET S FEELG00DR0MRN8 1^11 Cs FZC Vv 29," Favorieten Froome en Nibali belanden zondag in een Zeeuws bed 8 ZEELAND Neeltje Jans blijft open tot eiland vol is m Elf van de tweeëntwintig wielerploegen slapen na de tweede etappe in een Zeeuws hotel. De andere elf gaan naar Antwerpen. 4» /Jzwaaf lezersprijs #Twitter Infostrada Sport NL @InfostradaNL Voor het eerst in de geschiedenis van de Tour heeft slechts één land net zoveel of meer deelnemers dan Nederland (Frankrijk). Het weer De bijnaam Beer(tje) De winnaars van de laatste twee edities dromen zondagnacht op Zeeuwse bodem over een tweede eindoverwinning in de Tour de France. De Italiaan Vincenzo Ni bali kan na de finish op Neeltje Jans in één streep door naar Ama- dore Hotel de Kamperduinen aan de voet van de Oosterscheldeke- ring. Zijn Astana Pro Team heeft met de ploeg van IAM Cycling dit hotel toegewezen gekregen. Het bedje van de Brit Chris Froome is gespreid in Golden Tu lip Strandhotel Westduin bij Kou- dekerke. Een beetje tegen de zin van de wielervedette. Niet dat hij iets tegen Westduin heeft, maar Froome zou tijdens de Tour lie ver in zijn eigen camper willen slapen. Maar dat heeft de Touror ganisatie hem verboden. Dus slaapt Froome gewoon drie we ken lang in een hotelkamer, net als alle andere Tourrenners. Team Sky deelt hotel Westduin met de Duitse wielerploeg Bora-Argon 18. Het strandhotel krijgt wel va- nog A dagen ker groepen sporters op bezoek, maar het onderbrengen van deel nemers aan de Tour de France is bepaald geen routineklusje com- me d'habitude. De twee teams wil len hun eigen ruimte, gescheiden van elkaar en van de andere hotel gasten, want die zijn er natuur lijk ook nog. Westduin telt in to taal 116 kamers, waarvan hooguit een derde door de wielerploegen zal worden bezet. Westduin werd door de Tour organisatie zelf benaderd met de vraag of ze renners konden onder brengen, vertelt Vincent Schuit, operations manager van het hotel. Niet de vraag hoe hard de matras sen zijn kwam als eerste aan de orde, maar of er voldoende par keerruimte is voor al het rollend materieel dat elke wierlerploeg tot zijn beschikking heeft. Naast de rennersbus en de auto's van de ploegleiders en mecaniciens nemen de ploegen mobiele keu kens mee die moeten voorzien worden van stroom en water. „Een deel van onze parkeerplaats wordt daarom gereserveerd voor de Tourploegen. Gelukkig arrive ren ze hier op zondag, wat voor ons doorgaans een rustige dag is. De andere gasten zullen er wei nig hinder van ondervinden." Extra koks hoeft Schuit niet in te huren. Van elke ploeg heeft hij een uitgebreide boodschappen lijst gekregen. „We kopen de in grediënten voor ze, maar de berei ding van het voedsel voor de ren ners doen ze zelf in hun eigen mobiele keuken. We hebben hier nog wel een kookstudio voor ze ter beschikking mocht een team daar behoefte aan hebben." De verdeling van de ploegen over de hotels wordt bepaald door het lot, al weet Schuit dat de Tourorganisatie de ploegen met de grote favorieten liever niet on der hetzelfde dak onderbrengt. El ke ploeg mag voor één etappe een voorkeur opgeven. Of Team Sky daarvan gebruik heeft ge maakt in het geval van Westduin, weet Schuit niet. In welke kamer Chris Froome zondag slaapt is ook voor de ho telmanager een vraag. „Ze krijgen van ons de sleutels en vervolgens verdelen ze zelf de kamers. Uiter aard krijgen ze van ons te horen welke kamer rustig is, welke koe ler of donkerder. Ik weet alleen dat de grootste kamers voor de as sistenten van de renners zijn. Daar komen namelijk de massage tafels in te staan." NEELTJE JANS. Neeltje Jans blijft zondag open voor pu bliek tot het maximumaan tal bezoekers van 24.000 is bereikt. In de krant van dins dag is ten onrechte gemeld dat het voormalig werkei- land om 11.00 uur dichtgaat voor gemotoriseerd verkeer. Neeltje Jans is het beste be reikbaar vanuit Noord-Beve land. Er is parkeerruimte voor 15.500 fietsen en 4800 auto's. Deltapark Neeltje Jans is zondag gereserveerd voor VIP-gasten van de Tour en dus niet geopend voor pu- 8 hctSiT van een hou mond! elders 39,95 Bestel nu op pzc.nl/webwinkel W Dit jaar staan er 20 Nederlan ders aan de start van de Tour de France. Alleen Frankrijk doet het nog beter, met 41 ren ners. Het weer op Neeltje Jans op zondag 5 juli: 24° Celsius Neerslag: 1 mm Wind: 4 (west) (Bron: weerplaza.nl) Lotto-Jumbo gaat komende za terdag in de Tour met zeven Ne derlanders van start in Utrecht. Ook de Duitser Paul Martens heeft een plek in de ploeg ge kregen, net als de Belg Sep Van- marcke. De 26-jarige renner werd on langs in een interview met de krant Het Nieuwsblad gecon fronteerd met zijn bijnaam, die hij liever stil had gehouden. Vanmarcke vertelde: „Bij mijn geboorte zei mijn vader: 'Amai, dat is net een schattig beertje'. Dus noemde iedereen mij thuis Beertje." Beertje zeggen ze tegenwoor dig nooit meer, aldus Vanmar cke. „Het is Beer. Al zeggen de kinderen van mijn broers of zus nog wel 'nonkel beertie' tegen mij. Gelukkig zeggen mijn ouders en vrienden nu Den Beer. Het is wel leuk. Beer is toch stoer, hè? Al hoop ik wel dat ze mij vanaf nu in het pelo ton of op televisie niet Beertie gaan noemen." Morgen: 'Bling' Grootste kamer voor de assistent door Theo Ciele 24 Het team van de Sky-wielerploeg bestaat uit ongeveer 24 mensen. Negen renners, met elk hun eigen assistent, vier mecaniciens en twee mensen van de ploegleiding. Misschien slaapt hier Tourfavoriet Chris Froome. Farida maakt de ka mer in orde. foto Ruben Oreel CATHY KELLY i VAN GASTEL^ SOPHIE K NSELLA T-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36