Psychiatrische afdeling verdwijnt uit Vlissingen Docenten slaan alarm Curator waarschuwt voor gevolgen verborgen armoede onder ondernemers WALCHEREN 7 Curator ervaart dat gemeente veel te veel afwacht als het gaat om de binnenstad. Middelburg wil niet bezuinigen op Voedselbank Walcheren De gemeente Middel burg is veel te pas sief als het gaat om het faciliteren van de ondernemers. Ad vocaat en curator Folkert Hiem- stra van Van Boven Advocaten zei dat gisteren tijdens een informa tiebijeenkomst over de Middel burgse binnenstad en zijn econo mische betekenis. Tijdens zijn contacten met de gemeente merkt hij dat leegstand van winkelpanden toch vooral er varen wordt als een probleem van ondernemers, niet van gemeente. „Terwijl leegstand een econo misch effect heeft en dus gevol gen heeft voor de hele gemeen schap." Hij pleitte ervoor dat de gemeente en ondernemers, zowel vastgoed als huurders, samen een actieve rol spelen om leegstand aan te pakken. Hij waarschuwde dat bij passiviteit leegstand een olievlekwerking kan hebben waar door in een korte tijd een gebied besmet kan raken. Ook adviseerde hij om ervoor te zorgen dat de gemeente efficiën ter omgaat met de tijd van onder nemers. „Waarom moeten men- Het vernieuwde ziekenhuis aan de Koudekerkseweg in Vlis- singen is straks te klein om de PAAZ-afdeling te behouden. „Bo vendien", legt ADRZ-woordvoer der Dick Bosscher uit, „is het logi scher de afdeling in de buurt van Emergis te hebben of misschien zelfs te combineren met Emer gis, al dan niet gedeeltelijk." Aan CZ als grootste verzeke raar is de vraag voorgelegd of die een psychiatrisch ziekenhuis in Zeeland wil behouden, en hoe, of dat de afdeling moet worden ondergebracht bij Emergis. Daar heeft de verzekeraar nog geen antwoord op gegeven. Het is een landelijke trend om psychiatrisch patiënten onder te brengen in de eerstelijns hulpver lening zoals de huisarts. De psychiatrische afdeling in Vlissingen bestaat uit twintig sen tien keer terug naar de ge meente met hun bouwplan?" Ook pleitte hij voor een andere hou ding. „Bij de gemeente moet voor op staan: wat kunnen wij doen om het winkelklimaat te bevorde ren." De curator hield de aanwezigen voor dat er onder de Middelburg bedden. Die zijn volgens het ADRZ eigenlijk altijd bezet, voor zowel kortdurig als langdurig ver blijf. Acute psychiatrische op vang zit al in Goes. In Vlissingen is straks, zo bleek uit de informatieavond af gelopen maandag, wel ruimte voor twintig eenpersoonskamers voor kort verblijf, drie kamers voor dagverpleging van vier per sonen en 45 units poliklinieken. Verder komen er twee operatieka mers, één reserve, twee zelfstan- 'Het is logischer de afdeling in de buurt van Emergis te hebben of misschien zelfs te combineren met Emergis' dige behandelkamers, twee endo- scopiekamers en radiologie. Ook de huisartsenpost blijft. Op het terrein van het gerenoveerde zie kenhuis komen driehonderd par keerplaatsen en een winkel waar mensen bloemen, pleisters en pa racetamol kunnen kopen. De in gang komt een stuk naar voren. se ondernemers veel verborgen ar moede is. „Ondernemers gaan vaak door tot ze niet meer kun nen. Tot ze de schijn niet meer op kunnen houden." Uit zijn contacten met de ge meente merkt hij ook dat de Mid delburgse bestuurders redelijk te vreden zijn over hoe het gaat om- MIDDELBURG. De gemeente Mid delburg bezuinigt liever niet op de subsidie aan de Voedsel bank Walcheren. Maar als het vanwege de miljoenenbezuini ging echt niet anders kan, is het niet uit te sluiten dat de bij drage wordt teruggeschroefd. Dat laat het college van B en W weten aan de PvdA. Die had vragen gesteld over de forse toename van het aantal men sen dat afhankelijk is van de gratis wekelijkse voedselpak ketten. De PvdA wilde weten of het college het voornemen heeft te korten op de subsidie en wat het wil doen om nieu we huisvesting te vinden voor de Voedselbank Walcheren. B en W geven aan dat er op dit moment geen voornemen is voor een bezuiniging. Verhui zing van de Voedselbank naar de Grevelingenstraat is niet ge lukt, omdat de gemeente niet kon garanderen dat zij daar tien jaar kon blijven. De Voed selbank blijft daarom aan de Kleverskerkseweg in Middel burg. dat Middelburg het als koopstad beter doet dan Terneuzen en Vlis singen. Maar hij waarschuwde dat onder andere door die verborgen armoede onder ondernemers dat beeld snel kan kantelen. „En dan ontstaat er een sneeuwbaleffect en verschraalt het aanbod en blij ven klanten weg." De gemeente stopt de subsidiëring aan hen, zodat de twaalf vrijwilli ge docenten het zonder administra tieve ondersteuning moeten doen en ook geen geld hebben om een leslokaal te huren. In een brief aan de gemeente raad schrijven ze dat ze jaarlijks aan vijftig tot zeventig mensen taalles geven. „Dat zijn mensen die hier komen voor werk, vanwege de liefde, door minder vrolijke om standigheden. En ze komen vanuit zo'n beetje alle landen die we ken- Marc Majolée (Inretail) noem de het erg opvallend dat heel veel bezoekers van Middelburg niet in de winkels komen. Volgens hem koopt slechts 27 procent van de be zoekers iets. Dat is volgens hem opvallend weinig in vergelijking tot veel andere steden die vaak het dubbele of nog hoger scoren. nen." Momenteel geven ze les bij WVO-Zorg. Maar ze weten niet hoe lang ze daar kunnen blijven. Ze wijzen erop dat hun lessen ook inburgeringsactiviteiten omvatten en dat hun cursisten op die manier en de taal en de Nederlandse maat schappij leren kennen. „Het gaat om het bevorderen van de zelfred zaamheid en het kunnen deelne men aan de maatschappij." 'Het zijn mensen die hier komen voor werk, vanwege de liefde of door minder vrolijke omstandigheden' Goeman Borgesiusstraat 89 Vlissingen makelaar in hu s Koopsom 199.000,- WOENSDAG 1 JULI 2015 'Middelburg is te passief Schoenenwinkel Ziengs verhuist van de Segeerstraat naar het oude pand van kledingwinkel Mexx aan de Lange Delft in Middelburg. Het pand werd giste ren klaargemaakt voor de opening, die vandaag plaatsvindt, foto Lex de Meester door Emile Calon door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De psychiatrische af deling verdwijnt uit het zieken huis Walcheren. De twintig bed den gaan, afhankelijk van wat CZ wil, naar het ziekenhuis in Goes of naar Emergis. Dick Bosscher, ADRZ MIDDELBURG. Net nu vluchtelingen het nieuwe asielzoekerscentrum in Swerf-Rust vullen, slaan de docen ten die in Middelburg Nederlandse les geven aan buitenlanders alarm. Brief docenten Nederlands KIJKDAG 3 JULI I6:30T/M 17:30 UUR lolïïïhï M2makelaars.nl Ruime hoekwoning 5 slaapkamers Zonnepanelen Garage bij te kopen Fors uitgebouwd Luxe keuken badkamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35