Kamp wil splitsing Delta doorzetten Vader, zoon en oom staan terecht voor dood van 24-jarige man 4 ZEELAND Drie verdachten staan terecht voor de gewelddadige dood van een wegwerker bij IJzendijke. #Twitter Korte Broek Vandaag? @kortebroek JA! (30-06-2015) Online Top-5 Uw reactie Lezerstour IJZENDIJKE. Hoe gruwelijk ook, de dood van Muzekka Bozkurt (24) uit Dordrecht leek in eerste in stantie makkelijk op te lossen. Toen de politie woensdagochtend 25 september 2013 arriveerde bij IJzendijke zat daar, op een paar meter afstand van de dode Bos- kurt, Hamza D. (52) met in zijn handen het moordwapen. Hij had zelf de politie gebeld en het door zijn hoofd geschoten slachtoffer was een hele goede be kende van hem. Bozkurt had een relatie met zijn dochter, waarmee de vader allerminst gelukkig was. Maar zo simpel als het eerst in stantie leek, is het toch niet, zo denkt althans het Openbaar Mi nisterie (OM). Want Hasan D. (26), de zoon van de verdachte, wordt door het OM gezien als de mogelijke schutter of als iemand die heel nauw betrokken was bij de gewelddadige dood van de 24-jarige man. Het OM denkt dat er sprake is van een vorm van eerwraak waar bij de onwelgevallige vriend van de dochter uit de weg is geruimd. De vader, die al meer dan een half leven achter zich heeft, zou geprobeerd hebben de schuld van het misdrijf op zich te nemen. Hij wordt als het ware opgeof ferd, zodat zijn zoon ongestraft zijn leven voort kan zetten. Zijn dochter is sinds de moord op haar vriend ondergedoken om dat de vrees bestaat dat zij ook het slachtoffer kan worden van haar familie. Volgens het Openbaar Ministe rie zitten niet alleen Hamza en Hasan D. in het complot. Ook de broer van de vader wordt gezien als medeschuldig. Deze Hüsnü D. (49) zou geregeld hebben dat het latere slachtoffer en zijn neef sa men aan het werk waren bij de aanleg van de vernieuwde N61 bij IJzendijke. Die broer wordt door het Openbaar Ministerie betiteld als de 'intellectuele dader', zo zei offi cier van justitie Gunnar van der Hofstede tijdens een van de vele tussentijdse zittingen van de rechtbank. Deze man, net als an dere verdachten woonachtig in Dordrecht en geboren in Karayazi in Oost-Turkije, is directeur van het wegenbouwbedrijf waarvoor ook de 'schutter', zijn zoon en het slachtoffer werkten. Deze broer ontkent conce- quent elke betrokkenheid bij de gewelddadige dood van de vriend van zijn nichtje. Met zoveel suc ces dat de rechtbank hem na ver loop van tijd ook schorste uit zijn voorarrest. Van der Hofstede probeerde te vergeefs die schorsing te voorko men. Daarbij wees hij ook naar een afgeluisterd telefoongesprek waarbij hij zijn nichtje uitmaakte voor 'een eerloze hoer die dui zendmaal meer schuldig is' dan haar vriend. In dat bewuste tele foongesprek zou hij ook gedreigd hebben haar af te maken, ook als hij haar 'over duizend jaar' pas te gen zou komen. Ook de zoon ontkent tot nu toe. Op het moment van de dode lijke schietpartij zou hij al zijn weggereden met een busje en zou daarom niets te maken heb ben met de schietpartij. Maar tij dens het onderzoek trof de poli tie sporen van de zoon aan op het wapen waarmee is geschoten. Ook uit de gegevens van zijn tele foon zou kunnen blijken dat hij op het moment van de schietpar tij bij IJzendijke was. Donderdag verschijnen de drie verdachten voor de rechtbank. Dan moet het OM de rechters zien te overtuigen dat de moord op Bozkurt een complot is van de familie H. en niet een actie van een enkeling. Kamp weet zich gesteund door de recente uitspraak van de Hoge Raad dat de zogeheten Splitsings- wet niet in strijd is met het Euro pees recht. Kamp zegt dat in een brief aan de Tweede Kamer. De minister is tevreden met het arrest van de Hoge Raad, die stelt dat de Wet Onafhankelijk Netbeheer, ofwel de Splitsings- wet, geschikte maatregelen biedt om de publieke belangen te be schermen. Daarmee bedoelt de Hoge Raad dat een publiek net werkbedrijf de levering van elek triciteit garandeert. Zodra een net werkbedrijf wordt meegezogen in een onverhoopt faillissement van een energiebedrijf, komt die leve ringszekerheid in gevaar. De Split- singswet moet dat voorkomen. Kamp wil, zo blijkt uit de brief, niet wachten op de uitkom sten van de verdere juridische pro cedures. De Hoge Raad is niet toe gekomen aan een inhoudelijke be handeling van het bezwaar dat ge dwongen splitsing in strijd is met het eigendomsrecht in het Euro pese verdrag van de Rechten van de Mens. De hoogste rechter heeft de toetsing daarvan terug verwezen naar een lager gerechts hof. Volgens Kamp moeten Delta en ook Eneco nu gaan overleggen met de Autoriteit Consument en Markt (ACM) over de te volgen procedure tot ontvlechting.' Bei de bedrijven maakten in 2009 al een splitsingsplan. Toch blijft het energiebedrijf zich verzetten tegen gedwongen splitsing. Het wordt onevenredig hard getroffen door de maatregel, Volgens Delta ontstaat door splitsing een ongelijk speelveld op de Europese energiemarkt vindt Delta. Splitsing kost 700-900 banen en bovendien ver liest Delta hierdoor te veel kre dietwaardigheid om zich te kun nen handhaven, waardoor het in onderdelen zal moeten worden verkocht. In een brief aan de vaste Ka mercommissie voor Economische Zaken zegt algemeen directeur Ar- noud Kamerbeek van Delta dat Nederland het enige Europese land is dat splitsing doorvoert. Daardoor ontstaat in Europa een ongelijk speelveld. Delta accep teert splitsing dan ook alleen als andere (buur)landen dat ook doen. Het energiebedrijf vestigt nu zijn hoop op de Tweede Ka mer, die moet uitmaken of ge dwongen splitsing zinvol is. it Het was warm gisteren, het hit- teplan trad in werking. Dit Twit- teraccount geeft naar eigen zeg gen Het 'dagelijkse antwoord op één van de belangrijkere vra gen des levens: 'Kan ik een kor te broek aan?' Het antwoord op die vraag zal vandaag onge twijfeld hetzelfde zijn. Meest gelezen op www.pzc.nl 1. Vlissingen en Veere moeten stranden leegruimen van water schap 2. Oplichter uit Goes 'blijkt mul timiljonair' 3. Ziek echtpaar kiest zachte dood in Terneuzen 4. Vermiste Vlissinger na ruim 13 jaar dood gevonden in Au stralië 5. Hersenonderzoek bewijst: het Zeeuwse Gevoel bestaat Dat Waterschap Scheldestro- men het Nollestrand terug wil van de gemeente Vlissingen, zorgde op Facebook gisteren voor veel reacties. „Vanafwan- neer kan je je aanmelden voor een snuffelstage 'Hoe help ik een stad naar de klote?' bij de gemeente? Onderhand zijn het dé experts op dat gebied.", schrijft Sharon Lijnse. Ruud Paree-Meijer: „Blijft de vraag of het strand toegankelijk blijft voor publiek, zo niet dan worden de badgasten ook bena deeld." Martin Langenberg: „Zonder strand hoeft de gemeente so wieso geen vakantiepark te bou wen :P" Zaterdag start de 102e editie van de Tour de France. De pro loog is 4 juli in Utrecht en op zondag 5 juli finisht de tweede etappe op Neeltje Jans. Al jaren springt de PZC hierop in met een uitdagend en gratis Tourspel: de Lezerstour. Test je wielrenkennis, stel een ploeg samen, en maak kans op een fiets! Alle informatie is terug te vin den op en inschrijven kan via www.pzc.nl/lezerstour Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie Schijn eerwraak hangt om dood wegwerker door Emile Calon 3 Er zijn drie verdachten in de zaak van de moord op Bozkurt. De vader van de vriendin van de vermoorde en diens zoon en broer. De laatste twee ontkennen betrokkenheid. Een politieman houdt de wacht bij het dode lichaam van Muzekka Bozkurt. foto Mark Neelemans door Frank Balkenende MIDDELBURG. Minister Kamp wil de splitsing van energiebedrijf Del ta doorzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32