Overlijden vermiste Zeeuw nu zeker ZEELAND 3 Eind deze maand fietsvierdaagse DNA-onderzoek en een gebitssta- tusvergelijking hebben dat nu on omstotelijk aangetoond. De ouders van Van Boheemen zijn inmiddels ingelicht over het over lijden van hun zoon. In 2007 kre gen de ouders van Tom van Bo heemen in Breskens al een be schikking van de rechtbank, met het 'rechtsvermoeden' dat hun zoon op 22 januari 2002 overle den was. Naast verdriet over het verlies van hun zoon is er ook op luchting dat de tijd van vragen en twijfel kan worden afgesloten, en het rouwproces kan beginnen. Tom van Boheemen nam op 12 december 2001 het vliegtuig van United Airlines naar Sydney, Au stralië. Zijn plan was, door te rei zen naar Nieuw-Zeeland. Na zijn vertrek werd nooit meer iets van Van Boheemen vernomen. Op 17 oktober 2012 vond een goudzoe ker onder een boom de stoffelijke resten in een slaapzak, ergens in de omgeving van de Australische plaats Kalgoorlie. De Australische politie trof bij het skelet en de kle- dingresten ook een aansteker met een Nederlands telefoonnummer aan. Aanwijzingen voor een mis drijf waren er niet. DNA-onderzoek en een gebitsstatusvergelijking hebben zijn overlijden nu onomstotelijk aangetoond De Australische politie heeft via Interpol de hulp van haar Ne derlandse collega's ingeroepen. DNA-profielen van vermiste per sonen zijn vergeleken met dat van de onbekende. Het DNA wees al bijna onomstotelijk in de richting van Tom van Boheemen. Na een vergelijking van gegevens van zijn gebit en dat van het stof felijk overschot, was er geen twij fel meer: de match was honderd procent. Ten tijde van zijn vertrek woonde Van Boheemen aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Eer der woonde hij in Waterlandkerk je, waar de dierenliefhebber meer dere dieren had. Naar verluidt zou hij een hond hebben meege nomen naar Australië. In die pe riode zou Van Boheemen volgens de website van 'Vermist' als boomdeskundige werkzaam zijn geweest bij Dethon-Groen. VLISSINGEN. Voor de 27e keer wordt eind deze maand de Zeeuw se Fietsvierdaagse gehouden. De afstanden zijn 25,40 of 60 kilome ter door Noord- en Zuid-Beve land. Start en finish zijn bij Om nium (v/h Sportpunt Zeeland) in Goes. De routes gaan elke dag vanuit Goes naar alle windstreken en zijn, naast op papier, ook met pij len aangegeven. De controlepos ten zijn op plaatsen waar wat gege ten of gedronken kan worden. Ie dereen die 4 dagen meefietst krijgt een herinneringsmedaille. Daginschrijving is ook moge lijk. Op de website www.fïetsvier- daagsezeeland.nl is meer informa tie te vinden over de kosten. WOENSDAG 1 JULI 2015 Ary en Ingrid in 't Veld uit Nijmegen eten een ijsje in Zierikzee. Remco, Edwin en Jaap uit Waalwijk gaan naar het strand Westenschouwen. Indra Droppers (I), Annabel van Damme, June van Overbeek en Vicky de Vlieger op zonnebrillenjacht in Zierikzee. Kortebroekenweer. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN. De vermiste Tom van Boheemen, die in 2001 vanuit zijn toenmalige woonplaats Vlissingen naar Australië vertrok, is daar er gens tussen 2001 en 2006 overle den. Kelly Ooijens, Piroschka Moerkerk, Bobbi Coomen en Maureen Kramer (vlnr) genieten van de zon in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31