Eerste week boezemt Froome angst in ploeggenoot Lars Boom goede kans op geel vinden elkaar aan vooravond van start in Utrecht 17 UTRECHT. De Tour was vorig jaar nog geen week onderweg of Chris Froome zat al weer thuis. Zwaar gehavend en met een ge broken moraal. In rit vier sloeg de titelverdediger tegen het asfalt en nog voordat het peloton voor etap pe vijf de kasseien was opgere den, ging hij nog twee maal neer. Kortom: Froome wil vooral die eerste Tourweek - weer met kas seien - overleven. „Ik voel me hongerig nu ik terug kom in de Tour de France. Zeker na wat afgelopen jaar, maar wat is gebeurd dat hoort bij het rijden van de grote ronden. Eén of meer dere favorieten vallen uit, maar het geeft me meer motivatie bij m'n terugkeer." Op papier en live op de televisie mag de eerste Tour-week ook dit jaar weer spec taculair ogen, Froome heeft er zo zijn eigen gedachten bij. „Het kan een gemankeerde wedstrijd wor den, waar je veel tijd kunt verlie zen. Het zal niet zo spannend zijn als maar één van de favorieten het overleefd en het eenmanswed- strijd wordt. Als we er allemaal doorheen komen en de tijdsver schillen niet te groot zijn, dan wordt het spannend. Alles hangt af van die eerste week en daarna kun je pas aan de bergritten gaan denken. Na die week gaat het tus sen iedereen die goed staat in het klassement. Tot het moment dat ze tijd verliezen is iedere renner een potentiële bedreiging." NEDERLANDERS IN TOUR LOTTO-JUMBO GIANT-ALPECIN CANNONDALE- GARMIN ASTANA ORICA-GREEN- EDGE TEAM SKY TREK IAM CYCLING week. Pas na de ploegentijdrit op dag negen zullen er echte verschillen zijn in het klasse ment." „Koers is koers. Kijk naar de afgelo pen Giro d'Italia. Richie Porte ver loor twee minuten omdat hij een wiel verwisselde. Contador, Froome en Quintana zijn van het zelfde niveau. Even sterk, maar ik ben van niemand bang. Het ni veau zal hoog zijn deze Tour. De strijd was er vorig jaar ook al van af het begin. Ik won de tweede etappe en pakte het geel en ver grootte mijn voorsprong in de kas seienetappe. Toen waren ze er ook bij." „Toen ik jong was reed ik veel op bmx en mountainbike, ook down hill. Dat is niet helemaal hetzelf de, maar ook op Sicilië heb je veel 'Van Contador heb ik tot nu toe nog niets nieuws gezien, we weten dat hij sterk is' slechte en onverharde wegen. En ook in sommige steden in het zui den van Italië zoals Catania liggen kasseien, net als in Milaan. Zo nieuw is het niet voor mij. En ik leer snel. Ik hou wel van gevaar." „Ik denk dat Boom vooral denkt aan het winnen van die kasseien- rit. Of hij het geel kan pakken? Waarom niet. Boom zal een hoofd rolspeler worden in deze Tour. Hij is belangrijk voor ons, ook in de ploegentijdrit. Westra had in het eerste deel van het seizoen wat problemen en ongeluk, maar hij is mee geweest naar het trainings kamp op El Teide en ik denk dat hij het weer goed zal doen in de Tour." „De renners zijn alleen bezig ge weest met wedstrijden en resulta ten. De licentie was voor hen nooit het belangrijkste onder werp. We waren ervan overtuigd dat we de licentie zouden krijgen. Het probleem was ook niet Nibali of Arumaar het probleem was de broers Iglinsky en die jongen jongens van het continentale team. De mogelijk nieuwe regels vanaf 2017 om de licentie van een ploeg af te pakken als één iemand uit die ploeg heeft gebruikt, is geen goed idee. Je kunt niet het hele team vernietigen voor de da den van een persoon." „Het grote verschil is dat Astana in januari of februari bepaalt wie naar de Giro gaat en wie naar de Tour de France. Er is geen concur rentie of strijd onderling in het team wie welke wedstrijd rijdt. Die twee ploegen, voor de Giro en de Tour, bereiden zich volledig voor op juist die ene wedstrijd. Het is een voorbereiding van bijna een jaar, niet iets dat je tien dagen van te voren begint." „Het is moeilijk oordelen als je zelf niet in de wedstrijd rijdt. Als je maar een half uurtje ziet en Contador de laatste klim ziet doen, dan weet je niet wat daar voor is gebeurd. Wat betreft Con tador zagen we niets nieuws. We weten dat hij sterk is." „We hebben Quintana amper ge zien. Hij heeft de afgelopen maan den alleen Route du Sud gereden. In de Tirreno was hij heel strek en won de etappe naar Terminillo door de sneeuw. Daar was hij su perieur, maar daarna in de Ronde van Romandië weer niet. Met Val- verdi in zijn ploeg heeft hij wel een ijzersterk team" 5C Direction Générale WOENSDAG 1 JULI 2015 voor kleiner Tour-peloton Met twintig Nederlandse renners zaterdag in Utrecht aan de start van de Tour de France herleven gouden wielerjaren. Sinds 1989 (dertig ren ners) stonden er niet meer zoveel landgenoten aan de start. Robert Gesink, Wilco Kelderman, Laurens ten Dam, Steven Kruijswijk, Tom Leezer, Jos van Emden, Bram Tankink Tom Dumoulin, Ra mon Sinkeldam, Roy Curvers, Koen de Kort, Albert Timmer Sebastian Lange- veld, Dylan van Baarle Lars Boom, Lieuwe Westra Pieter Weening Wout Poels Bauke Mollema Stef Clement Vorig jaar viel Chris Froome uit voor de kasseien, Alberto Contador een paar dagen later. Nu is ook Nairo Quinatana er bij. Wat zal het grote verschil zijn als iedereen na twee we ken nog op zijn fiets zit? Ook dit jaar liggen er in de eerste week kasseistroken. Hoe heb jij ge leerd kasseien te rijden? Vincenzo Nibali In je ploeg rijden twee Nederlanders. Wat is hun rol? Hoe heeft de discussie over de licen tie voor Astana het team beïnvloed? Na het optreden in de Giro ontstond discussie over het sterke optreden van Astana. Hoe kijk je daar naar? Wat heeft het optreden van Conta dor in de Giro je geleerd? Is de grote vraag niet hoe goed Nai ro Quintana zal zijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17