Investeerders in de rij voor renovatie ADRZ Nieuwe mri-scanner heeft veel voordelen KHHHHHh Bij Brouwersdam is plaats voor 8 ZEELAND De finish van een Touretappe in Zeeland is uniek. Waar moet je rekening mee houden ais toeschouwer? le VLISSINGEN De reclamecampag ne voor geldinzameling voor de renovatie van het Vlissingse zie kenhuis is nog niet van start ge gaan, maar bij Henk van Koeve- ringe hebben zich al zevenhon derd belangstellenden gemeld. Die mensen kunnen voor een periode van ongeveer zeventien jaar geld lenen als investering. Ze krijgen een jaarlijkse terugbe taling, plus vijf procent rente. Het bedrag dat ze kunnen inleg gen, begint al bij 2500 euro. „Het liefst hebben we zo veel moge- 'Alle vooroorlogse bouw kan eraf. En als we iets kunnen verkopen, doen we dat' lijk van die kleine beleggers", lichtte Henk van Koeveringe van Zeeland Investments Beheer gis teravond toe aan Vlissingse raads leden. „Zo vergroot je de betrok kenheid bij het ziekenhuis bij zo veel mogelijk mensen. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat die betrokkenheid de laatste jaren laag was. Op deze wijze ver andert dat. Put your money whe re your mouth is." Het ziekenhuisgebouw aan de Koudekerkseweg wordt aange kocht door een vastgoed BV die de renovatie laat uitvoeren. De totale investering bedraagt twin tig miljoen euro: vijf miljoen voor aankoop van het pand, vijf tien miljoen voor vernieuw bouw. Het ADRZ gaat het ge bouw vervolgens huren. Die huurprijs kan omlaag zo dra overbodige grond en onroe rend goed worden verkocht. Dat is er nogal wat, aldus Van Koe veringe. „Het pand is tweederde te groot en er zijn te veel parkeer plaatsen. Alle vooroorlogse bouw kan eraf. En als we iets kunnen verkopen, dan doen we dat." Of de verbouwing een impuls voor de Zeeuwse economie zal zijn, wilde SGP'er Lilian Janse weten. „Als het aan mij ligt wel", antwoorde Van Koeveringe. „Maar ik heb eens een project in Cadzand bij alleen maar Zeeuw se aannemers aanbesteed en op een gegeven moment werkten er toch honderd Polen. Daar kan ik dan niks aan doen." Van Koeveringe hamerde bij het Vlissingse gemeentebestuur nog wel op snelheid. „Dit is geen plan waar nog drie jaar aan ge werkt kan worden. Het is nu of nooit, dus het zal van twee kan ten moeten komen." „Een magnetic resonance imaging scanner maakt door middel van een magnetisch veld 'plakjes' van het lichaam.Met een mri kun je veel beter weke delen van en orga nen in het lichaam bekijken. Heel goed te zien zijn hersenen, pezen, spieren en organen in de buik." „De scanner was 15 jaar en verou derd. De elektromagneet was van een relatief lage sterkte (1 tesla). De nieuwe is sterker (1,5 tesla). Dat is dezelfde sterkte als de mri-scanner in het ziekenhuis in Vlissingen. Die is van een model eerder dan de nieuwe in Goes. De scanner in Vlissingen gaan we ko mend jaar upgraden, zodat we op beide locaties dezelfde scanners hebben." „We kunnen scherpere beelden maken die ook beter te beoorde len zijn. Bij de oude scanner moest je heel stil blijven liggen; de kleinste beweging had al veel effect op de beelden. Nieuwe tech nieken zorgen er nu voor dat die bewegingen eruit gehaald wor den. Daardoor wordt de kans op goede beelden groter." „Het onderzoek gaat sneller. Een knie-onderzoek duurt straks tien tot vijftien minuten, terwijl dat eerst twintig minuten in beslag nam. We kunnen dus meer men sen scannen en de wachttijden zullen korter worden. Verder is het gat waar je in gaat groter. De oude tunnel was 60 centimeter breed, de nieuwe 70. Dat is een wereld van verschil. Bovendien kunnen we nieuwe onderzoeken gaan doen, onder andere naar de hartspier. Daardoor hoeven patiën ten straks niet meer naar andere ziekenhuizen." „Maandag is de scanner naar bin nen gehesen. Nadat alles is aange sloten volgt een testperiode van drie weken. Daarna kan hij wor den gebruikt. In de tussentijd ge bruikt ADRZ een mobiele mri zo dat afspraken kunnen doorgaan." „Dit is het eerst zichtbare van het contract van 25 miljoen euro dat ADRZ in februari met Siemens sloot. Dat concern levert en onder houdt de komende tien jaar medi sche apparatuur." #Twitter Dominique de Jonge @DoDe Jonge Kunnen het er geen 6 worden; 5 promi nenten en 1 gewone burger? Ik zou ook wel willen! Het weer De bijnaam The Terminator Voor het eerst in de ge schiedenis van de Tour de France finisht er zondag een etappe op Zeeuwse bodem. Op sportge bied is Zeeland voor even de be langrijkste plek op aarde. Een heugelijke dag, waar je optimaal van moet genieten. Maar wat is daar allemaal voor nodig? Een overzicht met praktische infor matie en tips, die maar al te goed van pas kunnen komen. Impact De Tour-etappe naar Neeltje Jans behoort tot een van de acht ritten van de 102e editie van de Tour de France die van start tot finish wordt uitgezonden. De beelden van Zeeland bereiken 190 landen, via honderd verschil lende televisiekanalen. Zestig van die kanalen zenden ook li ve-beelden uit van het Zeeuwse landschap. Tweeduizend journa listen zullen hun weg zoeken bij het perscentrum op Neeltje Jans om verslag te doen. Veiligheid Er is vermoedelijk geen sport waar je zo 'dichtbij' kunt komen als bij het wielrennen. In tegen stelling tot het voetbal vormen de wegen hier het stadion. Dat je de renners bij wijze van spreken kunt aanraken is prachtig, maar daarin schuilt ook het gevaar. Verlies je hond of andere huisdie ren niet uit het oog (of laat ze thuis) en doe geen 'Joannathan Duinkerketje'. Kijk ook uit met het maken van foto's, de renners naderen sneller dan jij door je fo tocamera kunt zien. Ook daar- nog 5 dagen van zijn (helaas) voorbeelden te over. Reclamekaravaan Ongeveer twee uur voordat de renners komen, passeert de re clamekaravaan. Deze bestaat uit 154 voertuigen van 34 verschil lende merken. De zeshonderd mensen die op deze wagens staan, geven in de hele Tour de France zeker veertien miljoen at tributen of etenswaren weg. De optocht van de reclamekaravaan duurt ongeveer 35 minuten. Let ook bij het passeren van deze 'happening' op uw veiligheid en ren niet als een dolle de weg op voor dat ene petje. Daar zijn er bovendien genoeg van. Weersverwachting De weersverwachting voor de Tour-etappe naar Neeltje Jans door Wendy Wagenmakers Henk van Koeveringe, ZIB 6 vragen aan radioloog Rob Highet van het Ad miraal De Ruyter Zie kenhuis over de nieuwe mri-scanner. Door een weggebroken muur van het ADRZ in Goes is maandag een nieuwe MRI-scanner gehesen. Niet alleen gaan artsen, maar ook patiënten ermee flink op vooruit. door Jeffrey Kutterink Wat kun je met mri-scanner? Wat was er mis met de oude mri? Wat is het medisch voordeel van de nieuwe mri-scanner? Wat is het voordeel voor de patiënt? Wanneer in gebruik? Wat kost het? r> Dominique reageert op het be richt dat vijf Zeeuwse promi nenten de etappewinnaar op Neeltje Jans een hand mogen geven. Ze zou dat graag ook doen. Het weer op Neeltje Jans op zondag 5 juli: 24° Celsius Neerslag: 2 mm Wind: 4 (noord-west) (Bron: Weerplaza.nl) Eén van de favorieten om de ko mende Tour de groene trui te winnen is Peter Sagan. De Slo- waak heeft vier etappezeges in de Ronde van Frankrijk achter zijn naam staan en staat bekend als een allrounder. Voordat hij prof werd was Sa gan namelijk ook actief in het veldrijden en mountainbiken. Aan die laatste sport hield hij zijn bijnaam The Terminator over. Op fietsen van Cannonda- le deed hij een paar jaar gele den mee aan de wereldbeker mountainbiken en Sagan ging niet al te zacht met het materi aal om. Banden, frames, noem het maar op; met de Slowaak op het zadel sneuvelde het ene na het andere onderdeel. Alles ging kapot, in de stijl van filmster Arnold Schwarzeneg ger, die onlangs voor de vierde keer in de huid van de actieheld is gekropen. Morgen: 'Beer(tje)' Do's en don'ts bij de Tour door Arwin Willemsen In het circus rond de Tour de France reizen tien doktoren met het peloton mee. Gezien de verwachte weersomstandigheden doen de toeschouwers er goed aan zich zondag flink in te smeren met zonnebrandcreme. foto ANP/Robin van Lonkhuijsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73