Sluis: meer geld naar toerisme KNPV viert verjaardag Clubs mogen wennen aan verlaging subsidie Dorpsraad Sluiskil hoopt op bouw goedkope woningen Repair Café Hulst zoekt onderkomen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 'Techniekclub' Hulst zoekt een nieuw honk, omdat ze geen subsidie voor het SLUIS. Van het geld dat de ge meente Sluis vorig jaar over hield, gaat twee ton naar het toe risme. Dat bepaalde de Sluise ge meenteraad afgelopen week. Sluis presenteerde deze maand een jaarrekening met een positief saldo van 1,4 mil joen euro. Het college wilde dat geld in de algemene reserve stop pen. Een deel ervan kan recht streeks naar het uitvoeren van de doelen uit de recreatievisie, meende de VVD echter. De libe ralen wezen erop dat het positie ve resultaat mede tot stand kwam doordat er 425.000 euro méér toeristenbelasting binnen kwam dan begroot. Over de be steding van de 200.000 euro zou het gemeentebestuur, meende de WD, in conclaaf kunnen gaan met de betrokkenen uit de recreatiesector. Vijf van de acht fracties von den dat niet nodig. Zij wezen er op dat er al veel geld in het toe risme wordt gestoken en von den dat er eerst concrete, goede plannen gepresenteerd moeten worden voordat er 'blind' geld in het toerisme wordt gestoken. De WD kreeg uiteindelijk al leen steun van het CDA en Nieuw Gemeentebelang, maar dat was voldoende voor een meerderheid. CLINGE. De Koninklijke Neder landse Politiehonden Vereni ging (KNPV) viert zaterdag met een jubileumwedstrijd de negen tigste verjaardag. Publiek is welkom om te kij ken naar wedstrijden speuren en appel vanaf 9.00 uur. Het al tijd weer spectaculaire stelwerk/ bijtwerk zal vanaf 14.00 uur van start gaan. De politiehondenver eniging is te vinden aan de Bis- schoppendreef in Clinge. Een centrifuge draait door een nieuw elek- triciteitsdraadje bin nen een half uur weer als een zonne tje. Met nieuwe kogel lagers krijgen twee mannen een stofzuiger ook weer aan de praat. Alleen de heggenschaar moet als verloren worden beschouwd. De tandwielen van een vitaal onder deel zijn te ver afgesleten. De mannen van het Repair Ca fé Hulst zijn elke dinsdagmiddag in een voormalig klaslokaal van de Moerschansschool in Hulst te vinden. In dat lokaal hebben ze een paar kasten en rekken met ge reedschap en materiaal, dat wordt gebruikt voor de reparatie van al les wat maar kapot kan gaan in een huishouden. Een koffieapparaat, geluidsappa ratuur, een wasmachine of een grasmaaier die er mee uitscheidt, moet je niet in de grijze bak gooien. Want vaak weten de man nen van het Repair Café ('tech niekclub', zeggen ze zelf) het appa raat of de machine weer aan de praat te krijgen. Een mevrouw uit de buurt weet dat al heel lang. Ze is vaste klant. Een wasrek, een mixer en een steelpannetje danken een tweede leven aan het Repair Café, somt ze op. Toen ze onlangs ge dachteloos een kapotte tondeuse in de vuilcontainer gooide, kwam ze even later bij zinnen. „Ik heb hem er toch maar weer uitge haald. Misschien valt het ding toch nog te maken en dat scheelt toch weer." Tonny Warnier geeft haar groot gelijk. Baat het niet, dan schaadt het niet. Hij is zelf nog maar een jaar of vijf lid van de techniek club, maar heeft de lol van het sa men dingen maken wel ontdekt. 'Het Repair Café zorgt ervoor dat mensen met een karig inkomen de boel draaiend houden' De vijftien mannen die het café draaiend houden, zitten dan ook in zak en as, omdat ze hun repara tieruimte kwijt raken. Ze huur den het schoollokaal van Scalda, maar die instelling krijgt geen sub sidie meer van de gemeente Hulst. Warnier en zijn kompanen zijn ten einde raad. Geld voor huur hebben ze niet. En ze willen hun 'klanten' ook niet op kosten jagen. „Een kleine bijdrage voor het ver vangen van gereedschap of iets lekkers bij de koffie. Daar doen we het voor", verklaart Tonny on der instemmend geknik. Het Repair Café heeft bij Hulst voor Elkaar aangeklopt om hulp. Ellen Verstraten van de welzijnsor ganisatie kwam al in actie en pro beert de gemeente te overtuigen van de noodzaak van een nieuw onderkomen. „Het Repair Café doet goed werk. Ze knappen de spullen niet alleen voor henzelf op, ze zorgen er ook voor dat men sen met een karig inkomen hun huishouden draaiend houden. Die club mag niet verdwijnen." Het gaat om tientallen clubs en stichtingen. Sluis wil volgend jaar immers een lager vast subsidiebe drag geven en clubs de mogelijk heid geven dat te verhogen door activiteiten te organiseren. Prima, vonden de meeste raadsleden, maar voor veel clubs is dat een erg rigoureuze stap. Op initiatief van coalitiepartijen CDA, Nieuw Ge meentebelang en VVD komt er nu een overgangsjaar, dat moeten dienen als 'vangnet'. Wethouder Albert de Bruijn, die intern nog bijzonder boos had gereageerd op het voorstel en zelfs even met opstappen dreigde, bleef kalm en noemde de wijziging 'jammer'. „Volgens mij hebben clubs al jaren de tijd gehad om in te spelen op de nieuwe situatie. Dit zit immers al heel lang in de pen." D66-fractievoorzitter Wim Huigh was minder mild. Hij ver weet zijn coalitiegenoten gebrek aan daadkracht. „Dit uitstel is vol strekt onaanvaardbaar en onaccep tabel." D&T en de SP stemden hele maal tegen de nieuwe regels. Vol gens Arnold Scheppers (D&T) zijn die te veel gericht op het toe risme en ongunstig voor de leef baarheid in de kleine kernen. B en W geven voorrang aan de bouw van woningen op de plek van de voormalige Sint Antonius- school. Na het mislukken van eer dere bouwplannen op de locatie van de voormalige zusterflat heeft het college die plek en om geving uit het hoofd gezet. De dorpsraad is niet tegen de bouw van woningen bij de kruising Baljuwlaan/Nieuwe Kerkstraat. Maar de raad vreest dat daar te du re woningen worden gebouwd, die alleen door beter in de slappe was zittende senioren kunnen worden betaald. Uit een enquête van de dorps raad bleek vorig jaar dat een be hoorlijk aantal senioren juist op zoek is naar goedkopere, betaalba re huizen. De dorpsraad wil dan ook graag dat het college met Roobeek Ontwikkeling om de ta fel gaat zitten. Die projectontwik kelaar heeft het voormalige water schapslaboratorium, ook bij de Pierssenspolderstraat, in bezit en 'Goedkope woningen met zicht op het dorpspark zijn ideaal voor veel senioren' wil dat vervallen, dichtgespijker de pand wel slopen. Maar Roobeek wil dan wel nieuwe wo ningen neerzetten. Voorzitter Jan Dane van de dorpsraad weet dat Roobeek 27 appartementen zou willen bouwen. „Dat kan in drie fases. Mocht er niet genoeg ani mo voor zijn, dan kun je het al tijd bij negen of achttien wonin gen houden." Dane is blij dat de raadscom missie Omgeving wethouder Van Hulle heeft gevraagd om de bouwmogelijkheden in Sluiskil nog eens te bekijken. Van Hulle, die de dorpsraad eerder duidelijk liet weten weinig heil in overleg te zien, heeft Dane daarna laten weten dat hij gauw 'een kop kof fie wil komen drinken'. „We ho pen op een positief gesprek." DINSDAG 30 JUNI 2015 Klusjesmannen dakloos door René Hoonhorst De klusjesmannen van het Repair Café kunnen bijna alles maken, maar de heggenschaar heeft het loodje gelegd. Een geheel afgesleten tandwiel in het binnenste van het apparaat is niet te herstellen, foto Peter Nicolai Ellen Verstraten, Hulst voor Elkaar door Martijn de Koning OOSTBURG. Clubs in de gemeente Sluis die er door de nieuwe subsi dieregeling fors op achteruitgaan, mogen gebruikmaken van een over gangsregeling. Ze krijgen volgend jaar de helft van hun huidige subsi diebedrag, om pas in 2017 in de nieuwe, definitieve situatie terecht te komen. Dat heeft de Sluise ge meenteraad besloten. door René Hoonhorst SLUISKIL. Een gesprek met wethou der Frank van Hulle moet de weg vrijmaken voor de bouw van goed kope seniorenwoningen aan de Pierssenspolderstraat, hoopt de Dorpsraad Sluiskil. Jan Dane, voorzitter dorpsraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72