Imares haakt definitief af 6 BEVELANDEN en THOLEN Oesterexperience met restaurant, zalen en winkel in plaats van kantoortoren in project De Zaete Yerseke. 49 98 29 98 59 29 Mivabel vraagt ervaringen wmo Blazen in de tuin YERSEKE. Opnieuw moeten de plannen voor De Zaete in Yerse ke worden aangepast. Onder zoeksinstituut Imares ziet defini tief af van verhuizing naar het nieuwbouwproject. Daarmee be landt het plan voor de vierde to ren in de prullenmand. Projectontwikkelaar Jan Sips heeft echter al een ondernemer gevonden die op de kavel van de kantoortoren een oesterexperien ce wil beginnen. Dat bedrijf gaat ook het 'onthaal' exploiteren. Dit startpunt voor toeristen, dat te vens een dorpshuisfunctie heeft, is voor Reimerswaal altijd het uitgangspunt geweest om het het oude dorpshuis te verkopen en de grond aan de Oosterschel- de opnieuw te ontwikkelen. Het nieuwbouwproject zou aanvankelijk uit vier torens be staan. De eerste woontoren is al af, de tweede volgt volgens Sips dit najaar. In de derde toren zou een hotel komen. In december liet hij weten daar geen exploi tant voor te kunnen vinden, in plaats daarvan zou Sips liever goedkopere appartementen reali seren. De Terneuzense project ontwikkelaar was toen wel hoop vol over Imares, die op het punt zou staan om de handtekenin gen te zetten voor de huur van kantoren in de vierde toren. „Helaas laat de bedrijfsvoe ring van Imares het niet meer toe. Dat is een klap voor het pro ject", zegt Sips. „Maar zoals Cruijff zegt, elk voordeel heeft z'n nadeel. We hebben nu een partij gevonden die daar een oes terexperience wil maken met veel meer uitstraling omdat het niet onder een toren zit." Aan de zeekant komt een restaurant met terras. Verder is voorzien in een informatieruimte over de schelp diercultuur en een zalencomplex dat omgetoverd kan worden tot één grote ruimte. Daar is ruimte voor grotere bijeenkomsten en voorstellingen, zoals die ook in de oude Zaete plaatsvonden. Het plan moet volgens Sips en wethouder Hans de Kunder ge zien worden als een aanvulling, die vooral grote groepen toeris ten naar Yerseke zal trekken. 'Voor bestaande onder nemers wordt de taart groter omdat dit veel nieuwe toeristen trekt' Bestaande restaurants, viswin kels en informatiecentra in Yerse ke als de Oesterij en het Ooster- scheldemuseum, profiteren daar alleen maar van, zo stellen zij. De raad wordt volgende week bijgepraat en heeft het laatste woord, omdat het bestemmings plan moet worden aangepast. tfiode Pullovers Kolberts Overhemden korte mouw Jack's Pantalons Polo shirts v.a. v.a. v.a. v.a. v.a. v.a. artikelen in de regio 20% KORTING Gratis meelopen met wandelgroep Wandelgroep Elke Stap Telt uit 's-Gravenpolder gaat iedere dins dagmorgen op pad. Iedereen kan gratis meewandelen. Aanvang is iedere dinsdagmorgen om 09.15 uur in sportcafé De Zwa- ke aan Egelantierstraat 8 in 's-Gra- venpolder, om ongeveer 11.00 uur is de activiteit afgelopen. Voor en na de wandeling wordt koffie ge dronken. Meer informatie via SVRZ/Marianne de Jonge: 088-8872276. informatieavond over fietspad Waterschap Scheldestromen houdt vanavond van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond over de aanleg van het fietspad langs de Gerber- nesseweg tussen Nisse en 's-Heer Abtskerke. Deze inloopavond wordt gehouden in verenigingsge bouw 't Durpsuur aan Dorpsplein 28 in Nisse. Hier krijgen belangstel lenden informatie over de uitwer king van het tracé, de hinder die hierbij hoort en de wegen die wor den afgesloten. Gratis sporten in beweegtuin Iedereen kan wekelijks gratis spor ten in de beweegtuin in Heinkens- zand, Hoefbladstraat 1. Elke laatste dinsdag van de maand is er van 13.30 tot 14.30 een thema-activiteit, vandaag is het thema 'zomer'. Dit is een combinatie van bewegen en gezelligheid, er worden oefeningen gegeven rond het thema. Tip: trek makkelijk zittende kleren aan. Deel name is gratis. Mijn dorp, mijn stad Avonddriedaagse In 's-Heer Arendskerke wordt vandaag, woens dag en donderdag een avonddriedaagse van vijf kilometer gelopen. Inschrijven kan van daag voor de wande ling tussen 18.30 en 19.30 uur in het Grand Café in Poel- wijck aan de Boog- straat. Deelname kost drie euro voor drie da gen inclusief medaille of twee euro per dag. Mivabel, de mindervaliden belan gengroep Borsele, wil graag ervarin gen horen van de inwoners met de nieuwe wmo en huishoudelijk zorg. „We willen in kaart brengen of mensen ergens tegenaan lopen, of ze het redden of niet", zegt Hen- ny Malgo. De resultaten van de en quête worden besproken met GR De Bevelanden, de organisatie die de wmo en huishoudelijk zorg voor de gemeente uitvoert. Mivabel start de enquête omdat ze geluiden opvangen dat het niet alle maal goed gaat. „Mensen zijn ge kort. Je hoort signalen dat mensen zeggen dat ze het niet redden." De enquête is te downloaden op www.mivabel.nl of op te vragen bij het secretariaat: 06-83073864. Westzeedijk, 19.00 uur - Wandeling 'verhaal van Rinus' Grote markt, over dag - Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, Joseph Lunslaan 7,19.30 uur - Zomeravond drive Bridgeclub Grand Café Poel- wijck, 19.00 uur- Avond3daagse Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur - Kom uit je huismiddag 50+ Poldert je, 19.30 uur - Zomeravondcon cert Mozart Openingsfilm Cannes in CineCity In bioscoop CineCity in Vlissin- gen is vandaag om 14.00 en 19.30 uur de openingsfilm van het Filmfestival van Cannes 2015 te zien. De film La tête hau te vertelt het verhaal van een kinderrechter en een sociaal werker die de jonge crimineel Malony proberen te redden. De ze tiener werkt zich steeds in de problemen en wordt uiteinde lijk naar een streng internaat ge stuurd. Zijn rol wordt gespeeld door Rod Paradot. Vies worden met Moddermiddag Bij Speelhof Hoogerzael aan Seisweg 83 in Middelburg is het morgen Moddermiddag. Daarmee wil het speelhof het spelen in de natuur op de agen da zetten. Van 13.00 uur tot 16.30 uur kunnen kinderen spe len met aarde, zand en water. Er zijn allerlei activiteiten zo als glijden van de modderglij- baan, goudklompjes zoeken, schminken met gekleurde klei en moddersoep maken. Deelna me aan de activiteiten is gratis. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 Een toren minder in De Zaete door Joeri Wisse Jan Sips, projectontwikkelaar 'S-CRAVENPOLDER 3392 Vierendertig dansers van Janvier Dance Masters hebben afgelopen zondag 3392,45 bij elkaar gedanst voor stichting Jayden. Ze werden gesponsord om de foxtrot door de straten van de binnenstad van Goes te dansen, bij elkaar legden ze acht kilometer af. NISSE HEINKENSZAND www.beweegtuinborsele.nl tips? mail naar redactie@pzc.nl 'S-HEER ARENDSKERKE YERSEKE Zomeravondconcert De slagwerkgroep en fanfare van muziekver eniging Mozart uit Yer seke geven de komen- HEINKENSZAND de drie weken op dins dagavond om 19.30 uur een zomeravond concert. Deze concer ten worden iedere week op een andere plek gegeven. De eer ste uitvoering is van avond op het Waght- oplein. De muziekvere niging speelt onder an dere Pirates of the Ca ribbean, Born to be Ali ve en Skyfall. Op 7 juli is er een concert in de Galjoenstraat en op 14 juli op het Dahliaplein, die beginnen ook om 19.30 uur. GOES Terrasconcert De fanfare van muziek vereniging Euphonia uit Goes geeft van avond een concert op het terras van hotel Van der Valk in Goes, waarmee zij het afgelo pen jaar onder leiding van hun nieuwe diri gent afsluiten. Dit con cert begint om 20.00 en duurt ongeveer een uur. Hotel Van der Valk is te vinden aan de Anthony Fokker straat 100 in Goes. HANSWEERT De harmonie, jeugdharmonie en slagwerkgroep van mu ziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert hielden gisteravond een tuin- concert, dat werd gehouden in de muziektuin van het verenigingsge bouw van Scheldegalm aan de Boomdijk in Hansweert. De jeugdharmo nie en harmonie staan onder leiding van dirigent Peter Kil, de slagwerk groep wordt geleid door instructeur Rene Kaljouw. foto Marcelle Davidse COLIJNSPLAAT GOES 'S HEER ARENDSKERKE KAPELLE 08.00-12.00 uur - Weekmarkt KRUININGEN YERSEKE VLISSINGEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66