Zeeuwen op podium 3100 auto's Bij Neeltje Jans kunnen nog eens 5000 wagens parkeren ZEELAND 9 haribo van een boottocht is er de moge lijkheid om de Oosterschelde te verkennen. Ook is er een 'mini-Tour' rond om de finish op Neeltje Jans. Deze wordt verzorgd door oud-renners Patrick Tolhoek en Antoine Goen- se. Het duo leidt je naar plekken rondom het terrein van Tour-orga nisatie ASO, die verder niet voor het publiek toegankelijk zijn. Ui teraard is dit allemaal het voorspel van wat zich rond de klok van kwart over vijf afspeelt op Neeltje Jans. Parkeren Zowel op de Brouwersdam als op Neeltje Jans zijn er twee grote parkeerplekken beschikbaar ge steld. Op het Zeeuwse deel van de Brouwersdam kunnen 3100 auto's geparkeerd worden, op het Zuid-Hollandse deel zijn dat er 5000. Op Neeltje Jans is eveneens plek voor 5000 auto's. Zorg ervoor dat je ruim op tijd bent als je van plan bent naar de finish op Neel tje Jans te komen. Het eiland is vanaf 11.00 uur afgesloten voor ge motoriseerd verkeer. Tussen 14.00 uur en 18.45 uur is ook de route in Zeeland afgesloten. Er worden maximaal 24.000 mensen toegela ten op de Oosterscheldekering. geeft dertig procent kans op neer slag en temperaturen tot 25 gra den. Verder wordt windkracht vier vanuit het noordwesten voor speld. Achter het gehoopte waaierspektakel kunnen we dus een vraagteken zetten. Er staat in elk geval genoeg wind om niet door te hebben hoe warm het is. Neem dus zeker zonnebrand crème mee. Het meenemen van een poncho is vanwege de kans op regen ook niet overbodig. Voedsel en drank Omdat het hele spektakel, onge acht op welke plek je langs de rou te staat, best even kan duren hier bij het advies om voldoende eten en drinken mee te nemen. Zoals net al aangegeven, de reclamekara vaan passeert twee uur voor de renners. Daar zit dus nog een be hoorlijke periode tussen. Met dit weer is het vooral raadzaam om goed te drinken. Mocht je onver hoopt toch honger of dorst krij- gen, dan staan er op Neeltje Jans en de Brouwersdam diverse kraampjes waar je wat kunt halen. Aan de finish Aan de finish vinden vanaf 11.00 uur verschillende activitei ten plaats. Attractiepark Neeltje Jans is geopend en door middel Doorkomsttijden bij volgende gemiddelde snelheid: Brouwersdam 16.49 16.57 17.06 Burgh-Haamstede 17.11 17.19 17.29 Neeltje Jans (finish) 17.17 17.26 17.36 Namens Zeeland staan vijf prominenten zon dag na afloop van de Touretappe naar Neel tje Jans op het erepodium om de ritwinnaar en de diverse klasse mentaanvoerders de hand te schudden. Het zijn: commissaris van de Koning Han Polman, gede puteerde Ben de Reu, burgemees ter Rob van der Zwaag van de ge meente Veere (waar Neeltje Jans onder valt), directeur-generaal Jan Hendrik Dronkers van Rijkswater staat en Martin Verbrugge, top man van Verbrugge Terminals en betrokken bij de sponsorcommis sie rondom de Tour de France. DINSDAG 30 JUNI 2015 Ongeveer twee uur voordat de renners komen, passeert de reclamekaravaan. De optocht van de reclamekaravaan duurt ongeveer 35 minuten, foto ANP/Valerie Kuypers Plaats 48 km/uur: 46 km/uur 44 km/uur Gedeputeerde Ben de Reu (links) en burgemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere (rechts) staan zondag op het podium. In het midden Tourdirecteur Christian Prudhomme. foto ANP/Arie Kievit Bij de finish van de Tour mogen er 'maar' 24.000 toeschouwers op Neelje Jans. Dus kom op tijd. foto ANP/Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60