Stadsbierbrouwerij in Slot Oostende in Goes 2015 Blote voetenpad geopend 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Gratis kijken in Noordhavenpoort Maaisel met scherpe naaldjes blijft achter op blote voetenpad in beleefpark De Mirakel in Goes. L In de regio Predikant neemt na acht jaar afscheid Mijn dorp, mijn stad t» Distel doet pad pijn A uw, auw, auw", jammert de een. „Ik wil niet meer lopen", brengt de ander snikkend uit terwijl dikke tranen over de wangen biggelen. De feestelijke opening van het blote voetenpad in De Mirakel in Goes ontaarde gisteren onbe doeld in één groot tranendal. De oorzaak: afgemaaide distels. Het begon allemaal zo vrolijk in het natuurbeleefpark bij Goes. Twee klassen van De Wingerd en de Kloetingse school gingen welgemoed op pad, samen met wethouder Jo-Annes de Bat die voor de gelegenheid ook zijn schoenen had uitgedaan. De tocht begint over gras, heerlijk zacht aan de voeten. Een beetje zand en slik leverde ook nog wei nig problemen op maar dan be ginnen al snel de eerste kinde ren te hinkepinken. Het zijn dun ne, maar o zo gemene naaldjes van de afgemaaide distels die in de voetzolen prikken. „Ik ben nu wel beschermd", roept een van de jongens vrolijk terwijl hij door het modderbad banjert. „Ik heb een laag op mijn voeten." Helaas was het ij dele hoop. Het pad richting de boom stam waar ze overheen moeten ligt bezaaid met de prikkende naaldjes. De tranen beginnen te vloeien. Wethouder Jo-Annes de Bat kan het niet langer aanzien en breekt de tocht af. Een voor een draagt hij de kinderen rich ting een geasfalteerd pad. Daar zit al snel een grote groep kinde ren naaldjes uit de voeten te peu teren. Geholpen door de juffen en verslaggevers die meepeute- ren of kinderen naar het pad dra gen. De tranen drogen snel, ze ker als ze horen dat ze niet meer verder hoeven lopen. „Ik wil nog wel een keer over het pad", zegt Eszra. „Maar dan ga ik alleen maar door het water." •i J b -'i '-v*~ 'V'-- Jo-Annes de Bat draagt een kind nadat het zich pijn deed aan distels. door Luc Oggel GOES Goes krijgt weer een stads bierbrouwerij. Die komt op de plek van Slot Oostende aan de Singelstraat. Initiatiefnemers Yamina Ab- doun uit Kloetinge en Anita Maas uit Goes kopen de histori sche locatie in de binnenstad, be staande uit het voormalige Griekse restaurant Rhodos en een stuk grond waar ooit de bio scoop stond. Die bevatten restan ten van het oude slot uit de twaalfde eeuw. Afgezien van de archeologische elementen - de gewelven en de ridderzaal - wordt bijna alles gesloopt. Er komt een stadsbrouwerij, gecom bineerd met een horecagelegen heid en een winkel voor terug. In de brouwerij zullen eigen, nog te ontwikkelen Goese spe- ciaalbieren worden gebrouwen. Volgens Anita Maas onder scheidt het bedrijf zich van ande re Goese horecazaken doordat wordt ingezet op 'beleving'. „De tijd van simpel aan een tafel zit ten is wat ons betreft voorbij. Er is voor klanten altijd iets te zien. Het brouwproces, de grondstof fen en producten. Daarnaast komt er een open keuken waar onder meer taarten en stroopwa fels gemaakt worden. Ook leg gen we een binnentuin aan en zoeken we samenwerking met het museum. In het slot heeft ooit een brouwerij gezeten." Het Middelburgse Architec tenbureau Rothuizen werkt aan het ontwerp. De ambitie is om in juli volgend jaar te openen. In CineCity in Vlissingen is vandaag om 14.00 en 19.30 uur de openingsfilm van het Filmfestival van Cannes 2015 te zien. De film La tête haute speelt zich af in Frankrijk en vertelt het verhaal van een kinderrechter en een sociaal werker die de jonge crimineel Malony proberen te redden. Malony, een tiener met een moeizaam verleden, werkt zich keer op keer in de problemen. Hij komt onder toezicht te staan van kinderrechter Florence. NIEUWERKERK Na bijna acht jaar de Protestantse gemeente Nieuwerkerk te hebben gediend, gaat dominee T.J. Smink zijn ambtswerk voortzetten in de Hervormde gemeente Wierden. Zondag 5 juli om 14.30 uur zal in de Johanneskerk aan de Kerkring de afscheidsdienst worden gehou den waarin Smink zelf voorgaat. Het moment van de formele ont- bintenis wordt begeleid door de consulent, ds. F. den Oudsten uit Bruinisse. Na afloop van deze af scheidsdienst is er tijdens een kof- fieontmoeting gelegenheid om de familie Smink persoonlijk de hand te drukken. Voor de dorpsgemeen schap en andere belangstellenden is er bovendien de mogelijkheid om morgen van 19.30 tot 21.00 uur afscheid te nemen van de familie Smink in Punt-3. DREISCHOR Thuis in de kern SMWO en de Dorps raad van Dreischor houden vanavond om 20.00 uur in Trefpunt de Dorsvloer een bij eenkomst Clubs, stich tingen en particulieren zijn welkom. Op de agenda staat onder meer het project Thuis in de Kern en Vitaal Ontmoet Kwetsbaar. ZIERIKZEE Maritiem erfgoed In het Stadhuismu seum in Zierikzee (Trouwzaal) is morgen middag om 13.00 uur een try-out van de le zing Maritiem erfgoed, een keuze. Veronica Frenks, conservator van het Stadhuismu seum, zal ingaan op de geschiedenis van het maritiem erfgoed dat te vinden is langs de Oosterschelde. De bedoeling is dat de lezing een inleiding is om tot een discussie te komen over welk erfgoed van belang is om door te geven aan de volgende generatie. Het gaat niet alleen over schilderijen en te keningen, maar ook over schepen, over ha ventjes en steigers. De lezing zal kort zijn, cir ca 15 minuten. Met daarna nog een half uur de mogelijkheid tot discussie. RENESSE Blikmuseum Na een korte rustperio de waarin de nieuwe expositie ingericht moest worden, gaat de deur van Blik museum De Blikvan ger in Renesse op 1 juli weer open voor het publiek. Deze keer staan er miniatuurwin keltjes opgesteld. u ZIERIKZEE. De Noordhavenpoort is in de maanden juli en augustus op dinsdag-, donderdag- en zaterdagmiddag open van 13.00 tot 16.00 uur. Aanstaande donderdag voor de eerste keer. Het historische monument is op die dagen gratis te bezoeken. Er is een presentatie te zien met fo to's die gemaakt zijn tijdens de opnames van de film over het leven van Michiel de Ruyter. Ook exposeert kunstenaar Rijnhard Schregardus in het gebouw met beelden, schilderijen en keramiek. Toegang tot de Noordhavenpoort is gratis. Archieffoto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BRUINISSE Oudheidskamer: Ex positie schilderijen Annie Scheerme- ijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 20.15 uur: Yoga; Strand Westen- schouwen, 9.45-11.15 uur: Strandyoga; BURGHSLUIS Passagierschip De Onrust, 18.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textiel- werken van Els Lemkes; Trefpunt de Dorsvloer, 13.15 uur: spreekuur dok ter; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 8.30-9.00 uur: Bloed- prikpost; 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; 15.15-17.00 uur: Kindermiddag; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Dok ters prikpost; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00-13.00 uur: Workshop fotogra fie met excursie Mijn omgeving en ik!; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvereniging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbalvereniging 2000; RENESSE Dorpshuis Renesse, 19.30 uur: Yoga; SIRJANSLAND Dorpshuis Sirjans- land, 14.00 uur: Schilderclub; 19.00 uur: Gymclub; SCHARENDIJKE Port Zélande, Ieder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemel treintje; ZIERIKZEE FIZI, De Weverij, 14.00 uur: Bloed Zweet en Tranen; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Expositie Silhouetten tegen het licht en beklim ming van de toren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57