17 ft 'Je lacht samen wat af' Boos kijken als ik hoepel? Onmogelijk. De hoepel maakt het kind in je los Hoepel akee! Elke dag pakt ze haar wit-rode exemplaar zes tot zeven keer op. „Ik werk veel achter de computer. Loop ik vast of denk ik 'het is even goed zo', hup, dan pak ik die hoe pel." Dan stelt Annelies zich op naast de keukentafel, waar ze de ruimte heeft en niets kan raken. Of ze staat in de tuin. „Na 10 minuten ben ik vol energie en krijg ik nieuwe inspiratie voor mijn werk. Mijn conditie is heter geworden en mijn taille dunner. Fijn toch?" Vrijbrief Per uur verbrandt een hoepelaar circa 400 tot 600 calorieën. Ter ver gelijking: dat is net zo veel als een uur fietsen in normaal tempo. Van hoelahoepen word je leniger en flexibeler, zegt sport- en bewegings psycholoog Loots. „Het verbetert je postuur: je kunt niet gebogen staan." Niet gek dus dat de hoepel een fitnesstrend is. „Zes jaar gele den was fitness een harde manier om je spieren te trainen. Maar het wordt gevarieerder," zegt Loods. Zelf is ze ook besmet geraakt. „Boos kijken als ik hoepel? Onmo gelijk. Die hoepel is een vrijbrief om te lachen. Het maakt het kind in je los en dat hebben we hard nodig in deze drukke, prestatiege richte samenleving." Overigens, om misverstanden uit de wereld te helpen: het is geen vrouwenhobby. Floris Brouwer (41), iet-ingenieur, is fervent hooper. „De sportschool is niets voor mij: je bent daar zo eenzijdig bezig. Maar ik wilde wél sporten. Een team sport was geen optie, omdat ik niet van dat wedstrijdelement houd. Hoepelen is voor mij meditatie. Je sport, je danst. Het geeft mij een gevoel van vrijheid. En je bent je bewust van je eigen lichaam." Ook Floris zag de belangstelling voor de hoepel de afgelopen jaren spectaculair groeien. Beyoncé hoe pelt er, op z'n Beyoncés, op los in de clip Work It Out en ook Michelle Obama zweert erbij. Voor het Witte Huis gaf de vrouw-van eens een de monstratie, waarbij ze de hoepel 142 keer wist rond te zwaaien. Nederland kent inmiddels een hoe pelretraite, waarbij hoepelaars in een bos in Bladel een week lang al leen maar hoepelen. De hoepel- liefde leidt ook tot hoopjams, hoe- pelblogs, YouTubefilmpjes ('hoepel jezelf naar een sixpack in 7 minu ten') cursussen en Facebookpa- gina's waar hoepelaars hun trucs delen. De favoriete truc van Floris? De pizzatoss. De hoepel wordt om hoog gedraaid tot boven je hoofd alsof je een pizza de lucht in wap pert. En dan vang je hem weer op, met je middel. „Ik heb er anderhalf jaar op geoefend." Volgens Loots kleeft er een extra dimensie aan de hoepel. „Het is een gemakkelijke contactmaker," zegt ze. „Iedereen ziet watje doet, je kunt een hoepel moeilijk onder je trui verstoppen. Als je het park in gaat, doet de hoepel voor jou de rest." Ook Robin Herrewijnen merkt het. Sinds kort gaat ze elke woensdagavond naar het park. Op Facebook komt er dan een op roepje: 'HOOPCALL. Wie doet er vanavond mee?' Iedereen mag aanhaken. „Vorige week in de rozentuin bij het Museumpark in Rotterdam, kwamen er twee onbekende meisjes aan. Willen jullie een hoepel?, vroeg ik. Ze zijn de hele avond gebleven." Robin doet in legging, shirt en met blote voeten mee: Linkerheup, rechter heup, linkerheup, rechterheup. Naar voor, naar achter. Gefocust op een speeltuig en verder op helemaal niets. dinsdag 30 juni 2015 GO 44 i Zorg voor een goede hoepel. Groot maakt het gemakkelijker (l tot 1,15 meter in doorsnee). Mijd als beginner hoepels met bobbels of knopen, tenzij je blauwe plekken wilt. Ga recht staan - blik naar voren gericht. Eén voet zet je voor, één achter. Plaats je hoepel in je on derrug, i Zorg dat de hoepel elke keer net boven je heup bot een tikje krijgt. Zet genoeg kracht; vaak bewegen beginners te halfslachtig. Niet opgeven als het na drie (of vier of vijf of tien) keer niet lukt. le dereen kan het! Hoepelaar Annelies Steen man (61) „Een goede vriendin hoe pelt elke dag 10 minuten vóórdat ze naar haar werk gaat. Ik zit veel achter mijn computer thuis, en pak mijn hoepel bijna om het uur. Even je hoofd leeg. Hoewel ik veel heb ge sport, word ik beweeglij ker van hoepelen. Het is heel ontspannend en als ik dit met vriendinnen doe, ook nog eens lachwek kend. We hebben zo'n lol om een trucje dat niet lukt, of juist wel. En het is goed voor je: ik krijg betere buik- en rug spieren en sinds ik hoepel, is mijn conditie erop vooruit gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51