De Nooijer hoopt dat Levski een springplank Vleugelverdediger keert terug in betaald voetbal 12 Droncke Oort pakt dagzege in vierde etappe Deltaweek Triatleet Suurmond naar Hawaii Thomas van den Houten begint na drie weken vakantie aan zijn eerste seizoen bij eerstedivisionist Telstar. Dirk van Duivendijk uit Tholen kan een etappewinst aan zijn prij- zenkast toevoegen. De Schipper was met zijn boot Droncke Oort gisteren de snelste in de C-klasse van de rond- en platbodems. Met een meer dan gehalveerde schare boten verliet de Deltaweek gisteren tijdens de vierde vaardag voor het eerst Zierikzee. De start lag nog wel in de Schouwse plaats, maar de finish van de vierde race lag in Bruinisse. Bij de rond- en platbodems kwam Droncke Oort als eerste aan, gevolgd door de Swarte Paerel van Danker Rijk uit 's-Heer Arendskerke. Voorafgaand aan de vierde race werd er gevreesd voor het weer. Met een hittegolf voor de deur was de organisatie bang dat er niet veel wind zou staan. Dit viel echter mee en er kon gewoon ge varen worden. Morgen verlaat de karavaan Brui nisse. Dan gaat de etappe naar Port Zélande. Aan het einde van de dag zal het eindklassement voor de rond- en platbodems wor den opgemaakt. Twee keer zilver turners Delta Sport Sam Groothedde (talenten) en Ri co Vrijland (jeugd vijfde divisie) hebben een zilveren medaille ge wonnen tijdens de toestelfinale turnen in Tilburg. Groothedde won de plak op vloer, Vrijland op sprong. Beide turners komen uit voor Delta Sport, dat met vijf turners in actie kwam. Harmes derde op halve marathon Erwin Harmes is derde gewor den op de halve marathon in Roosendaal. Zijn tijd was 1.11.43 uur. Overige resultaten: Wim van Sparrentak (1.19.58), Edwin de Jaeger (1.22.44), Patrick de Vos (1.23.24), Paola van Gilst (1.33.35); 10 km: JaapJan Ritsema (39.44), Marieke Brusket (49.51). Bryan! Fabian! Mo hammed! Thomas!" Michel Vonk roept na afloop van de eerste training van het seizoen één voor één iedere nieuwe verster king van Telstar bij zich, en dat is best een prestatie. „En wie is die Thomas van den Houten dan?", vraagt de verslaggever van RTV Noord-Holland aan de perschef, kort voordat hij de trainer/technisch manager van de eerstedivisionist uit Velsen zijn tien aanwinsten bij zich laat roepen. „Hij is te herkennen aan een grote wond aan zijn lip." Nadere bestudering na zijn eerste training bij Telstar leert dat het met de schade bij de nieu- we jongen met die 'grote wond' wel meevalt. „Ik ben wel blij dat ie er nog aan zit", zegt Van den Houten, terwijl hij laat zien dat de natuur zijn onderlip aardig in ere heeft doen herstellen. „Ik heb er alleen geen gevoel in. Soms hangt er een tijdje een stukje sla. Dat voel ik dan gewoon niet." Door een trap van toenmalig ploeggenoot Birgen Martens in het nacompetitieduel met Dovo kon er een streep door het compe- titieslot voor de vleugelverdedi ger. Hij keek machteloos toe hoe Hoek naar de hoofdklasse degra deerde. „Ik kon ook lange tijd niet normaal eten", vertelt Van den Houten drie weken later. „Toen ik vanochtend op de weeg schaal ging staan bij de club, zag ik dat ik 7,5 kilo was afgevallen." De naam van de afgeslankte linkspoot gaat al wel over de Vel- sense tongen, maar de shirtjes met de naam Van den Houten op de rug gaan nog niet hard over de toonbank. „Ik weet niet eens of Telstar dit jaar met namen op het shirt gaat spelen", lacht de Goesenaar. „Vorig jaar deden ze dat in ieder geval niet." Op de eerste training van het seizoen 2015/2016 is het onder de 26 belangstellenden vooral rede twisten over het kunstgras dat in aanleg is („Ik heb ooit een vrien din met neptieten gehad en dat vond ik niks. Dat moet echt we zen, en da's ook zo met gras.") en zoeken welke naam bij welke per soon hoort („Die met die gifgroe ne schoenen, wie's dat?"). De oud-speler van Hoek, Goes, Zeelandia Middelburg, RBC Roosendaal en Royal Olym pic Club de Charleroi-Marchien- ne (België) begint op een broeie rige maandag na amper drie we ken vakantie aan een nieuw avon tuur in Velsen. De avond ervoor sliep hij voor het eerst in zijn ap partement in Velsen, waar nog geen bank staat. Een lamp in de wc, internet, comfortabele stoelen, een eetta fel, meer dan drie zenders op de televisie: het zijn dingen die nog Nadat een langer verblijf bij Sparta geen optie meer bleek te zijn, ging Jeremy de Nooijer op zoek naar een nieuw avontuur. Hij had in de Jupiler League kun nen blijven voetballen, hij had kunnen wachten op een kans bij een eredivisieclub maar hij koos voor een buitenlands avontuur. Gisteren zette de 23-jarige midden velder uit Vlissingen zijn handte kening onder een tweejarig con tract met Levski Sofia. Het was een verrassende keuze, die weinig mensen aan hadden zien komen. „Mijn moeder rea geerde eerst ook een beetje ver baasd", vertelde hij vanuit Sofia. „Ze moest even wennen aan het idee. Dat had ik zelf ook wel. Het was eigenlijk de bedoeling om in Nederland te blijven. Tot dit voor bij kwam. Bulgarije, denk je dan, wat moet ik daarvan verwach ten?" De deal werd voorbereid door Youssif Hamzaoui. De Vlissingse zaakwaarnemer informeerde eerst bij Sjoerd Ars, de spits van NEC die in het verleden ook voor Lev ski Sofia speelde. „Hij was heel po sitief', aldus Hamzaoui. „Hij moet het meteen doen, zei hij. In het verleden maakte Levski vaak af spraken die ze niet na konden ko men. Die tijd is voorbij. Ze vol doen aan hun verplichtingen." Dat kreeg Jeremy de Nooijer ook te horen, toen hij informeer de bij één van de spelers waarmee hij onlangs voor interlands twee weken in het Caribisch gebied ver bleef. Dustley Mulder, net als De Nooijer uitkomend voor Curasao, speelde vier seizoenen voor Lev ski Sofia. „Natuurlijk heb ik hem ook gevraagd of je je salaris altijd 'Zó, netjes hoor, stuurde Patrick Kluivert naar me, met een felicitatie erbij' krijgt. Dustley vertelde me dat het voor hem een mooie ervaring is geweest. Hij zei ook dat de presi dent die er twee jaar geleden zat een moeilijke man was. Nu is er een nieuwe president en moet al les beter. Levski is afgelopen sei zoen zevende geworden, dit jaar willen ze voor het kampioenschap gaan." De Nooijer kreeg rugnummer 8 toegewezen en hoeft de stap naar Levski niet alleen te zetten. De Bulgaarse club legde ook Denis Mahmudov vast. De aanvaller werd afgelopen seizoen door PEC Zwolle verhuurd aan Sparta, waar hij al samenspeelde met De Nooijer. „Ik vind het wel fijn dat we hier met z'n tweeën zijn", be kende de Vlissinger gisteravond. „We kunnen samen optrekken." Met zijn vader Dennis vloog Je remy de Nooijer zondag naar So fia. „We zijn rondgeleid, hebben alles te zien gekregen en ik moest nog wat tests ondergaan. Daarna hebben we de stad verkend." Gis teren werd hij naar het stadion ge bracht, waar zo'n 29.000 mensen een plekje kunnen vinden. „Bij een aantal wedstrijden zit het vol. Hoe beter het gaat, hoe gekker het wordt, zeiden ze hier." Op het trainingscomplex, dat naast het stadion van Levski ligt, moest De Nooijer gisteren nog even aan de bak. „Vier keer vijf mi nuten lopen, met een hartslagme ter om, zodat ze konden zien hoe ik er conditioneel voor sta. Met mijn conditie is niets mis, ik ben Sport sport@pzc.nl BRUINISSE KLAGENFURT. De Vlissingse triatleet Marcel Suurmond heeft een start bewijs gekregen voor de Iron Man in Hawaii. Dat geldt als het WK voor de hele triatlon. Suurmond werd zondag negende in de leeftijdscatego rie 35-39 jaar bij de Iron Man van Klagenfurt. Een dag later bleek dat hij daardoor op 10 oktober in Hawaii van start mag gaan. ZIERIKZEE ROOSENDAAL 'Wie is Van den door Mitchell Minnaard 5 Met nummer vijf op zijn rug begint Thomas van den Houten bij Telstar aan een nieuw avontuur Boven (van links naar rechts): Thomas van den Houten, Dustin Mijnders, Bryan Ottenhoff, Fabian Serrarens, Mohammed Ajnane, Rafael Uiterloo, Blake Horton, Ted Verdonkschot. Onder: Tom Noordhoff, Jordy Tutuarima, Liban Abdulahi. foto Pieter Hoogeveen door Barry van der Hooft Jeremy de Nooijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40