Familiebedrijf Dijkhuizen Verontwaardiging na een eis tot vrijspraak Rederij Dijkhuizen krijgt maar geen ligplaats in Vlissingse Binnenhaven WALCHEREN 7 49 98 29 98 59 29 Bierbrouwerij in Slot Oostende Vlissingen lijkt af te stevenen op een tweede debacle als de jachthaven. Een ligplaats in de Bin nenhaven, meer vraagt Rederij Dijk huizen niet. Maar na ruim een jaar heen- en-weer mailen met de gemeente Vlissingen is de re der nog geen steek verder. Voor zover Marinus Dijkhui zen weet, is zijn Stad Veere II het enige schip dat is gecertificeerd om tot Westkapelle over de Wes- terschelde te varen. En hoewel bijna vijftig jaar oud, volgens de reder verkeert het schip in perfec te staat. „Het is onlangs weer glansrijk door de keuring geko men. Het schip is oersterk en al- 'Laat maar eens een envelopje vallen, hoor ik soms, dan is die plaats zo geregeld' tijd perfect onderhouden. Het is een zeeboot, zegt mijn vader al tijd." Maar verder dan het Veerse Meer komt het schip vooralsnog niet. Het vervoert toeristen en hun fietsen van Veere naar Kam perland en weer terug. Liever zou Dijkhuizen met het schip de Wes terschelde op gaan, voor vistoch- ten en rondvaarten. In de winter, als het fietsvoetveer er toch uit ligt, gewoon eens kijken of daar animo voor bestaat. In april 2014 heeft Marinus Dijkhuizen een ver gunning aangevraagd voor een lig plaats aan de Piet Heinkade, de plek waar zijn opa eens begon. „Maar we komen geen steek ver der. Het blijft bij geëmmer over milieuvergunningen en Damen. In januari schreef de havenmees ter dat mijn vergunning eraan kwam en dat hij alleen nog in af wachting was van een stroomkast- je van Delta, maar daarna heb ik niets meer gehoord." Dijkhuizen begrijpt er niets van. „Er is plek zat, dat kan het probleem niet zijn. Misschien zijn de kades te slecht? Laat maar een envelopje vallen, hoor ik soms, dan is het zo geregeld. Maar daar werk ik niet aan mee." Tijdens het laatste gesprek met de gemeente is Dijkhuizen ver teld dat hij in de Tweede Binnen haven mag liggen, bij de Lasloods. „Maar dan moet ik zelf een steiger aanleggen, zelf een ponton beta len. Dan ben ik zo dertig mille ver der. En ze waarschuwen direct dat het slechts tijdelijk is." Dat kreeg ook de initiatiefne mer van de jachthaven in het Dok te horen. Die haakte af. „Tuurlijk", zegt Dijkhuizen. „Stel dat je weg moet, wat moet je dan met zo'n ponton? We worden gewoon aan het lijntje gehouden. Schandalig hoe ze op het gemeentehuis met onze stad omgaan." Wethouder John de Jonge laat via zijn voorlichter weten dat er goede gesprekken plaatsvinden met Rederij Dijkhuizen. Het zijn echte Vlissingers, die van Dijkhuizen. Grootvader Teije kwam tijdens de watersnood van 1953 met zijn vrouw en zijn sleep bootje uit Amsterdam, omdat hier werk was en daar niet. In 1973 liet hij de Madeleine bouwen om rondvaarten te gaan doen. Maar dat was hem toch niet span nend genoeg, dus dochter Made leine nam de rondvaartdienst over. Zelf bleef hij de sleepdienst doen. Madeleine verongelukte. Niet lang daarna kwam Teije ook om, bij een aanvaring op de Wes terschelde. Na dat ongeluk heeft de familie de sleepdienst ver kocht. Zoon Willem nam Stad Veere over en liet later Lady Made leine bouwen, aangepast op min- dervaliden. Tien jaar geleden kwam er een nieuwe Stad Veere en kreeg de eerste naamgenoot het cijfer 2 als toevoeging. Inmiddels is ook Willem Dijkhui zen overleden. De rederij wordt nu gerund door zijn vrouw Hen- nie en zonen Marinus en Teije. Pu Movers v.a. Kolberts v.a. Overhemden korte mouw v.a. Jack's v.a. Pantalons v.a. Polo shirts v.a. Op alle niet afgeprijsde artikelen 20% KORTING GOES. Goes krijgt weer een stads- bierbrouwerij. Die komt op de plek van Slot Oostende aan de Sin gelstraat. Initiatiefnemers Yamina Ab- doun uit Kloetinge en Anita Maas uit Goes kopen de locatie in de binnenstad, bestaande uit een pand (het voormalige Griekse res taurant Rhodos) en een stuk grond waar ooit de bioscoop stond. Die bevatten restanten van het oude slot uit de twaalfde eeuw. Afgezien van de archeologi sche elementen - de gewelven en de ridderzaal - wordt bijna alles gesloopt. Er komt een stadsbrou- werij, gecombineerd met horeca en een winkel voor terug. Die gaat waarschijnlijk in juli 2016 open. Volgens de officiële tenlasteleg ging zou H. eind april vorig jaar ge probeerd hebben twee jongeman nen bij hem thuis te beroven en zou hij hen ook bedreigd hebben met een mes. Tijdens de zitting zei de offi cier echter dat hij de rechtbank geen overtuigend bewijs kan voor houden dat de Middelburger daad werkelijk schuldig is aan die fei ten. Om die reden vroeg de offi cier aan de rechters om de ver dachte vrij te spreken. H. vertelde na afloop van de zit ting dat hij wel enkele weken in voorarrest heeft doorgebracht waarvan een deel in beperking. In die tijd mocht hij niemand, behal ve zijn advocaat zien. En daarna mocht hij wel naar huis maar moest hij maandenlang met een enkelband rondlopen. Hij zei dat hij niet snapt dat de ene officier van justitie besluit om iemand 'met zo weinig bewijs te vervol gen' en dat een andere officier ver volgens besluit om om vrijspraak te vragen. Uitspraak 13 juli. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg Tel. 0118 - 612508 DINSDAG 30 JUNI 2015 'Reder voor de gek gehouden' door Wendy Wagenmakers Marinus Dijkhuizen, reder De Stad Veere II is het enige schip dat gecertificeerd is om op de Westerschelde tot Westkapelle te varen. Rederij Dijkhuizen wil dat ook gaan doen, maar wil daarvoor wel een ligplaats in de Vlissingse Binnenhaven. En dat krijgt Marinus Dijkhuizen maar niet voor elkaar, foto Ruben Oreel MIDDELBURG. De twintigjarige Da niël H. stond gistermiddag veront waardigd buiten de Middelburgse rechtbank te praten met zijn vrien den. Hij had kort daarvoor gehoord dat officier van justitie Alexander Koning aan de rechters vroeg om hem vrij te spreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35