Officier blijft bij eis tegen truckchauffeur 2015 Brede school moet van tafel 6 WALCHEREN Na jaren gedub in gemeenteraad om een brede school in Oost-Souburg zit Artikel 12 de Burcht-Rietheim dwars. Fitheidstest voor senioren Strenk speelt op hoog niveau OOST-SOUBURG. De jarenlange be sluiteloosheid over een brede school in Oost-Souburg kan de Burcht-Rietheimschool de kans op nieuwe behuizing kosten. Dan moet de school op twee plaatsen in Oost-Souburg blij ven. Donderdag wordt de gemeen teraad gevraagd om het idee van een brede school officieel van ta fel te halen: er is geen passende plek te vinden in het dorp. Nu komt plan B aan de orde: een nieuw gebouw voor de Tweemaster/Kameleonschool. Het pand aan de Jan de Priester straat is te slecht om nog les in te geven, bovendien wil ook die school af van de dislocatie van de kleuters aan het Oranjeplein. Er wordt 25.000 euro uitgetrok ken om te zien waar en hoe die nieuwbouw kan gebeuren. Overi gens heeft het laatste onderzoek naar een plek voor een brede school in de afgelopen twee jaar ook zoveel gekost. En allemaal voor niets, vinden de beide scho len: de conclusie dat het niet kon, hadden zij jaren geleden al getrokken. De scholen willen graag een nieuw gebouw waarin zowel de Tweemaster/Kameleon als de Burcht-Rietheim onder dak komt. Dat had er al kunnen staan, als de gemeenteraad niet zo verdeeld was geweest over lo caties, vernieuwbouw op de hui dige locaties en de mogelijk van een brede school. Nu komt er een nieuwe complicatie bij: de Artikel-12 status van Vlissingen. De inspecteurs van provincie Zeeland en het Rijk moeten alle grote uitgaven van de gemeente toetsen of die 'onvermijdelijk en onuitstelbaar' zijn. Wethouder In het coalitieakkoord staat dat alle kinderen in Souburg Zuid gelijkwaardige onderwij'shuisvesting krijgen Dick Verboom ziet de bui al han gen. Nieuwbouw voor de Tweemaster/Kameleon voldoet aan die criteria, maar voor de Burcht-Rietheim niet. Dat ge bouw kan nog jaren mee, met enig opknapwerk. Verboom: „In dat geval moeten we bouwen voor één school. Maar in het coa litieakkoord is afgesproken dat al le schoolkinderen in Souburg Zuid gelijkwaardige onderwijs huisvesting krijgen." Op 17 januari 2013 reed de Mid delburger op de Schroeweg in zijn woonplaats een fietsster aan die daarbij zwaargewond raakte. Chauffeur wachtte op een bus, nam vervolgens de bocht en reed een jonge fietsster aan die nu blijvend invalide is De man stond februari van dit jaar terecht en toen eiste de offi cier ook die taakstraf. De recht bank hield de strafzaak aan om een specialist te horen die de tachograafschijf kan uitlezen. De vrachtwagenchauffeur stond die bewuste dag voor het verkeerslicht bij de kruising Kanaalweg/Schroeweg te wach ten. Bij groen reed hij richting kruising maar wachtte met op trekken tot een bus, die links af moest slaan, de bocht had geno men. Anders had hij mogelijk bij het draaien die bus geraakt. Ver volgens nam hij de bocht en reed een jonge fietsster aan die nu blijvend invalide is. Volgens een jongen, die samen met het meisje opreed, was hun licht groen. De specialist kon gisteren, aan de hand van de tachograafschijf, geen exacte beschrijving geven van de rit omdat er niets wordt geregistreerd als er minder hard dan 6 km/u wordt gereden. „Er is niet af te lezen of de auto stil stond of heel zacht reed." Advocate Natasja Wouters pleitte voor vrijspraak. Volgens haar is er geen bewijs dat haar cliënt, die bekend staat als een goede en vakbekwame chauf feur, iets fout heeft gedaan. Uitspraak 13 juni. In de regio Urban Trail heeft een nieuwe naam De Urban Trail Middelburg heeft een nieuwe naam: City Trail Mid delburg. De organisatie van het nieuwe wandel- en hardloopevene ment door de Middelburgse bin nenstad werd onlang gesommeerd om een andere naam aan te ne men. De naam Urban Trail mocht niet langer gebruikt worden. Daar op werd een prijsvraag uitgeschre ven. Via de website kon op een nieuwe naam gestemd worden. De meeste stemmen gingen naar City Trail Middelburg. Vrijdag 28 augus tus vindt het evenement plaats. Boekpresentatie Manu Keirse De opleiding Social Work houdt sa men met uitgeverij Lannoo van daag een presentatie van het boek Als ik er niet meer ben van Manu Keirse. De schrijfster is gespeciali seerd in rouwverwerking. Het boek is bedoeld voor iedereen die zich wil voorbereiden op het levensein de. De presentatie begint om 19.00 uur op de HZ in Vlissingen en is naast studenten ook voor andere geïnteresseerden toegankelijk. VTV geeft optreden in schouwburg De jazz- en streetdancegroepen van de Vlissingse Turn Vereniging (VTV) verzorgen morgen hun jaar lijkse theaterdansvoorstelling. In de schouwburg in Middelburg zul len zij een gevarieerd dansoptre- den laten zien, met onder meer een kleuterdans, streetdance, mo derne dans, musical en jazzdance. De dansvoorstelling begint om 19.00 uur. De zaal gaat open om 18.30 uur. Kaarten zijn voor 7 euro te koop bij de kassa. Mijn dorp, mijn stad Stichting Welzijn Veere, FysioFit- ness de Driehoek, SVRZ en de ge meente Veere organiseren voor alle senioren (65+) uit de gemeente een fitheidstest. Tijdens de test wordt er gekeken naar de fysieke fitheid door middel van de medisch wetenschappelijk onderbouwde 'Energy Control' (EC) test, waarbij er inzicht wordt verkregen in het lichamelijk (bewe- gings-)vermogen. Hierbij wordt ook bloeddruk, lengte, gewicht en vetpercentage gemeten. De fitheidstest wordt afgenomen in de periode juli t/m september bij FysioFitness de Driehoek in Serooskerke. De test duurt onge veer een uur. De kosten voor de fit heidstest bedragen 10 euro. De Couburg, 19.30 uur - Bridgen Burgerzaal stads huis, 19.30 uur - In formatiebijeen komst over de bin nenstad; Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film Ser gio Herman, Fucking Perfect Hogeschool Zee land, 19.00 uur - Boekpresentatie 'Als ik er niet meer ben' door rouwdes- kundige Manu Keirse Langstraat, 12.00-19.00 uur - Seizoensmarkt Vies worden met Moddermiddag Bij Speelhof Hoogerzael is het morgen Moddermiddag. Met de Moddermiddag wil het speelhof het spelen in de natuur op de agenda zetten. Van 13.00 uur tot 16.30 uur kun nen kinderen spelen met aarde, zand en water. Er zijn allerlei ac tiviteiten zoals glijden van de modderglijbaan, goudklompjes zoeken, schminken met gekleur de klei, moddertaarten en mod- dersoep maken. Deelname aan de activiteiten is gratis. Miniconcert Van den heuvel In het kader van het Lange Jan Project in de Koorkerk in Mid delburg treedt 2 juli de Middel burgse pianist en organist Peter van den Heuvel op. Hij zal de vleugel bespelen en mu ziek van Claude Debussy (Gol- liwogg's Cakewalk), Franz Lis zt, Frédéric Chopin en Edvard Grieg (Bruiloft in Troldhau- gen) ten gehore brengen. Het miniconcert in de Koor kerk in Middelburg begint om 15.00 uur. De toegang is vrij. School de dupe van getalm raad door Claudia Sondervan Dick Verboom, wethouder MIDDELBURG. Officier van justitie Jo Valente ziet geen enkele reden om zijn eis tegen een vrachtwa genchauffeur te veranderen. Hij zei gisteren tegen de Middelburg se rechters dat hij vindt dat Philip- pus L. (57) een taakstraf van hon derd uur moet uitvoeren. MIDDELBURG In CineCity in Vlissingen is vandaag om 14.00 en 19.30 uur de openingsfilm van het Filmfestival van Cannes 2015 te zien. De film La tête haute speelt zich af in Frankrijk en vertelt het verhaal van een kinderrechter en een sociaal werker die een jonge crimineel Malony proberen te redden. VLISSINGEN MIDDELBURG tips? mail naar redactie@pzc.nl VROUWENPOLDER Flow Yoga in Fort den Haak Fort den Haak in Vrou wenpolder start 2 juli met flow yogales in de subtropische tuin. Iedere dinsdag van vijf tot zes uur en op don derdag- en zondagoch tend van tien tot elf kunnen belangstellen den meedoen onder leiding van docent An- nemarike Ruitenbeek. www.fortdenhaak.nl KOUDEKERKE Ambachtsmarkt Vanaf woensdag 1 juli tot en met 26 augus tus wordt er op het Dorpsplein in Koude- VEERE kerke elke woensdag een ambachtsmarkt ge houden. Ook is de kerk te bezichtigen. De kerk en de markt zijn van 10.00 tot 17.00 uur te bezoe ken. ELLEWOUTSDIJK Vertelwedstrijd Stichting De Zeeuwse Taele en Stichting Cul tureel Erfgoed houden in september voorron des voor de vertelwed strijd 'Uutgesproken Zeeuws'. Er zijn twee wedstrijdcategorieën: een verhaal schrijven en het zelfvertellen of een verhaal schrijven en het door een ander laten vertellen. Er zijn drie data en locaties met voorrondes: 4 sep tember in 's-Heeren- hoek, 11 september in Brouwershaven en 17 september in Zaam- slag. Aanmelden kan tot 1 augustus via intzeeuws@scez. De finale is 9 oktober in 't Kerkje van Elles- diek. www.scez.nl 0? VLISSINGEN. Nadine Strenk (foto) uit Vlissingen speelt dinsdag 7 juli het D-examen op altsaxofoon. Het D-niveau is het hoogst haalbare niveau en wordt door een enkeling behaald. De Vlissingse houdt van vrijwel alle muziekstijlen. Vorig jaar is ze begonnen in de talentklas van de Zeeuwse Muziekschool. Tijdens het examen zal Strenk zowel solo spelen als een stuk samen met haar muziekvereniging Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen uit Vlissingen. Het examen begint om 20.00 uur in het Atrium van Ter Reede in Vlissingen. KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN ZOUTELANDE MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34