Politie treft ouder paar dood aan JNiet vies van beetje modder Zoet water in droge tijden goud waard Rentree in betaalde voetbal Van den Houten Coalitie in Provindale Staten verdeeld Een viaduct kost zeker 5 miljoen euro meer Provinciale Staten dringen aan op meer tijd voor een beslissing, zodat geld kan worden gevonden voor een alternatief MIDDELBURG. Provinciale Staten zien een rotonde in de Sioeweg niet zitten. Vrijwel zeker geven ze het dagelijks provinciebestuur vrij dag de opdracht meer tijd te ne men om te zoeken naar een va riant die op de lange termijn een doorstroming van het verkeer op de Sioeweg en de Tractaatweg ga randeert. Dat betekent ook dat de provincie daarvoor meer dan 20,5 miljoen euro moet bijpassen. In april bleek dat het oorspron kelijke plan voor de verbreding van de Sioeweg meer dan 30 mil joen euro extra zou gaan kosten dan de 58 miljoen euro die waren begroot. Om het tekort terug te brengen, stellen Gedeputeerde Sta ten voor het project te versoberen. De aanleg van een aantal viaduc ten is geschrapt. Het kruispunt van de Sioeweg, de Bernhardweg en de Wester- scheldetunnelweg tussen 's-Hee- renhoek en Nieuwdorp is letter lijk en figuurlijk een bottleneck. Het dagelijks provinciebestuur stelt voor daar een rotonde aan te leggen in plaats van een ongelijk vloerse kruising. Dat is de zuinig ste oplossing, maar die kost nog al tijd 20,5 miljoen euro extra. De gemeente Borsele en het be drijfsleven zijn tegen. Er is meer dan een miljard euro gestoken in de aanleg van de Westerschelde- en de Sluiskiltunnel en midden in een verbrede weg tussen Zuid- west-Nederland en Vlaanderen wil de provincie nu een rotonde aanleggen. „Je moet er dus met een karrespoor naartoe", zei Wies Saman gisteren als inspreker in de Statencommissie economie na mens de Brabants-Zeeuwse Werk gevers en de organisatie van Zeeuwse havenbedrijven Portiz. Hij pleitte voor een verbinding van twee keer twee rijstroken en overal ongelijkvloerse kruisingen, maar maakte wel duidelijk dat het bedrijfsleven daar zelf geen cent in wil steken. Tijdens de commissievergade ring bleek dat een meerderheid van de Staten de rotonde niet wil. Opvallend was dat alleen coalitie partij PvdA het voorstel van Gede puteerde Staten steunt. WD, CDA en SGP willen dat het dage lijks provinciebestuur meer tijd neemt voor een oplossing die ook meer geld mag kosten. „We moe ten ons niet laten leiden door de verkeerde zuinigheid", aldus Hans van Geesbergen (WD). „Laten we waken voor een verkeerde door start." Provinciale Staten zitten in een tijdklem. Als in juli geen besluit wordt genomen over de Sioeweg, treden boeteclausules van de aan nemer in werking en die kosten de provincie 105.000 euro per week. Volgens gedeputeerde Ge orge van Heukelom is de rotonde niet alleen de goedkoopste va riant, maar ook de enige die in 2016 klaar is. Nu drie van de vier coalitiepar tijen daarvoor niet te porren zijn, lijkt die oplossing van de baan. Als het provinciebestuur zelf niet bereid is een ongelijkvloerse va riant nog eens te onderzoeken en daar geld voor te vinden, zal het daar door de Staten vrijwel zeker toe worden gedwongen. Een via duct kost minstens 5 miljoen euro meer. Dat geld kan bijvoorbeeld komen uit de reserves van de Wes- terscheldetunnel. De WD wil wel nog in juli een besluit. TERNEUZEN. Iets voor vijf uur gis termiddag heeft de politie in een flat aan de Diepenbrockstraat in Terneuzen de levenloze lichamen van de bewoners op bed gevon den. Het oudere echtpaar was al een tijd zwaar ziek, zij had uitge zaaide botkanker en hij was Park- insonpatiënt. De politie betrad de woning na dat er geen contact met het echt paar gemaakt kon worden. Een ruit werd ingeslagen. Kort daarna werd de brandweer ingeschakeld die de flat met persluchtmaskers binnenging. Omwonenden die menen te weten wat er gebeurd is, stellen dat hij niet zonder haar verder zou hebben willen leven. Een be kende van het paar vermoedt dat de gaskraan door een van de twee is opengedraaid. Dat zou ook ver klaren waarom de brandweer met persluchtmaskers de woning bin nenging. Volgens de politie heeft de brandweer metingen verricht en geen spoor van gas gevonden. Ver der wil de woordvoerder er niks meer over melden, omdat uit on derzoek is gebleken dat het een zelfdoding betreft. SPORT 11 12 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 30 juni 2015 Zeeland Rotonde sioeweg van de baan door Ernst Jan Rozendaal KLOETINGE - In menig Zeeuws huishouden konden gisteren de douche en de wasmachine een keer extra worden aangezet. Het was Nationale Modderdag en dat betekende op talloze kinder dagverblijven lekker kliederen. Verplicht vies worden, net als op Kibeo Zomerweg in Kloetinge. Moddertaartjes bakken, met en in de modder verven, mod- dervoeten maken, de moge lijkheden waren legio. Ook op de andere Kibeo-locaties en op agrarische kinderopvang Win dekind in Nisse werd gisteren lekker 'aangemodderd', foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29