vaak dubbel Kennisgeving iingen in het leven zijn dan werk ECONOMIE 21 'Airbnb haalt 1,5 milj'ard op' 'Prijsafspraken over medicijn' 'Extra verlies banen bij KLM' Ondernemers in actie tegen meer btw: radiospotjes en website Wereldkampioen 'Hypotheken worden duurder, sociale zekerheid ook. Het wordt allemaal minder riant' DINSDAG 30 JUNI 2015 baan Ondernemers hebben zich al lang aangepast aan de groeiende groep deeltijdwerkers. „In mijn bedrijf werkt minder dan 10 pro cent fulltime. De overige 150 mensen allemaal in deeltijd", zegt directeur Ineke Bomhof van Tekst20oo/Br in Utrecht. „Ik vind het geen probleem, omdat bij mijn klanten ook mensen in deeltijd werken. Ze zijn eraan ge wend dat iemand er op sommige dagen niet is en dat het werk wordt opgevangen door iemand anders. Als je je processen erop aanpast is er niets aan de hand. Bovendien: hun contracten zijn voor 24 of 32 uur, maar als het druk is, werken ze gewoon meer. Bij bepaalde functies is bij ons bedrijf 24 uur het minimum om dat we anders te veel opleidingst- jd kwijt zijn om mensen op ni veau te krijgen." „We zijn door een Amerikaan se econoom weieens The first parttime economy in the world genoemd", zegt Wilthagen. „Die reputatie van wereldkampioen parttime werken hadden we al. In Duitsland en Engeland wordt ook veel in deeltijd gewerkt, maar niet zo veel als bij ons. In ternationaal vergeleken is de om- vang van de werkweek in Neder land beperkt. Britten hebben full time werk-weken van 42 to 45 uur." Wilthagen wijst erop dat als Nederlanders werken, ze ook heel productief zijn. „Zo produc tief als Amerikanen." „En misschien is het te gemak kelijk om het aan de arbeidstij den te wijten, maar in Neder land wonen ook wel heel geluk kige mensen, blijkt uit andere onderzoeken", zegt onderzoeker Dick ter Steege van het Centraal Bureau voor de Statistiek. „Men sen nemen de tijd om leuke din gen voor zichzelf te doen." door Jasper Monster ROTTERDAM. Nederlanders beta len vaak te veel voor hun doorlo pende reisverzekering. Veel dek kingen zijn onnodig en dubbel, waardoor consumenten tot wel 200 euro per jaar te veel betalen. Dat blijkt uit onderzoek van vergelijkingssite Independer. „Bij veel verzekeringen krijg je er dingen bij die je eigenlijk nooit gebruikt", zegt Michel Wal raven van de vergelijkingssite. „Het is gewoon zonde, ook om dat het met wat vergelijken een stuk goedkoper kan". Een dekking voor gevaarlijke sporten of werelddekking bij een vakantie in Europa zijn de meest voorkomende vormen van oververzekering. Daarnaast zijn reizigers vaak dubbel verzekerd. Bijvoorbeeld voor pechhulp voor de auto, die ook al wordt gedekt door de autoverzekering of een verzekering voor medische kos ten terwijl deze vaak al door de aanvullende ziektekostenverzeke ring worden vergoed. Walraven adviseert om goed vooronderzoek te doen. „Een reisverzekering komt nooit voor too procent overeen met de wen sen van de reiziger. Het beste is om eerst op een rijtje te zetten waar je verzekering precies aan moet voldoen en daarna pas de polissen van de verschillende ver zekeringen te vergelijken. Zo weet je zeker dat je niet onnodig of dubbel bent verzekerd." SAN FRANCISCO Airbnb heeft in een nieuwe finan cieringsronde 1,5 miljard dollar op gehaald, waarmee de internet marktplaats voor slaapplaatsen wordt gewaardeerd op 25,5 miljard dollar (23,2 miljard euro). Dat meld de zakenkrant Wall Street Journal op basis van ingewijden. Onder de investeerders bevinden zich vol gens de krant diverse geldschieters uit China. De waardering van 25,5 miljard dol lar betekent ruim een verdubbeling van de waarde van Airbnb ten op zichte van april 2014 toen het be drijf 800 miljoen aan financiering wist binnen te halen. Destijds werd het bedrijf op 10 miljard dol lar gewaardeerd. DEN HAAG Ziekenhuizen, zorgverzekeraars, medisch specialisten en apothekers moeten een inkoopmacht creëren om dure en nieuwe medicijnen van geneesmiddelenfabrikanten goedkoper te maken. Dat staat in een gisteren gepubli ceerd rapport van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) over de be schikbaarheid van medicijnen in de toekomst. Ook de Nederlandse overheid zou op deze manier medicijnen kun nen inkopen en prijsafspraken ma ken, samen met andere Europese overheden. 67 Fletcher Hotels groeit met de overnames per 1 juli van Hampshire Hotel Jan van Scorel en Mercure Hotel Utrecht Nieuwegein uit tot de grootste hotelketen van Nederland. De keten zag het aantal hotels in zeventien jaar groeien van 1 naar 67.Fletcher Hotels werd opgericht in 1998, tegelijk met de aankoop van het eerste hotel op Texel. DEN HAAG PARIJS Luchtvaartgroep Air France-KLM snijdt stevig in het routeaanbod als het niet lukt bij het personeel een flinke verhoging van de pro ductiviteit af te dwingen. Daar door kunnen nog meer banen op de tocht komen te staan dan nu al het geval is. Dat schrijft de Franse krant La Tribune. Ingewijden brengen tegenover het dagblad de drastische inkrimping in herinne ring die concurrent British Air ways zo'n vijftien jaar geleden doorvoerde. Daar werd de capaci teit tussen 1999 en 2003 met een vijfde teruggeschroefd om het hoofd te bieden aan financiële pro blemen die veel kleiner waren dan die van Air France-KLM nu. Ondernemers komen in actie tegen de kabinetsplannen om het lage btw-tarief mogelijk te schrappen. Onder de noemer 'Zeg nee tegen meer btw' lanceren werkgeversor ganisaties MKB-Nederland, VNO-NCW en landbouworganisa tie LTO Nederland een campagne met radiospotjes en een speciale website. Het voornemen van het kabinet om bij de hervorming van het be lastingstelsel het lage btw-tarief voor vrijwel alle producten en dien sten te schrappen, is hard aangeko men bij het bedrijfsleven. „Brancheorganisaties vrezen een groot verlies aan klanten, omzet en banen als de plannen doorgaan: 5500 banen in de kappersbranche, 55.000 banen in de sectoren toeris me, recreatie, horeca en vrije tijd, 5000 banen en 400 miljoen min der omzet onder schilders en stuka doors en tenminste 5000 banen in de onderhoudssector." Onderne mers vertellen in radiospotjes wat de btw-verhoging van 6 naar 21 pro cent voor hen zou betekenen. De gezamenlijke website www.zegnee- tegenmeerbtw.nl biedt de mogelijk heid een petitie te ondertekenen. Rijksoverheid Vaststelling Programma Aanpak Stikstof, voor de periode 2015-2021 Op 1 juli 2015 treedt het Programma Aanpak Stikstof in werking. Dit hebben de Staatssecretaris van Economische Zaken en de Minister van Infrastructuur en Milieu, handelende in overeenstemming met de Minister van Defensie en de Gedeputeerde Staten van de provincies, besloten. Met de vaststelling wordt invulling gegeven aan artikel 19kg, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998. Doel van de PAS In een dichtbevolkt land als Nederland is het een uitdaging om een evenwicht te vinden tussen veerkrachtige natuur en gezonde economie. Het Rijk en de provincies geven ruimte aan ondernemers, omdat ze belangrijk zijn voor onze economie. Tegelijkertijd moeten economische activiteiten passen binnen de draagkracht van de natuur, want economie en natuur hebben elkaar nodig. Ruimte voor economische ontwikkelingen, sterkere natuur en minder stikstof. Dat is het doel van het Programma Aanpak Stikstof waarin overheden, natuurorganisaties en ondernemers samenwerken. Het programma heeft van 10 januari 2015 t/m 20 februari 2015 ter inzage gelegen. In totaal zijn er 561 zienswijzen ingediend. Deze zienswijzen zijn gebundeld en zijn (geanonimiseerd) beantwoord in de Nota van Antwoord. Het Programma en de Nota van Antwoord Het vastgestelde programma bestaat uit de volgende onderdelen: Programma Aanpak Stikstof 2015-2021 Gebiedsanalyses Deze documenten met bijlagen zijn digitaal te raadplegen op http://pas.natura2000.nl Daarnaast zijn de documenten van 1 juli t/m 12 augustus 2015, tijdens reguliere openingstijden in te zien bij het ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutseweg 73, 2594 AC Den Haag. Voor het Programma Aanpak Stikstof is een Plan MER (milieueffectrapportage), inclusief passende beoordeling opgesteld, welke eveneens op de website is te vinden. Ook is de Nota van Antwoord te raadplegen op http://pas.natura2000.nl. In deze nota wordt antwoord gegeven op de inspraakreacties die zijn ingediend op het Ontwerp Programma Aanpak Stikstof. Geen beroep Het besluit tot vaststelling staat niet open voor beroep. Contact Als u vragen heeft over de inwerkingtreding van het Programma Aanpak Stikstof of algemene vragen over de PAS heeft, kunt u contact opnemen met het klantcontactcentrum van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland: 088 - 042 42 42 (lokaal tarief). Ook kunt u uw vraag stellen via de website http://pas.bij12.nl. Per 1 juli is deze website de centrale plek voor informatie over de PAS in uitvoering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21