Last minutes! De Nooijer tekent bij Levski Sofia Strandwacht Vlissingen moet toren Leeghalen D66 trekt na twee uur praten de stekker eruit Premier Rutte zal al zijn onderhandelingskunsten nodig hebben voor deze hervorming. Politie treft echtpaar dood aan in de Diepenbfockstraat in Terneuzen Ziekte dreef hen ertoe samen i|iit het leven te stappen ZEELAND 1 foto Tim Koster DEN HAAG. Het belastingoverieg van het kabinet is gisteravond uit een gespat: D66 trok na twee uur de conclusie dat er voor de partij te weinig te halen valt. Hiermee is één van de grootste hervormings plannen van het kabinet-Rutte voorlopig van tafel. Partijleider Alexander Pechtold sprak achteraf van 'te weinig ambi tieuze plannen'. „Ik was teleurge steld over de werkgelegenheid, de vergroening is een lachertje en men laat kans lopen echt te her vormen." D66 ging al mokkend en mor rend aan tafel, terwijl de partij cru ciaal is om het plan aan een meer derheid te helpen. Iedereen sprak al van een gebrek aan vertrouwen, en na twee uur van overleg over viel D66 de rest: we stappen op. VVD en PvdA briesten na het overleg op het ministerie van Fi nanciën openlijk dat Pechtold een bom onder de onderhandelingen had gelegd. Eerst liet Pechtold ie dereen een rondje maken, maar toen het zijn beurt was, gaf hij er de brui aan. VVD-fractievoorzit- ter Halbe Zijlstra noemt het teleur stellend. „De coalitie heeft een se rieus pakket neergelegd, gezocht naar steun. Het leek erop dat we verder zouden praten, maar in eens was het draagvlak weg." Pechtold voelde zich in de hoek gedreven omdat hij samen met de hervormingen ook verantwoorde lijk zou worden gemaakt voor een btw-verhoging. Nu zullen PvdA en WD hem wegzetten als man-die-de-hervor- mingen-om- zeep-hielp. PvdA-lei- der Diederik Samsom: „We had den de mogelijkheid een pakket te maken dat heel veel banen zou op leveren, maar D66 trok na een rondje al de conclusie ermee te stoppen. Dat is spijtig". Volgens staatssecretaris Eric Wiebes (Financien) waren de an dere partijen - GroenLinks, SGP en Christenunie - wel van plan verder te praten. „We hadden inge zet op vereenvoudigen van het be lastingstelsel en meer banen. Er heerste een sfeer van aanpakken. De agenda's werden al getrokken, dan is het jammer als een van de partijen opstapt." Het klappen van het overleg is ook een gevoelige nederlaag voor premier Rutte. Al maanden ha merde hij erop dat de belastingher ziening een belangrijk deel van zijn nalatenschap als premier moest worden. Binnen luttele we ken gebeurde wat hij vreesde: de oppositie scheurde de plannen met allerlei eigen wensen uiteen. Hij zal zijn onderhandelingskun sten moeten aanboren om alsnog tot een hervorming te komen. ZEELAND 5 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 30 juni 2015 -_0 Hitte is 257e jaargang nr. 151 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 onderweg ZEELAND 4 Belastingoverieg spat uiteen door Tobias den Hartog en Jan Hoedeman 8 711688 555530 Korting op alle reizen met vertrek in juli of augustus Kras.nl/lastminutes of bel 0900-9697 7ocP9 Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1