fltV^ 16 Positie Guus Hiddink al maanden onhoudbaar Het besluit kondigde zich al tijden aan, maar het vertrek van Guus Hiddink bij Oranje is definitief Vierde Tour voor Langeveld, Van Baarle maakt zijn debuut Sebastian Langeveld en Dylan van Baarle zijn opgenomen in de selec tie van wielerploeg Cannondale- Garmin voor de Tour de France. Van Baarle debuteert in de Tour, voor Langeveld wordt het zijn vier de optreden. De ploeg heeft de Amerikaan Andrew Talansky, de Ier Daniel Martin en de Canadees Ryder Hes- jedal aangewezen als kopmannen. Zij krijgen verder steun van de Nieuw-Zeelander Jack Bauer, de Sloveen Kristjian Koren en Ramu- nas Navardauskas, de Litouwer die vorig jaar een rit won in de Tour. Boom en Westra gaan Nibali helpen Lars Boom en Lieuwe Westra zijn als verwacht opgenomen in de de finitieve Tour-ploeg van Astana. De twee Nederlanders moeten hun Italiaanse kopman Vincenzo Nibali helpen aan de eindzege. Ni bali start zaterdag als titelverdedi ger. Boom is outsider voor de pro loog en wil zeker mikken op de ze ge in de vierde etappe, als het pelo ton over de kasseien rijdt van Se- raing naar Cambrai. De Australiër Nathan Haas is even eens een debutant. „We gaan met drie leiders naar de Tour die allemaal hun eigen stijl hebben en aan elkaar goed aanvul len", lichtte ploegleider Charly Wegelius toe. „Ze krijgen sterke ondersteuning. Ramunas won vo rig jaar al een rit terwijl Jack er dichtbij was. Sebastian is onze wegkapitein. Zijn ervaring zal vooral van pas komen in ritten waarin de wind een rol speelt en de etappe over de kasseien. Al on ze renners zijn in staat een rit te winnen." Froome krijgt steun van Poels in bergen Wout Poels maakt deel uit van de Tour-ploeg van Team Sky. De Lim burgse klimspecialist moet zijn kopman Chris Froome bijstaan in de bergetappes. Het wordt voor de 27-jarige Poels zijn vierde Ronde van Frankrijk. Froome won de koers in 2013, maar viel vorig jaar al vroeg uit. Hij wil wat rechtzet ten. „De teleurstelling van vorig jaar is mijn motivatie voor dit jaar", zei de Brit gisteren. De Au straliër Richie Porte is ook opgeno men in de definitieve Sky-ploeg. Valverde mag aan klassement denken Movistar begint naar eigen zeggen met een uitgebalanceerde groep aan de Tour. De Colombiaan Nai rn Quintana geldt als kanshebber op de eindzege. „Maar we weten dat het raar kan lopen", stelt ploeg leider Eusebio Unzué, die de Span jaard Alejandro Valverde als scha- duwkopman meeneemt. „Ale jandro kan zo lang hij in het spoor van Nairo blijft ook aan zijn eigen klassement denken." TOURKORT ROTTERDAM. In zijn vakantiehuis in Frankrijk beleefde Guus Hid dink zijn laatste uren als bonds coach van het Nederlands elftal. De 68-jarige trainer legde de laat ste gesprekken met de KNVB in handen van zijn juristen, maar zijn directe vertrek bij Oranje was toen al wel duidelijk. Hiddink is aangeslagen, zo we ten mensen uit zijn omgeving, maar ook hij beseft dat er geen an dere optie meer is dan een onmid dellijk ontslag. De KNVB kwam al maanden geleden tot de conclusie dat Hiddinks positie onhoudbaar was geworden, maar de bond maakte het ontslag nu, kort na het seizoen en een 0-2 zege op Let land, ten langen lesten definitief. Over een ceremoniële rol als 'ambassadeur' of 'senior bonds coach' werd nog wel gesproken, 'Ik vind het jammer dat het zo gelopen is. Ik vond het een eer om weer bondscoach te zijn van het Nederlands elftal' maar de KNVB zag een functie in de entourage van het Nederlands elftal - zoals Hiddink die onlangs zelf opperde - onder geen beding zitten. Zowel Hiddink als bondsdi- recteur Bert van Oostveen kwa men daarop tot de conclusie dat een definitief afscheid het meest geloofwaardig is voor beide par tijen. Op een rol als 'chef lege do zen' zat niemand te wachten. In een persbericht gaven zowel Hiddink als Van Oostveen gister avond een korte verklaring af. „Ik betreur deze ontwikkeling", zei de bondsdirecteur. En enigszins cryptisch: „Helaas waren de resul taten van het werk van Guus niet voor iedereen meteen zichtbaar, we danken Guus voor zijn inzet." Maar het politiek correcte taal gebruik maakt de afgang nog niet minder groot. Letterlijk vanaf het begin bleek het huwelijk tussen Hiddink en Oranje een complete mismatch. Al rondom de eerste in terlands tegen Italië en Tsjechië in september verbaasden spelers en stafleden zich over de vrijblijven de, stuurloze aanpak van Hiddink, een paar maanden na het zo suc cesvolle WK in Brazilië. De bonds coach maakte een weifelende, kwetsbare indruk, zowel in de me dia als dagelijks op de werkvloer. Plan van aanpak Na het debacle tegen IJsland trachtte KNVB-directeur Bert van Oostveen dat bij te sturen door een zogenoemd 'plan van aanpak' te opperen, maar dat maakte de verwijdering tussen bondscoach en de directeur alleen maar groter. Ondertussen veranderde er onder Hiddink amper iets. De Achterhoe ker slaagde er niet in om enige lijn te krijgen in zijn werkwijze bij Oranje, worstelend met opstellin gen, heldere onderlinge afspraken en wedstrijdbesprekingen. Al in november kwam de KNVB daarop tot de conclusie dat een afscheid onvermijdelijk was, maar de vraag was nog welke rou te daarin exact moest worden be wandeld. Slechts op commissaris niveau genoot Hiddink nog enige steun. Op de burelen in Zeist was slechts het moment van afscheid nog een discussiepunt, niet de be slissing op zichzelf. Ook het gebrek aan alternatief speelde de KNVB daarbij parten. Dat Danny Blind uiteindelijk de nieuwe bondscoach moest wor den, was al vóór de aanstelling van Hiddink besloten, maar de huidig assistent zit gezien de re cente voorgeschiedenis in een ronduit lastige situatie. De EK- kwalificatie staat nadrukkelijk op de tocht, terwijl hij als rechter hand van Hiddink medeverant woordelijk is voor de moeizame laatste tien maanden. De KNVB stapt daar nu alsnog overheen. Deze week nog praat de voetbalbond over een herzien con tract voor Blind. Met de Zeeuw, vrijwel onervaren als zelfstandig coach, treedt Oranje straks aan in de cruciale interlands tegen Tsje chië, Turkije en IJsland. Na een glo rierijke carrière wacht Hiddink slechts een roemloos afscheid. Maar minstens zo pijnlijk is het ontslag voor de KNVB zelf, de voetbalbond die de Achterhoeker trots aanstelde als opvolger van Louis van Gaal, maar dat binnen een handvol weken moest conclu deren dat het de verkeerde keuze maakte. ZEVEN REDENEN WAAROM HET NIET MEER GING Sport WIELRENNEN Wout Poels begint aan zijn vier de Tour de France, foto ANP WIELRENNEN WIELRENNEN WIELRENNEN 34 miljoen De start van de Tour de France komend weekeinde in Utrecht levert de stad naar ver wachting zo'n 34 mil joen euro op. Dit zegt het Economisch Bu reau van INC. Overheid, sponsors, de Tour-organisatie, journalisten en wieler ploegen brengen alle maal geld in het laa tje. Vooral de horeca profiteert, aldus INC, maar ook winkels en vervoersbedrijven boeren goed. Inkomsten De grootste bron van inkomsten voor de lo kale economie in Utrecht vormen de uitgaven van bezoe kers. Zowel op de da gen dat de Tour de stad aandoet, als op de dagen voorafgaand aan de start, wanneer tal van evenementen plaatsvinden. De meeste uitgaven zul len bezoekers in de lo kale horeca doen, maar ook de detail handel profiteert. On dernemers spelen in op het feest met met speciale acties. Fans Ongeveer 900.000 wielerfans zullen Utrecht de komende dagen bezoeken. In to taal komen de extra dagbestedingen van bezoekers over de vijf dagen met festivitei ten naar verwachting op 17,5 miljoen euro uit. De helft van de uitgaven gaat op aan eten en drinken in ca fés en restaurants. Winkeluitgaven zijn goed voor 20 procent van de uitgaven. Over nachtingen, merchan dising en vervoer ie der voor 10 procent Onvermijdelijk door Sjoerd Mossou en Maarten Wijffels Guus Hiddink De tweede regeerperiode van In het tweede tijdperk Hiddink bij Oranje lag de mislukking van meet af aan op de loer. Zeven typerende momenten die bij droegen aan de onvermijdelijke val van een gewezen succestrainer. Moment 1, januari 2014. Hid dink komt terug uit Zuid-Korea na een knieoperatie om zijn con tract te tekenen. Hij werd al om schreven als een 'afgeleefde man'. Moment 2, september. Hiddink laat tijdens de trai ning in Tirol een bal van de voet sprin gen, iedereen lacht. Vanaf dat moment vraagt hij zich meerde re keren af of opstappen be ter is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16