TENTENSHOW bd store 'Veel weten over paarden maakt het plezier groter' 18 BEVELANDEN en THOLEN Kloetinge heeft social sofa Vango - Nomad - Coleman - Kampa - Highlander Outdoor Travel www.bdstore.com Middelburg In de regio Boekhandel De Kope ren Tuin, 09.00 uur - Inspiratiesessie met auteur Marcel van Driel Muziektuin, 19.30 uur - Zomeravond tuin- concert van muziek vereniging 'Schelde- galm' Cederhof, 08.00-21.00 uur - Expositie Tonny Fassaert Partycentrum Schou- dee, 20.00-22.00 uur - Danslessen East River Line Dancers Oesterij, 15.00 uur - Uitreiking Zeeland pas aan mantelzor gen Natuurlijk werd er vooraf hier en daar gemopperd en haak ten sommige deel nemers zelfs een jaartje af. Maar eenmaal neerge daald in Oosterland zijn harten snel veroverd, merkt Andrie de Buck van de Zeeuwse Dag van het Paard. Na 45 jaar Vrouwenpol der streek het evenement voor het eerst elders neer. „En nu hoorde ik iemand zeggen: waar om hebben we dat niet veel eer der gedaan?" Want het is een prima plek, daar aan de Bredeweg waar tot voor kort tien jaar lang het Bene- fietmenevenement werd gehou den. „Je hebt hier onbeperkt de ruimte, het zijn rechte stukken en het is een buitengewoon goe de bodem: zanderig, dus niet spij kerhard", somt De Buck de plus punten op. Bij deze 46e editie is De Buck er zelf voor de 45e keer bij, waar van de 40e keer als secretaris van de stichting Zeeuwse Dag van het Paard. „Het is uniek in Neder land dat de stamboeken die sa men een Dag van het Paard orga niseren dat al zo lang samen vol houden", zegt hij. Met de Zeeuw se Dag gaat het na al die jaren nog altijd goed. „Ieder stamboek is autonoom, bepaalt zelf wat het met de keuring 's ochtends in de eigen ring doet. Daarna zorgen we gezamenlijk voor het middag programma." Dat is een aaneenschakeling van gevarieerde shows. „We wil len een voor een breed publiek vermakelijk programma neerzet ten. Dan lopen kinderen hier dol gelukkig rond en zijn ook ouders, opa's en oma's blij." Dat lijkt zaterdag aardig te luk ken. Een prima dag, oordeelt de Pannakooi geopend Balkunstenaar Rowdy Heinen gaf zaterdag een demonstratie in de nieuwe sportkooi, nadat deze door wet houder Kees van Dis officieel was geopend op sportpark De Vos- senberg in Oud-Vosse- meer. Mijn dorp, mijn stad Duitse Petra von den Brincken, die een vakantiehuis in Scharen- dijke heeft. „Goed dat ze die kin derspeeltuin hebben gemaakt, daar is over nagedacht", zegt ze wijzend op de water- en zand- speelplaats - ver weg van de paar den. Von den Brincken bracht ve le uren op concoursen door. Haar nu 21-jarige dochter Ann-Sophie en Shetlander Amadeus - vanaf hun beider derde jaar samen - re den goed. En nog steeds vindt Pe tra dit soort evenementen leuk. „Maar ik ben ook nog steeds in paarden geïnteresseerd." Die liefde voor paarden zit ook diep bij Marjolein en Hendrik Bakker uit Ovezande. 's Och tends zijn hun Groninger paar den Gadonja en Regendans - die ze sinds februari hebben - offici eel gekeurd. „Dit was voor ons een nulmeting." De keuring le vert kennis op over hoe ze hun paarden bijvoorbeeld beter be- spierd kunnen krijgen, leggen Marjolein en Hendrik uit. Groningers zijn een zeldzaam heid. „In 1978 stond de laatste Groninger hengst, Baldewijn, al bij de slager. Die is toen op het nippertje gered. Maar juist ook omdat het om een zeldzaam ras gaat, willen we er wel aan bijdra gen." Door de keuring worden bei de merries, hun kenmerken en achtergronden geregistreerd - waardoor onder meer inteelt kan worden voorkomen. „Maar we weten ook graag overal alles van, juist om meer plezier van de die ren te kunnen hebben." Die uniciteit maakt overigens wel dat er naast Gadonja en Re gendans geen andere Groningers worden gekeurd. „Dat is jammer, want daar kun je veel van leren. Maar volgend jaar komen er meer, hebben we gehoord. Dus we komen zeker terug." 'De laatste hengst, Baldewijn, stond al bij de slager. Die is op het nippertje gered' 'Je hebt hier onbeperkt de ruimte en het is een buitengewoon goede bodem' GOES HANSWEERT KAPELLE WEMELDINGE YERSEKE Het Paardenhotel Burgh verzorgt wedstrijdjes Pushball op de Zeeuwse Dag van het Paard in Oosterland. Tot ge noegen vooral van pony Cina, Fleurop pony Bram en Vera op pony Prommers. Suzanne (links) begeleidt de deelne mers. foto Marieke Mandemaker door Esme Soesman OUD VOSSEMEER REIMERSWAAL Dorpshuizen te duur Als de gemeente Rei- merswaal structureel geld wil besparen op de dorpshuizen, zijn verregaande maatrege len nodig. Het college denkt onder meer aan het afstoten van de ge bouwen. De gemeenteraad heeft het college op gedragen elk jaar 50.000 euro te bezui nigen op de dorpshui- Rowdy Heinen in de nieuwe sportkooi. foto Niels Krebbekx/het fotoburo zen. In een notitie wordt het overdragen van de gebouwen aan andere partijen als mo gelijke oplossing ge presenteerd. Momenteel bezit de gemeente de gebou wen waarin de dorps huizen zijn gevestigd, met alle kosten van dien. In de notitie staat dat het onder steunen van de socia le activiteiten in dorps huizen zeker een taak van de gemeente is, maar dat de gebou wen niet per se eigen dom hoeven te zijn. De dorpshuizen kos ten de gemeente nu 235.000 euro per jaar. Ook het samenvoe gen van functies, zo dat minder gebouwen nodig zijn, zou geld kunnen opleveren. Het verlagen van ener gie- en onderhouds kosten en betere sa menwerking tussen dorpshuizen is ook een optie. Het college wil de voorstellen op korte termijn bespreken met de besturen van dorpshuizen en ande re belanghebbenden. De gemeenteraad be spreekt de notitie dinsdag 7 juli. KLOETINGE. In de Kloetingse nieuwbouwwijk Riethoek heeft wethouder Jo-Annes de Bat, met hulp van buurtkinderen, zaterdag middag een 'social sofa' onthuld: een betonnen bank die door dorps- en wijkbewoners van Riet- hoek, het Oostmolenpark en Emer- gis is versierd met een ontwerp van mozaïeksteentjes. De kleurrij ke 'Rietbank', een geschenk van de Vereniging Dorpsbelangen Kloetin ge aan de jonge wijk, staat op het kruispunt Boudewijn Buchlaan/Annie M.C. Schmidtlaan. Sinds maart is aan de social sofa gewerkt. Het ontwerp (met onder meer de kerk, de watertoren en een plattegrond van de wijk) be staat uit zo'n 20.000 mozaïeksteen tjes. Het is de tweede social sofa in de gemeente Goes, in 's-Heer Arendskerke staat er ook één. De kinderen maakten meteen van de gelegenheid gebruik om De Bat een petitie te overhandigen voor een voetbalveldje of -kooi in Riet- hoek. foto Izaak Verkeste tips? mail naar redactie@pzc.nl Marjolein Bakker, deelneemster Andrie de Buck, organisator Zeeuwse Dag van het Paard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63