Bracke ontsnapt miraculeus De Vierlinden lacht en huilt op het NK -m 14 SPORT Suurmond in top vijftig Bol en De Kroo's Vip zijn op dreef en slaan dubbelslag Zeeuw is sterkste 'Fries' Zeeuws goud op NK judo Winnaar komt van de stoel 'ia ■V De speler van het Terneuzense Animo was vaster dan de represen tant van de organiserende vereni ging wiens forehand haperde. Bracke deed echter het onverwach te. Hij liet de partij volledig kante len. De Axelaar (die vandaag zijn 24e verjaardag viert) ging servi ce-volley spelen, overleefde de wedstrijdpunten en pakte de twee de set met 7-5. In de beslissende set stond er geen maat meer op Bracke. Hij tenniste scherp, sloeg de nodige ballen op de lijn en won met 6-1. Tegelijkertijd ebden bij de aan vallend ingestelde routinier Barrie Bongaarts de krachten steeds Melvin Bracke deed het onverwachte. Hij liet de partij tegen Barrie Bongaarts volledig kantelen. meer weg. De Terneuzenaar had eerder ook al driesetters moeten spelen tegen Tim Louwiesse en Stefan Krijn, terwijl Axelaar Bracke in twee sets te sterk bleek voor Henk Monsieurs en Kees Kommers. In het dubbel-5 moest Bracke, samen met Ivo Verstraeten, in een Axels onderonsje zijn meerdere er kennen in Marc van Overdulve en Ronald de Pooter (6-4 7-6). In de 4-poule bedwong Jan Maarten van de Vrie (33) uit Philippine zo wel Beny Ysebaert als Wesley Rae- mdonck met 6-1 6-4. In de 5-pou- le maakte Beny Ysebaert van TC Animo de verwachtingen waar ten koste van clubgenoot Berend Hoek (drie sets) en Desiré de Schepper van TV Vogelvlucht. Re- nee van Sabben en Han Matthijs- sen van TV Sluiskil schreven de mixed-5 poule op hun naam. Het jeugdige duo Kristl Janssens/Ren- zo van der Sloot pakte de eerste prijs in de mixed-6 in een drieset ter tegen het Koewachtse koppel Machteld Kips/Erwin van Regen mortel. In het dubbel-6 ging de eindzege naar de combinaties Bas Dingenouts/Maarten Kolijn van TC Animo en Evelien en Vicky Mertens van TV Philten. Overige winnaars: Josko Simic (7), Kenny Vermunt (8), Hanneke Scheele (8), Leander Duerinck/ Frank van Kouteren dubbel-7), Angélique Sigalas/Ingrid Stofferis (dubbel-7) en Alita Wieland/ Gerrit Kamp man (mixed-7) De Vierlinden werd na twee overwinningen en een nederlaag in eerste instantie uitgeroepen tot poulewinnaar en daarmee finalist. Echter, na veel rekenwerk bleek Sombroek Langedijk 0,55 procent beter te hebben gedaan. Beide teams haalden twaalf punten uit vier wedstrijden. Zuur voor André Goozen (twee winstpartijen), Mark van der Hage (twee keer winst) en Leo de Pree, die één par tij won. Goozen: „We zijn zwaar teleurgesteld, zo dicht bij de finale en dan deze domper." In de dagcompetitie van het fi bre werd SV Walcheren uit Vlis- singen zevende. Goris van SV Wal cheren: „Een mooie ervaring. Al viel het resultaat tegen." Alleen Paul Blok en Jos Ekkebus wonnen een partij. In het fibre derde klasse werd HIO uit Heinkenszand elfde, van de zestien finalisten. Een tegenval ler voor de Bevelanders die één wedstrijd wonnen en twee neder lagen leden. Triatleet Marcel Suurmond uit Vlissingen is gisteren bij de Iron Man van het Oostenrijkse Klagen- furt als 49e geëindigd. Hij werd ne gende in de leeftijdsklasse 35-39 jaar. Aan de wedstrijd deden zo'n 3000 mensen mee. Suurmonds eindtijd op de hele triatlon (3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen, 42,195 kilo meter hardlopen) was 9.21.25 uur. De Walchenaar won veel plaatsen tijdens het fietsen; hij klom van de 625e naar de 71e plek. Op het looponderdeel haalde hij nog eens 22 mensen in. Remy Vasseur deed mee aan de Iron Man van Nice. Hij viel uit na ruim tien kilometer hardlopen. DFS kiest voor oude bekende als trainer Zaterdag-derdeklasser DFS uit Burgh-Haamstede heeft Marcel de Nijs aangesteld als nieuwe trainer. Daarmee haalt de vereniging een oude bekende binnen. De oefen- meester uit Heinkenszand was in het verleden namelijk ook al een jaar actief bij de Schouwse voetbal club. Voor komend seizoen had hij zich aanvankelijk verbonden aan Zeelandia Middelburg Ai. Leenhouts strandt in kwartfinale NK Koen Leenhouts uit Oostburg is in de kwartfinale gestrand op het NK internetschaken. De Zeeuws-Vlaming, op internet Ros- setis genaamd, won in de eerste ronde van Roeland Pruijssers (2-0), maar moest vervolgens zijn meerdere erkennen in Benjamin Bok (3-1). Diezelfde Bok won het NK uiteindelijk door in de finale Loek van Wely te verslaan. Joie de Vivre vaart eerste wedstrijd Zeilboot Joie de Vivre uit Bres- kens heeft zaterdag tijdens de Del- taweek haar eerste wedstrijd geva ren. De boot, bestaande uit zeilers tussen de vijftien en negentien jaar, is in het leven geroepen als een project voor jonge zeilers die niet in hun eentje via de optimis ten naar de groepsboten willen doorstromen. Tijdens de eerste ra ce werd de Joie de Vivre zevende. Bij de dressuurwedstrijd van De Weelruiters in Nisse schreven Vin cent Bol en zijn ruin De Kroo's Vip zaterdag op overtuigende wij ze beide proeven in het ZZ-Licht op hun naam. Bol liep in de eerste proef naar een score van 67,28 pro cent. De combinatie sloeg daar mee een gat van exact vijf procent met Lisa van de Veer uit Seroos- kerke en de ruin Zoulou. In de tweede proef stuurde Bol zijn vos- ruin met 63,71 procent naar de ze ge. Diana van Liere uit Goes ein digde met de ruin Velibor als tweede (62,57 procent). „Vip liep super. Zeer attent en goed op mij gericht", vertelde Bol. Na een tweede plaats in de warm loopronde (61,61 procent) stuurde Peter Klaasse in de herkansing in de uitgestrekte gangen uitblinken de en fraaie wissels springende ruin DJ met 64,61 procent naar de zege. De Arnemuidenaar was vol lof over zijn viervoeter. „Het is voor DJ nu zijn zesde wedstrijd op dit niveau en we hebben al vol doende winstpunten voor de pro motie naar het ZZ-Licht." Valeska Lefeber uit Koudekerke eindigde met de merrie Classic Black op de tweede plaats (64,26 procent). Mariska de Vrieze uit Kloetinge liep in de eerste proef met de vosmerrie Duchesse met de score van 63,52 procent naar de overwinning. Twee meisjesteams van Sport school Geelhoed uit Middelburg hebben dit weekend goud gewon nen op het NK judo voor teams. Zowel de meisjes tot twaalf jaar als de meisjes tot vijftien jaar leg den beslag op de gouden plak. Het team voor meisjes tot twaalf jaar werd Nederlands kampioen door in de finale het combiteam Tan Ren Jutsu/Wouters uit Noord-Holland met 3-2 te ver slaan. De meisjes tot vijftien jaar speel den in Nijmegen in de finale te gen Haaglanden. De Zeeuwse ploeg was met ruime cijfers te sterk voor de equipe uit Zuid-Hol land: 4-1. Jan Suykerbuyk/Peter de Winter wonnen het Kees Verbeek drieban den koppeltoernooi op de grote ta fel met een procent verschil. De fi nale werd op de stoel gewonnen. Suykerbuyk en De Winter had den hun laatste partij al afgewerkt en het was wachten op het resul taat van de topfavorieten Tonny van Iwaarden/André Schouwe- naar. Zij verloren verrassend ruim (18-10) van het duo Joop de Fouw/Giel Menheere. Laatstge noemde koppel werd zelfs nog tweede, voor Van Iwaarden en Schouwenaar. Op de kleine tafel wonnen Ronald van Geyt en Onur Can ongeslagen, voor Ganseman/van de Vrede. Sport kort Melvin Bracke in actie in de gewonnen finale tegen Barrie Bongaarts. foto Ronald den Dekker door Henk van de Voorde AXEL. In de 6-categorie van het Open Erpelkappertoernooi van ten nisvereniging Axel maakte Melvin Bracke zijn favorietenrol op miracu leuze wijze waar. Barrie Bongaarts stond met 6-4 en 5-2 voor en had zelfs twee matchpoints. door Joop van den Oudenhoven NIEUWEGEIN. Drie Zeeuwse biljart teams streden dit weekeinde mee op het NK. Voor HIO en SV Walche ren viel er weinig eer te behalen en voor De Vierlinden uit 's-Gravenpol- der werd het een zuur afscheid als vijfde. KLACENFURT BURCH-HAAMSTEDE VLISSINGEN ZIERIKZEE NISSE BOLSWARD. De sterkste man van zuidwest- Friesland komt uit Zee land. Krachtmans Romario Tewari uit Vlissingen was zaterdag de sterk ste in het kampioenschap van die regio én in het tegelijkertijd gehou den Open Fries kampioenschap vrachtwagen trekken. NIJMEGEN KWADENDAMME GIBRALTAR Schweertman sluit seizoen af als 74e Squasher Piëdro Schweertman is zaterdag tijdens het PSA-toernooi van Gibraltar in de halve finales gestrand. De uit Koudekerke afkomstige sporter was er als eerste geplaatst. Voor Schweertman (31) zat daarmee het seizoen erop. Hij speelde zeven tien toernooien en boek te meerdere eindoverwin ningen. Het was voor de Walche naar het jaar van zijn ren tree, na zo'n twee jaar van inactiviteit. Hij klom hoger op de wereldrang- O lijst dan ooit en staat nu 74e. in een kopgroep van drie renners. MELSELE Poleij pakt de winst De veertienjarige wielren ner Arjan Poleij uit Krui- ningen boekte dit week end alweer zijn tiende overwinning van het sei zoen. In het Belgische Melsele sprintte hij ge makkelijk naar de winst SCHULEN De Jong vierde Wielrenner Timo de Jong uit Goes is vierde gewor den tijdens een koers in het Belgische Schulen. De zestienjarige renner ontsnapte samen met ze ven anderen. De groep bleef vooruit en de ren- ner van Kon. Balen BC probeerde op een kilome ter voor de meet nog weg te komen. Hij werd echter teruggehaald en zijn ploeggenoot Davide Bomboi won uiteindelijk in een eindsprint. MIDDELKERKE Rugbyers vijfde De rugbyers van Oemoe- menoe zijn vijfde gewor den op het internationale Beach Toernooi in het Belgische Middelkerke. De Middelburgse vrou wen werden achtste. Bei de teams openden met drie overwinningen, maar konden deze niet verta len in een eindzege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49