Nieuwkoop gaat met heel Rick van Drongelen (16 jaar) 12 SPORT Mark Boot is drie manches ongenaakbaar in clubcross Verdediger uit Axel hoopt dit seizoen zijn debuut te maken in het eerste van Sparta. Mark Boot duldde geen tegen stand bij vierde clubcross van de MSV de Uitlaat in Vlissingen- Oost. De favoriet uit Burgh-Haam- stede was in alle drie manches in de sterkste klasse (MX 1 en MX 2 4-takten) superieur. Zijn grootste tegenstander, Kevin Spruijt uit Meliskerke, kwam slechts twee manches aan de start. Een duim- blessure hield hem in de derde manche aan de kant. Om de derde plaats werd in het begin fel strijd geleverd, maar Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen nam uitein delijk telkens een beslissende af stand. Dat leverde hem de eerste plaats op bij de MX 2 4-takten. De meeste spanning zat in de klas se MX 2 2-takten. Jeremy van de Goor uit Vlissingen vocht voor wat hij waard was. Hij kon echter niet verhinderen dat Brian Ver meulen uit Klundert en André Voogd uit Ouddorp te sterk ble ken. Bij de veteranen was Joost Serra- rens uit Lamswaarde de sterkste. In de eerste manche bleef Rinus van Dommelen uit Vlissingen goed bij. In de tweede manche moest hij vroegtijdig naar de kant met rugproblemen. In de derde manche kwam hij niet terug. Jacques van Putten uit Aagtekerke nam zijn plaats over. Verrassend derde werd de 69-jarige Fred Mer- tens uit het Belgische Overmere. Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen won alle manches bij de 85 cc. Dylan Serrarens uit Lamswaarde won de 65 cc. Joeri van der Hooft springt naar record Ontspannen na zijn afstuderen aan de Hogeschool in Amsterdam deed Joeri van der Hooft op zijn oude baan in Oostburg mee aan het verspringen. Hij noteerde met een een persoonlijk record van 7,18 meter, een verbetering met drie centimeter. Van der Hooft komt na zijn Wielingen-periode al een aantal jaren uit voor AAC in Amsterdam, waar hij ook als trai ner werkt. Op het discuswerpen stak Vera Wisse, ook AAC, ruimschoots bo ven de rest uit met 38,72 meter. Augustine Loof in Oranje-selectie Voetballer Augustine Loof uit Koe wacht is ook voor de derde trai ningsstage van het Nederlands elf tal onder negentien jaar opgeroe pen De Zeeuws-Vlaamse speler van (Jong) PSV maakt deel uit van een selectie van 24 spelers, waarvan er achttien zullen overblijven. Wie dat zijn, maakt bondcoach Aron Winter op 1 juli bekend, op de laat ste dag van de stage. Oranje ver trekt op 3 juli naar Griekenland, waar het EK wordt gehouden van 6 tot en met 19 juli. sport kort Als de spelerstunnel in de Kuip op het mid daguur open gaat, worden fakkels ont stoken en klinkt de liefde voor Feyenoord uit duizenden kelen. Het lijkt of de Rotterdamse club zo een thuiswedstrijd af gaat werken, maar het gaat hier toch echt om de eerste training van het seizoen, die door zo'n tienduizend aanhangers wordt bezocht. Bart Nieuwkoop heeft ernaar uitgekeken, maar moet de sessie aan zich voorbij laten gaan. „Als ik maar niet gebles seerd raak, denk je soms tij dens de vakantie. En dan word ik ziek...." De griep stak afgelopen week op en bezorgde de middenvelder uit Tholen pijn in zijn keel en een vermoeid gevoel. „Het gaat nu een stuk beter", vertelt Nieuwkoop een uur na de training. „De medi sche staf vond het beter om van daag niet mee te trainen. Die eer ste training in de Kuip, met dui zenden mensen op de tribune, die wil je meemaken. Ik baal er enorm van dat ik niet mee kon doen. Je houdt er eigenlijk geen re kening mee dat je niet mee kunt trainen omdat je ziek wordt. Ik denk dat ik deze week wel weer aan kan sluiten." Nieuwkoop ging in de winter stop mee naar het trainingskamp in Dubai en trainde in de maan den die volgden heel vaak mee met de hoofdmacht. Sinds dit sei zoen is hij officieel lid van de eer ste selectie van de Rotterdamse club. Het tijdperk als jeugdspeler heeft hij nu afgesloten. „Het zijn mooie jaren geweest", kijkt hij te rug. Door het faillissement van RBC kwam hij in 2011 bij Feye noord terecht, vier jaar later wil de Tholenaar graag weer een nieu we stap zetten. Hij mag dan altijd netjes en bescheiden overkomen, in het veld is Nieuwkoop dat niet. 'Ik vind het mooi dat ik straks met een grote speler als Dirk Kuijt mag trainen en spelen' Bart Nieuwkoop Een jaar geleden? „Toen zat ik nog in de onder 16 (de B2) van Sparta", diep te Rick van Drongelen za terdag op. En nu traint de zestien jarige Axelaar met de eerste selec tie van Sparta mee. Het is snel ge gaan. Héél snel. „Ik hoop nu dat ik dit seizoen bij het eerste mag blijven meetrainen en misschien kan ik mijn debuut wel ma ken." De stroomversnelling in zijn ontwikke ling werd naar eigen zeggen aangeduwd door Michael Reiziger, toen trainer van de Bi en nu assistent-trainer bij het eer ste. „Hij kwam kijken en zei dat ik niet op het middenveld moest staan, maar centraal achterin. Vanaf dat moment ben ik me echt snel gaan ontwikkelen." Hij kwam in de Bi, werd aan voerder, tekende een contract bij Sparta tot medio 2018, werd jeugdinternational (Oranje onder 17), speelde met Oranje het EK in Bulgarije en kreeg als klap op de vuurpijl te horen dat hij in de voorbereiding mocht meetrainen met het eerste. Voor hoelang? „Dat hangt van fitheid af', zei trainer Alex Pastoor, „maar voor al van kwaliteit." Zaterdag bij de eerste training speelde de linksbenige Van Dron gelen mee alsof hij nooit anders had gedaan. Hij genoot van de en tree op het veld. De supporters onthaalden de spelersgroep (33 man) met vuurwerk en gezang (de bekende mars SP-AR-TA). 'Het is weer een stap omhoog en ik wil er alles uithalen wat er in zit' Van Drongelen: „Een mooi moment." Uiterlijk zou je niet zeggen dat hij het broe kie op het veld was; met z'n zestien jaar is hij al groot en sterk. Hij merkte het verschil zelf wel. „Bij de start van een sei zoen is iedereen extra ge brand. In de training was het ook allemaal wat fel ler dan ik in mijn eigen team gewend ben. Maar daar heb ik geen moei te mee. Het is weer een stap omhoog en ik wil er alles uithalen wat er in zit." Van Drongelen gaat drukke tijden te gemoet. Voorlopig traint hij dagelijks met Sparta mee, soms één keer per dag en soms twee keer, maar deze week begint hij ook aan de toetsweken op het vwo. „Die heb ik de af gelopen weken goed voorbereid. Dat was soms moeilijk op te brengen als ik moe was of het was mooi weer." Maar voor zijn jon gens droom had hij het wel over. VLISSINGEN-OOST Op Mark Boot stond zaterdag in Vlissingen-Oost geen maat. Hij won alle manches, foto Ruben Oreel OOSTBURG ZEIST VLISSINGEN De Bruin trainer Arjan de Bruin (foto) wordt de nieuwe coach van de basket- baisters van BC Vlissin gen. Hij neemt het roer over van Tom Jo- ziasse, die het team elf seizoenen onder zijn hoede had. De in Kortgene woonachti ge Arjan de Bruin was van 2010 tot 2012 al coach van het man- nenteam van BC Vlis singen. Daarna was hij actief in de eredivisie bij de mannen van Rotterdam Basketbal en in de promotiedivi sie bij mannen van Binnenland. De vrouwen van BC Vlissingen werden af gelopen seizoen kam pioen in de tweede di visie, maar slaagden er niet in te promove ren naar de promotie divisie. KORSPEL Zeeuwse dubbel Wielrenster Zoë Mul der (Heinkenszand) heeft in het Belgische Korspel de vierde wedstrijd om de Flan- derscup gewonnen bij de dames jeugd. Ai- mee Schoe (Vrouwen polder) nam na de start de leiding. Schoe kreeg in de derde ron de gezelschap van Mulder en deze reed daarna weg en won met een minuut voor sprong. Schoe werd tweede. RIJSSEN Van Damme tweede Skeeleraar Rico van Damme uit Yerseke werd zaterdag tweede bij de B-rijders in de zesde competitiewed strijd in Rijssen. Van Damme moest in de massasprint alleen Rick Schipper voor zich dulden. Plaatsge noot Laurent Janse werd negende. Middelburger Erwin Mesu finishte bij de A-rijders in het pelo ton, als 22e. Drie ron des voor het einde deed hij nog een ver geefse uitlooppoging. Broer Niels deed niet mee. Eerste kans door Barry van der Hooft door Rudy Boogert Rick van Drongelen speler Sparta Bij de eerste training van Sparta speelde Rick van Dron gelen mee alsof hij nooit anders had gedaan, foto Awé Krijger/ Orangepictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47