Nederlandse topduo's ronde verder op WK Oranje overtreft de verwachtingen Waterpolovrouwen op koers voor WK Marhinde Verkerk Europees kampioen SPORT 11 De duo's Reinder Nummerdor/ Christiaan Varenhorst, Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen en Madelein Meppelink/Marleen van Iersel wonnen gisteren ook hun tweede groepsduel en kunnen rus tig toeleven naar de derde groeps wedstrijd en zich alvast voorberei den op de volgende ronde. De titelverdedigers Brouwer en Meeuwsen verloren op het WK in eigen land nog geen set. Gisteren werd het onervaren Chileense paar Rodrigo Salinas en Matias To- bar eenvoudig verslagen: 21-12 21-14. Brouwer en Meeuwsen gaan vandaag in een onderling duel met de als vijfde geplaatste Italia nen Paolo Nicolai en Daniele Lupo uitmaken wie winnaar wordt in de poule. Nummerdor en Varenhorst maakten te veel fouten en hadden daarom drie sets nodig tegen de Polen Michal Kadziola en Jakub Szalankiewicz: 21-18 14-21 15-12. „We kwamen onnodig in de pro blemen. We konden gelukkig de knop goed omzetten en ons eigen niveau weer opkrikken", blikte Nummerdor terug. 'We konden gelukkig de knop goed omzetten en ons eigen niveau weer opkrikken' Madelein Meppelink/ Marleen van Iersel wonnen vrijdag nog moeizaam, maar overtuigden gisteren Na hun nerveuze start in de openingswedstrijd op vrijdag had den Meppelink en Van Iersel hun zenuwen gisteren in het WK-sta- dion op de Hofvijver in Den Haag beter in bedwang. De Europese kampioenen hadden tegen het jon ge Canadese duo Melissa Huma- na-Paredes en Taylor Pischke aan twee sets voldoende: 21-15 21-14. „Ik denk dat we veel beter speel den dan vrijdag", reageerde Mep pelink. Michiel van Dorsten en Steven van de Velde hebben nog in eigen hand of ze de knockoutfase berei ken. Ze wonnen hun eerste wed strijd,maar verloren gisteren. De beslissende derde wedstrijd tegen de Russen Jaroslav Kosjkarev en Dmitri Barsoek staat morgen op het programma. Voor Daan Spijkers en Tim Oude Elferink, die met een wild card meedoen aan het WK, wordt het bijzonder lastig de volgende ronde te bereiken. Zij verloren zondag hun tweede wedstrijd met 21-16 21-17 van het Zwitserse duo Philip Gabathuler en Mirco Ger- son. Ook voor de Nederlandse vrou wen Sophie van Gestel en Jantine van der Vlist is de knockoutfase ver weg. Het duo verloor de twee de groepswedstrijd. In het duel te gen de Zwitserse Tanja Goricanec en Tanja Hüberli kregen ze geen enkele kans: 21-17 21-15. BAKOE. Nederland is bij de eerste Europese Spe len als negende geëin digd in het landenklas- sement. De ploeg van chef de mission Jeroen Bijl won in totaal 29 me dailles, acht keer goud, twaalf keer zilver en ne gen keer brons. Een positie bij de top-10 is altijd de doelstelling van sportkoepel NOC*NSF bij de Olympi sche Spelen. In Bakoe was dat niet het geval. Omdat er een aantal sporten waarin Neder land vaak medailles wint bij de Europese Spelen niet op het pro gramma stond, zoals hockey, paardensport en zeilen, werd een ho ge klassering vooraf uit gesloten. Bijl zei vooraf bij de pre sentatie op Papendal voor acht medailles te gaan. Dat werden er 21 meer. Bijl hield zelf 23 en niet 29 medailles als eindresultaat aan, om dat hij de zes zwemprij- zen niet meetelde, om dat een jeugdtoernooi betrof. Het eindklassement wordt met grote over macht aangevoerd door Rusland. Dat won liefst 164 medailles, waarvan 79 gouden. Thuisland Azerbeidzjan eindigde met ruime ach terstand op de tweede plaats met 56 plakken. De ploeg van bondscoach Arno Havenga liet afgelopen weekend in Utrecht zien dat het met de vorm wel goed zit. Hoewel de wa terpolovrouwen een vermoeiende trip naar China in de benen had den, werd er bij vlagen aardig spel vertoond. Dat stemt Havenga met het oog op het WK in Kazan (Rus land) volgende maand meer dan tevreden. „We hebben een fysiek zware periode achter de rug met de World League in China. Daar hebben we elf wedstrijden ge speeld in twee weken tijd. Van daag zag je die vermoeidheid af en toe wel terug." In de sterk be zette World League won Oranje medio juni een bronzen medaille door gastland China te verslaan in de strijd om de derde plaats. Voor het aankomende WK zou Havenga tekenen voor een derge lijk scenario. „We gaan voor een plek in de halve finales", zegt de zelfverzekerde coach. Sinds zijn promotie van assis tent- tot bondscoach eind 2013 waait er een andere wind bij de waterpolosters. Havenga hamert er continu op dat zijn vrouwen in het water meer initiatief nemen. Hij geeft hen meer verantwoorde lijkheid dan zijn voorganger Mau- geri deed. Ook het afscheid van en kele zeer waardevolle krachten na het teleurstellende WK van 2013 heeft de ploeg goed opgevangen. Vorig jaar won Nederland zil ver op het EK. Havenga: „We zijn heel sterk in de breedte. Onze ploeg kent geen uitschieters naar boven of naar beneden. Mede hier door is de onderlinge acceptatie groot.", zegt Havenga kort nadat zijn aanvoerster Yasemin Smit de eerste prijs in ontvangst mocht ne men: een bescheiden trofee én drie blikken stroopwafels. In Ka zan draait het straks om andere za ken: de wereldkampioen ontvangt een cheque van 80.000 dollar. MAANDAG 29 JUNI 2015 DEN HAAG. De Nederlandse medail lekandidaten op het WK beachvol- leybal zijn na het openingsweekein de al zeker van een plek in de knockoutfase. Reinder Nummerdor Alexander Brouwer (rechts) and Robert Meeuwsen. foto Koen van Weel/ANP verloren finales Henk Grol is Europees kampioen. Na veel verloren finales op rij klopte het eindelijk weer eens hem. foto Jack Guez/AFP Twan van Gendt. foto Robert Ghement/EPA door Natasja Weber UTRECHT. De Nederlandse waterpo- losters hebben gistermiddag in Utrecht overtuigend de Dutch Wa terpolo Trophy gewonnen. Na over winningen op China en Hongarije werd in de slotwedstrijd ook Grie kenland verslagen: 11-10 (4-0) (2-5) (3-1) (2-4). I Arno Havenga (links) instrueert 'zijn' meiden in de wedstrijd tegen Grieken' land. foto Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46