Max Verstappen trekt duizenden mensen naar circuit van Zandvoort SPORT 9 De populariteit van Max Ver stappen bleek gisteren in Zand voort nog groter dan gedacht. ik'mgsg; tsjïjSüL. Sffii Sjitsi.rSSi. lipfPMiRii—PIIIIIMIHIHIII »1 r PWHTiMliir mil Geflankeerd door va der Jos en racehel den Jan Lammers en Arie Luyendijk haastte Max Ver stappen (17) zich tijdens Italia a Zandvoort van cir cuit naar handtekeningensessie en weer terug. Zelfs de nuchtere Ver stappen keek zijn ogen uit. „Het was uniek. Ik heb denk ik twee miljoen keer mijn naam gehoord." Wuiven op een balkon naar een toegestroomde mensenmassa die enthousiast klapt, zwaait en in ra zend tempo foto's maakt. Nor maal gesproken een tafereel voor popsterren en royalty's. Max Ver stappen heeft inmiddels ook zo'n status bereikt in Nederland, zo bleek zaterdagavond. Sinterklaas 'Als je dan ziet hoeveel mensen komen kijken om mij te zien rijden: dat is prachtig' voor de autosport in Nederland." Meer goede prestaties op het cir cuit zouden de 'Max-mania' in de toekomst nog verder aanwakke ren. „Dat komt wel goed", verwacht Luyendijk. „Hij is relaxed en staat met beide voeten op de grond. Vo rig jaar heb ik Max voor het eerst ontmoet. Toen heb ik een week end met onder andere hem en Jos doorgebracht op de RDW-baan in Lelystad. Max reed toen nog geen Formule-i en was niet erg bekend maar toch is hij geen spat veran derd. Hij heeft het juiste karak ter." Ambitieus Een karakter dat bijzonder ambiti eus is, zo bleek aan het einde van zijn 'fandag'. Nadat hij van hot naar her was gevlogen, duizenden handtekeningen had uitgedeeld en leek te zijn opgebrand, kijkt hij alweer met twinkelende ogen vooruit. „Volgende week wacht Sil- verstone. Ik kan niet wachten." Als voorschot op het evenement dat een dag later plaats zou vin den, zwaaide, signeerde, glimlach te en poseerde hij voor het pu bliek in het centrum van Zand voort. Burgemeester Niek Meijer merkte droogjes op dat Verstap pen in zijn stad populairder is dan Sinterklaas. De Formule i-ster werd die avond op het balkon in op het Raadshuisplein gevolgd door de ra cehelden van vroeger. Vader Jos Verstappen als eerste, daarachter Jan Lammers en zelfs Arie Luyen dijk. De tweevoudig winnaar van de Indysoo vloog speciaal vanuit Amerika over om het evenement bij te wonen. „In Zandvoort is het toch alle maal voor mij begonnen," vertel de de 61-jarige Luyendijk verscho len achter een trendy zonnebril. „Daarnaast is het natuurlijk bij zonder omdat Max hier is. Hij kan nu met eigen ogen zien hoe ont zettend populair hij is." De balkonscene bleek een voor schot van de gekte die een dag la- Dagjesmensen De echte Formule ï-liefhebbers lie ten zich echter vrij eenvoudig on derscheiden van de dagjesmen sen. De Red Bull-racepetjes, -shirts en rode Ferrari-polo's vormden de herkenningspunten. „Naast de vaste volgers zag ik een heleboel kinderen," constateerde Luyendijk. „Max heeft een nieuwe groep supporters aangeboord. Zij kijken op tegen zo'n manneke als hij. Het is een enorme stimulans ter los zou barsten. Met vier runs in zijn Torro Ros so RB8 - dus niet zijn Formule i-auto - en evenveel handtekenin gensessies gepland over de hele dag, fungeerde Verstappen zondag als hoofdact van het jaarlijkse Ita lia a Zandvoort. Tijdens het zeven uur durende evenement kreeg de racer maar weinig tijd om rustig adem te halen. „Het was best wel druk, ja," concludeerde hij met enig gevoel voor understatement. Stemmen „Ik heb twee miljoen keer mijn naam gehoord. Vanavond hoor ik waarschijnlijk nog steeds stemme tjes in mijn hoofd." Mede daar door realiseerde Verstappen zich zondag pas echt hoe geliefd hij is in Nederland. „In het buitenland besef je dat niet zo. Maar als je dan ziet hoeveel mensen komen kijken om mij te zien rijden: dat is prachtig." De meest opvallend race reed hij om half twee: zijn vader Jos was de tegenstander. Uiteraard kon de jongste Verstappen het niet laten om senior te kloppen. 'De verliezer' had echter een goed excuus. Zijn Minardi PS03 onder vond technische problemen waar door hij in een andere wagen moest racen „Toch kon ik in het begin met Max mee. Tot de eerste bocht ging het zelfs goed," verklaarde de 43-jarige Verstappen grinnikend. Dan op serieuze toon: „Ik reed vrij voorzichtig omdat ik niet halver wege in de grindbak wilde eindi gen. Dat zou lullig zijn. Maar goed, als ik Max echt zou kunnen bijhouden, moet hij zich diep schamen." Tussen Verstappens races door, scheurden onder meer exclusieve Ferrari's, Vespa's en andere Itali aanse voertuigen over het asfalt in Zandvoort. Voordat de ruim der tigduizend bezoekers bij het cir cuit aankwamen, dienden ze langs tal van Italiaanse snack-, kle ding-, wijn- motor- en autostands te manoeuvreren. MAANDAG 29 JUNI 2015 'Populairder dan de Sint' NH.1 IN fOHMUtr jrcuit Park Jjndvoort door Emiel Poeiert Max Verstappen gaat over start en finish tijdens een van zijn demonstratie rondjes op Zandvoort. Max Verstappen, autocoureur 7 uur duurde het evenement op het circuit van Zandvoort dat officieel te boek staat als 'Italia a Zandvoort'. Tijdens die zeven uur kreeg Max Verstappen nauwelijks rust. 'Ik heb denk ik wel twee miljoen keer mijn naam horen roepen.' Vader en zoon Verstappen voorafgaand aan hun onderling duel. Vader Jos: 'Hij moet zich schamen als hij niet van me wint.' Max Verstappen rende van hot naar her op zijn fandag. Onderweg deelde hij duizenden handtekeningen uit en ging hij net zo vaak op de foto met een fan. foto's Jeroen Jumelet/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44