AZ moet al vroeg pieken in Algemeen directeur van landskampioen houdt 2 SPORT Feyenoord heeft geen plek in selectie meer voor Mathijsen Ster van Paraguay huilt na eliminatie favoriet Brazilië NEC haalt keeper IJsland Engelsen nu tegen Japan Toon Gerbrands is op zijn plek in Brabant. De Fries is na recordseizoen nog lang niet uitgekeken bij PSV. Bronckhorst. „Ik niet alleen, tech nisch directeur Martin van Geel ook. Martin heeft Joris deze week verteld dat hij geen nieuw con tract krijgt. We wilden hem duide lijkheid geven, zodat Joris nog op zoek kan naar een andere club." Feyenoord nam deze zomer ook al afscheid van Khalid Boulahrouz. Daarmee is het aantrekken van een verdediger prioriteit in Rotter dam. ROTTERDAM. Feyenoord heeft af scheid genomen van Joris Mathij sen. Trainer Giovanni van Bronck horst wil een nieuwe centrale ver dediger naar Rotterdam halen. Daarmee eindigt het verblijf van de 84-voudig international na drie seizoenen in De Kuip. Bij Feyenoord leefde in eerste in stantie de gedachte om Mathijsen (35) in de zomer nog mee te laten trainen. Maar dat plan werd afge blazen door Van Bronckhorst. „We hebben intern lang over zijn positie nagedacht", verklaart Van CONCEPCIÓN. Derlis Gonzalez is op de Copa America in een draai kolk van emoties beland. Aan de hand van de aanvaller van FC Ba sel schakelde Paraguay zaterdag in de kwartfinales grootmacht Brazi lië uit via strafschoppen. Kort na het duel hoorde de ster dat zijn oom bij de uitbundige festivitei ten in Paraguay was overleden. Met de eliminatie van topfavoriet Brazilië plaatsten de Albirroja zich voor de halve finale tegen Argenti nië. De penaltyreeks in het Chi leense Concepción was nodig, om dat de kwartfinale na negentig mi nuten was geëindigd in 1-1. Robin- ho zette de Goddelijke Kanaries nog wel op 1-0, maar Gonzalez maakte twintig minuten voor tijd vanaf de stip gelijk. De strafschop werd gegeven na een handsbal van Thiago Silva. Later schoot Gon zalez tijdens de penaltyserie de be slissende strafschop binnen. Het werd 4-3. In Brazilië deed de nederlaag veel VERSTERKING NIJMEGEN. NEC trekt de doelman van IJsland aan. De Nijmeegse ere- divisionist werkt de laatste details uit voor de komst van Hannes Halldórsson. De keeper komt transfervrij over van Sandnes Ulf, een club uit het Noorse Stavanger. Halldórsson (31) is sinds 2011 de nummer 1 van IJsland. Hij stond in de kwalificatie voor het EK on der andere tegenover Oranje. NEC wil de keeper de komende dagen presenteren. De club rondt ook de transfer van Janio Bikel (20), die overkomt van Heerenveen, af. pijn. Bondscoach Dunga wees op een verzwakte ploeg. „Het is geen excuus, maar vijftien spelers had den deze week een virus", zei Dunga. Paraguay speelt nu woens dagochtend (1.30 uur Nederlandse tijd) tegen Argentinië. Dinsdag ochtend (1.30 uur) staat gastland Chili in de andere halve finale te genover Peru. VANCOUVER. Gastland Canada is uitgeschakeld op het WK voetbal voor vrouwen. Engeland was zater dag te sterk (2-1) en maakt zich op voor de halve finale (woensdag) te gen Japan. De Engelse vrouwen kwamen door Jodie Taylor en Lucie Bronze snel op een 2-0 voorsprong. De Ca nadese Christine Sinclair scoorde vlak voor rust nog tegen. Titelverdediger Japan versloeg Au stralië met 1-0. Het verdiende doel punt van Mana Iwabuchi viel pas in de 87e minuut. Stevens gaat Schalke 04 adviseren Huub Stevens gaat Schalke 04 helpen. De Limburgse oud-trainer van de club uit Gelsenkir- chen neemt samen met Mike Büskens en Ebbe Sand zitting in een adviesraad. Stevens werd in 2000 door fans van Schalke uitgeroepen tot trai ner van de eeuw. Hij leidde de club in 1997 naar winst van de UE FA Cup en won later met Schalke ook twee keer de Duitse beker. Demba Ba kiest voor Chinese miljoenen ISTANBUL. De Senega lese spits Demba Ba (30) wordt de duurste voetballer ooit in de Chinese competitie. Topclub Shanghai Shenhua heeft een re cordbedrag van naar verluidt 16 miljoen eu ro betaald om de spits over te nemen van Besiktas. Ba scoor de afgelopen seizoen voor de Turkse club 27 keer. Hij gaat de ko mende drie jaar in China een slordige 10 miljoen euro verdie nen. Neville wordt assistent bij Valencia VALENCIA. Phil Nevil le (38) wordt bij de Spaanse voetbalclub Valencia assistent van de Portugese hoofd coach Nuno. Neville speelde van 1995 tot 2005 met zijn broer Gary bij Man chester United. Hij kwam daarna acht jaar uit voor Everton. De verdediger reikte tot 59 'caps' voor het Engelse elftal. Valencia heeft zich ge plaatst voor de voor ronde van de Cham pions League. ij vertelt enthou siast in zijn werk kamer in het Phi lips Stadion. „We hebben een huis gekocht in Geldrop", zegt Toon Gerbrands, de algemeen directeur van PSV. „Dat is misschien wel het beste voorbeeld om te onderstrepen hoe goed ik het naar mijn zin heb in deze regio. Op 1 juli krij gen we de sleutels, precies als ik een jaar in dienst ben." De geboren Fries kijkt terug op een heerlijk jaar. Gerbrands (57) heeft bij PSV een recordsei zoen meegemaakt, waarin dan eindelijk het verlangen van de fans waarheid werd. De landsti tel. Wat kan een mens zich nog meer wensen? „Een serie neerzetten, natuur lijk", reageert de directeur bloed serieus. „We moeten nu door gaan, al besefik ook wel dat je niet altijd kampioen kunt wor den. De lat ligt voor PSV op plek 1 in Nederland en nergens an ders. Dat maakt het wel overzich telijk en voor mij makkelijk om hier te werken. Bij AZ stonden we in de winterstop een paar keer eerste en werden we lands kampioen en een paar keer vier de. Ook toen waren de meeste mensen toch heel blij. Hier kan Gerbrands gaat er vanuit dat Jetro Willems bij PSV blijft. Georginio Wijnaldum is de grote vraag. dat niet en telt maar een ding." Gerbrands denkt in de direc tieruimte al aan de Champions League-wedstrijden over een klei ne drie maanden. Het miljoenen bal heeft voor PSV de financiële mogelijkheden vergroot, maar de club gaat geen gekke dingen doen, zoals dat heet. „We kun nen er onze begroting niet op ba seren", legt Gerbrands uit. „In het verleden is dat wel gebeurd, maar die kant gaat het hier be slist niet meer op. Mijn voorgan ger Tiny Sanders heeft goed werk verricht en de tent gezond achter gelaten, waardoor de aandacht weer meer naar sport kon uit gaan. Met de selectie voor ko mend seizoen zijn we al een eind op weg. Er is concurrentievoor deel te behalen door de groep vroeg bij elkaar te hebben. Ach terin hebben we de zaken behoor lijk op orde en proberen we Jetro Willems te behouden. Op het middenveld is het nog even af wachten wat er gebeurt, omdat Georginio Wijnaldum waar schijnlijk een transfer gaat ma ken. Voorin zijn we ook een eind op weg. In de media circuleren di verse namen en de komende da gen verwachten we zeker een nieuwe aanvaller te verwelko men." Gerbrands heeft de accu ook al opgeladen. „Ik ben op Texel ge weest na het seizoen. Drie we ken. Dubai of Ibiza? Mooi hoor, maar als ik lekker kan fietsen op vakantie en het gezellig is, ben ik allang tevreden. Niet dat ik nooit een verre reis maak, maar ik ben ALKMAAR. AZ maakt van de eer ste training van het seizoen te genwoordig ook een supporters happening van Feyenoord-allure. Inclusief de komst van het nieu we thuisshirt van de nieuwe kle- dingsponsor, die gisteren beide tegelijkertijd werden gepresen teerd. Het betreft een kledingspon- sor uit de Verenigde Staten, on langs bezocht door technisch di recteur Earnest Stewart en alge meen directeur Robert Een hoorn. Zij zijn van plan om Ame rikaanse marketingideeën bij de club uit Alkmaar te implemente ren. En dus was de eerste training van het nieuwe seizoen ook een keer op zondag, zodat er veel sup porters bij konden zijn. Voor heen werd er vooral geluisterd naar de voorwaarden van de hoofdtrainer. John van den Brom is evenwel relaxt, ook al heeft AZ nu de der de plaats te verdedigen, die vorig seizoen zo glorieus werd be haald. Die derde plaats betekent ook: vroeg voetballen in Euro pees verband. Op 30 juli spelen de Alkmaarders hun eerste kwali ficatiewedstrijd voor de Europa League. Het is de vraag of spits Aron Jóhannsson daar bij is. De Amerikaan is geselecteerd voor de Gold Cup, die wordt gehou den van 7 tot en met 26 juli. Van den Brom: „Jammer voor ons, maar ik probeer ook in zijn hoofd te kijken. Voor Aron is het mooie kans om zich te laten zien. Na tuurlijk heb ik het liefst al ieder een bij elkaar, maar je moet die jongens ook rust gunnen." Daarom ook sluiten Steven Berghuis en Markus Henriksen la ter aan. Het zorgde ervoor dat de AZ-selectie op het oog erg jong is. Niet gek als je bedenkt dat de club met Poulsen, Gudelj, Este- AZ heeft Vincent Janssen gehaald als spits. De club uit Alkmaar kijkt niet meer neer op de eerste divisie EXIT Zie ook pagina 5 Eerste training Feyenoord COPA AMERICA Derlis Gonzalez viert de uitscha keling van Brazilië, foto EPA WK VROUWEN STEUNPUNT GELSENKIRCHEN. AVONTUUR TRANSFER PSV op jacht naar door Rik Elfrink H Toon Gerbrands is gelukkig in Eindhoven, foto Ed van de Pol/ANP Pro Shots door Nik Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37